İdris Gündüz Antoloji.com

Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamış mı yaradan yaprak düşer dalından yağmurlar ayrılır bulutlardan seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan. diyor şair.

Ayrılmanın eşiğine doğduğumuz şu dünya hayatında yer tutmak için ne kılıklara giriyoruz, tozuna, çamuruna bulanıyoruz. Yalnız kaldığımızda, yani aslında; renksiz, tatsız, kokusuz bir hiç gibiyiz, karanlık ve sessiz bir hiç. Ne gariptir insanoğlu; insansız kalınca yokluğa karışıyor, kimsesizliği de bu alemde sonu oluyor. Kendilerine sevimli görünmek için kırk takla attığımız, taklacılar arasında varlık göstermek iddiası ile çırpınıyoruz, yazık ki, şu alemde varlık sandığımız şey ise yokluktan beter rezillik. Aklımızın ve sözümüzün en yakınlarımıza dahi zor geçtiği şu dünyada, sözü bin yıl sonra dahi geçen bir bilgenin sözüne kulak verelim. Mevlana Celaleddin'i Rumi gibi; Bir de kul olmayı deneyelim.

Men bende şudem bende şudem, bende şudem
Men bende be-haclet ser-efkende şudem
Her bende şeved şâd ki âzâd şeved
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 16.06.2021 - 08:27

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Günün Şiiri Editörü
  Günün Şiiri Editörü 09.01.2012 - 12:01

  günün şiiri köşesinde yaptığınız yorumlarla sayfaya ve şiire verdiğiniz katkıdan dolayı teşekkür ederim efendim..

  Günün Şiiri Editöryası Adına

  poeM

 • Âşık Çağlari Muammer Çalar
  Âşık Çağlari Muammer Çalar 16.06.2011 - 00:45

  Doğum gününüz kutlu olsun nice nice mutlu yıllara.selamlar

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Başka Türlü Bir Şey

  Can Yücel

  26.05.2023 - 11:58

  Böyle saçma sapan yazılar seçici kurul tarafında günün şiiri diye sunulunca bir mana veremiyorum. acaba diyorum seçici kurul diye bir kurul yok mu? veya varsa kendinden bahsettire bilmek için mi böyle şeyler ortaya atıyor.

 • Yokluğun resmi

  Yaşar Adıyaman

  18.05.2023 - 16:03

  günün şiirine düşeni eleştirsen olmuyor sevdim desen yalan oluyor, sussan da konuşsan da bu devran böyle geçiyor seçici seçkinler yine yapmış yapacağını.

 • Beyaz

  Ziya Osman Saba

  18.05.2023 - 11:29

  Otomatik olarak günün şiirine düşenlerden galiba. seçen, seçtiğinden habersiz gibi,okuyanda seçeneği olmayınca bakıp geçiyor,

Toplam 159 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • günün şiiri nedir

  01.02.2023 - 17:07

  antoloji de bazen günü savuşturmak için rast gele seçilen bir şiir- bazen ise güne başlarken okurlara hayattan bir tebessüm aralayıp hoşluk katan dizeler.

 • Atatürk veya Mustafa Kemal Paşa arasındaki fark

  16.11.2022 - 13:44

  Neden insanlar her şeyi kendisine göre çekiştirmeye çalışır. Birilerine ne oluyor ki; Gazi Mustafa Kemal Paşa dendiğinde rahatsız oluyorlar. Gazilik İslam dininde yüce bir makam, Mustafa ismi Peygamber Efendimizin (A.S.) isimlerinden. Yani Gazi Mustafa Kemal Paşa demek İslam dini Mensuplarının ifadelerinde yer alıyor ise büyük bir övgüdür, Saygıdır, sahiplenmedir. Bırakın insanlar dilediğince sevsinler.

 • serbest kürsü

  15.09.2022 - 12:31

  adı geçmiş kürsüde, kıymet katmış kürsiye de selam olsun hayırla ananlara.

Toplam 15 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR