Adsız Bir Çiçek Şiiri - Edip Cansever

Edip Cansever
8 Ağustos 1928 - 28 Mayıs 1986
202

ŞİİR


558

TAKİPÇİ

Adsız Bir Çiçek

Rengini dünyaya ilk defa sunan
Adsız bir çiçek gibi parlıyorsa gözlerim
Sevgilim
Bana 'sen bir şairsin' dediğin zaman...........
..........

Edip Cansever
Kayıt Tarihi : 2.7.2000 02:30:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • İdris Gündüz
  İdris Gündüz

  Dün de yorumcular günün şiiri ile alakalı geçen sene bugün bu şiir yayınlandı demişlerdi ve sağ olsunlar sonra şiir kaldırıldı Bu da benzer bir şiirse boşa zahmet etmeyin yarının şiirine geçen senenin arşivinden bakarız.

  Cevap Yaz
 • Hasan Çekmecelioğlu
  Hasan Çekmecelioğlu

  Şairimizi rahmetle anıyorum. Kurulumuzun emeğine sağlık. Saygılar.

  Cevap Yaz
 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  "Sevda", yeni dilde ve lisan-ı tıp'ta adına "Melankoli" denilen çok tehlikeli bir akıl ve ruh hastalığının eski dildeki adıdır ki, daha ziyade "kara sevda" diye isimlendirilir.

  Hayırlı, meşru, fıtri, makul ve baki olan sevgiler, Allah'ın kitabında Resulullah'ın da sahih sünnetinde beyan ettiği normal sevgidir. Bu iki tarifin dışında kalanlar ya sevgide ifrat etmek, ya da tefrite düşmektir vesselam.

  Cevap Yaz
 • İdris Gündüz
  İdris Gündüz

  Sevdanın kendine özgü diliyle. Demiş şair, elinde kandili yok belki, belki ışığı kör. Belki de bizden fazlasını görmüştür, Herkes ışığı kadar görür, er kişi bizim sığındığımız ışığında ötesini, görür görene gerek.

  Cevap Yaz
 • İdris Gündüz
  İdris Gündüz

  Hintliler karanlık bir ahıra bir fil getirip halka göstermek istediler. Hayvanı görmek için o kapkaranlık yere bir hayli adam toplandı. Fakat ahır o kadar karanlıktı ki gözle görmenin imkanı yoktu. O göz gözü görmeyecek kadar karanlık yerde file ellerini sürmeye başladılar. Birisin eline kulağı geçti, “ Fil bir oluğa benzer” dedi.

  Başka birisinin eline ayağı geçmişti, dedi ki: “Fil bir direğe benzer.” Bir başkası da sırtını ellemişti. “ Fil bir taht gibidir” dedi. Herkes neresini elledi, nasıl sandıysa fili ona göre anlatmaya koyuldu. Onların sözleri, görüşleri yüzünden birbirine aykırı oldu. Birisi dal dedi, öbürü elif. Herkesin elinde bir mum olsaydı sözlerindeki aykırılık kalmazdı.
  Duygu gözü ancak avuca, ancak köpüğe benzer, avuç bütün fili birden elleyemez ki!

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (31)

Edip Cansever