Aşk Çoktan Öldü Sevda İse Bitti-Deneme

Menekşe Gülay
848

ŞİİR


22

TAKİPÇİ

Aşk Çoktan Öldü Sevda İse Bitti-Deneme

Yanan bir alevdin bir zamanlar. Öyle yakıyordun ki, ateş bile senin kadar yakmazdı beni. İçin için köz olana kadar yaktın. Sevmeyi unutmuşken karşıma çıktın. Aşkı unutmuşken sevdayı hatırlattın. Ben seni sevdim. Ben senin için öldüm. Ama sen değiştin.

Oysa hayatta, tanıştırıldığım ilk aşktın. Yüreğimin dengesi bozuldu bir den. Gözlerim hayallere daldı. Rüyaları unuttum. Gözü açık gördüğüm tek rüya sen din. Aşk buydu demek ki... Sevgili olmadan bile, onunla yaşamak. Aldığın her nefeste, onu içine çekmek. Yanmak, yanmak... Yüreğinde aşkın alevini hissetmek. Acaba sen de benim kadar beni sevdin mi? .

Şu an içimde, ağzından köpükler çıkan azgın bir boğa var. Sakın yaklaşma yanıma. O kadar kırıldım ki sana. Aşkla dolu yüreğim, şu an darma duman.
Seni tanıdığım güne, aşkla sevdiğim anlara, lânetler okuyorum. Bin kere affettim değişen bir şey yok. Hep aynısın. Belli ki değişmeyeceksin. Çıkma artık karşıma. Anlıyorum ki, sen benim sevdiğim kadar, beni sevmedin.
Git artık rüyalarımdan. Git artık hayallerimden. Bırak beni yalnızlığıma...Bırak diyorum sana.

Aşk iki kişiliktir. Tek taraflı yaşananı ise insanı üzer. Artık üzülmekten bile yoruldum biliyor musun. Seni sevmekten yoruldum. Seni düşünmekten çok yoruldum. Artık gecelerim, gözyaşlarıyla sabahlamamalı. Güneşin doğuşunu, hüzünlere bırakmamalı. İçimde yalnızca kin ve nefret var. Seni sevdiğimi bile unuttum. Ben mi aşıktım sana. Aşk çoktan öldü sevda ise bitti.

Hayallerimin baş rol oyuncusuydu mutluluk. Güzel günlerim de hep yanımdaydı. Mutluyum diye haykırdığım anlar da sen vardın. Şimdi ise yerini,
acılara bıraktı. Yansa da yüreğim, lâvlar da kalsa da bedenim, artık seni sevmeyeceğim. Binlerce yemin sana, özlemeyeceğim. İsmini bile
sildim yüreğimden. Biliyorum anılar yine çıkaracak seni karşıma. Yine hatırlatacak. Aldanmayacağım artık onlara.

Söz verdim kendime. Seni sana bırakıyorum. Bende ki sen ise öldü artık. Yüreğim de bir mezar var. Üstü ise çiçeklerle dopdolu. Sulamayacağım onları, hepsi kurusun. Sen aşkımı nasıl yokettiysen, üzerinde de tek bir çiçek kalmasın. Sen çiçeğine lâyık olamadın. Hiçbirşey de sana lâyık değil. Unutma aşkımda seninle birlikte, mezara girdi.

Menekşe Gülay
Kayıt Tarihi : 20.8.2008 23:50:00
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Cemali Hikmet Aksu
  Cemali Hikmet Aksu

  duygusal ikilem kavgası. kazanan
  güzel bir deneme. devamı gelir inşallah.

  Cevap Yaz
 • Sinem Güç
  Sinem Güç

  Güzel ,doğal ve içten kutlarım canım

  Cevap Yaz
 • Yukseltaban
  Yukseltaban

  Uzun bir yolculuk başlamıştı bel ki biten aşkın ardından rüzgarların savurduğu gönül hırçınlıklarımız olsun aşk adına bize kalan hüzüm olmasın umarım.güzel bir deneme okudum.saygılar.başarılar.

  Cevap Yaz
 • Dinçer Demirel
  Dinçer Demirel

  Güzel çalışma,doğal ve içten duygularla yazılmış,yüreğinize sağlık,tebrikler

  Cevap Yaz
 • Şenol Mersin
  Şenol Mersin

  YÜREĞİNDEKİ ÇİÇEKLERİ SULAMASANDA ONLAR ORADA YAŞAYACAKLAR ASLA KURUMAYACAKLAR...SEN ONLARI YÜREĞİNE GÖMMÜŞSÜN.................
  GÜZEL BİR ÇALIŞMA ABLAM,SELAMLAR..

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (10)

Menekşe Gülay