Zeki Çelik 2 Şiirleri - Şair Zeki Çelik 2

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Zeki Çelik 2

ANNELER YAŞASA DA, ÖLSE DE UNUTULMAZLAR Kİ...

Saygıdeğer dostlar Selamünaleyküm. Bizleri yoktan var eden yüce Allah
ana, babamızı da vesile kılmış. Karı kocanın sevgisinin simgesi evlatlarıdır.
Onların huzurlu yaşayabilmeleri için her türlü cefaya,fedakarlığa katlanırlar.
El bebek,gül bebek diye kundağa sararlar, ninniler, masallar söyleyerek uyuturlar, topluma, devlete, millete, vatana faydalı olmamız için büyütürler.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

O eşsiz büyük kahraman,
O çalışmaktan yılmayan,
O her işlerden anlayan,
Alfabeyi öğreten O.

O çehresi kararmayan,

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

ATATÜRK'ÜN MANEVİ KIZI ÜLKÜ ADATEPE'YLE ANILARIM...

Saygıdeğer gönül dostlarım: Geçirdiği trafik kaza sunucunda 2-8-2012 tarihinde kaybettiğimiz Atatürk'ün manevi kızı Ülkü ADATEPE'yi rahmetle anıyorum. Duygumu paylaşmadan önce sizlere sevgiler, selamlar iletiyorum.

Bazı arkadaşlar Ülkü hanımla Zeki beyin ne anısı olabilir diye düşünebilir.
Türk milleti olarak tarihimize sahip çıkamazsak, hatırlamazsak,anlatmazsak

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

LÜTFEN... AĞLATMAYINIZ

HOŞ GÖRÜ, GÜLER YÜZÜNÜZ, DOĞRU SÖZÜNÜZ EKSİK OLMASIN.

Kimlerin ağlamaması gerektiğini şiirimle özetliyorum. Saygıdeğer gönül dostlarım. Ülkemizin idarecileri olduğu gibi, kurum ve kuruluşların da idarecileri mevcuttur. Her hanede de söz sahibi olanlar vardır. Görevini kötüye kullananlar, Hakkın, adaletin pençesinden kurtulamazlar. Ülkeyi kötü yöneten liderler yüzünden nice canlar yok olmakta, göz yaşları sel olmaktadır.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

NOT: GÜLSES GAZETESİ SAHİBİ ALİ ÇOKYAŞA BEYLE GÖRÜŞTÜM. Sizlere dini şiirlerimden ulaştırmaya devam edeceğim. Yayımlanan gazeteden sanat evime koymak için bir veye iki adet göndermeniz rica olunur. Öncelik olarak kısa öz geçmişimi yazabilirsiniz selamlar size.
adresim: IŞIK KENT MAHALLESİ OLGUN EVLERİ 5726 SOKAK NO. 5 I S P A R T A

========================================================================================


Devamını Oku
Zeki Çelik 2

HER BAYRAM AYRI BİR HEYECAN..

Gündem konusu olan gündem konusu olan 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI canı gönülden kutluyorum, Tüm okurlara, ilgililere, askerlere, polislerimize, tüm güvenlik birimlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize saygılar, sevgiler, selamlar iletiyorum. Bir yıl içinde 365 günü masaya yatırdığımız zaman o kadar çok güzel güne rastlarız ki.. bunları saymakla, anlatmak zor olsa gerek. Vücudu sağlıklı olanın bayramı bitmez diyorum.

Her bayram ayrı bir heyecan diyorum. Dini bayramları, milli bayramları, resmi, tüzel kurumların kutlamaları, özel günlerin kutlamaları vs. Dini bayramlar da birbirini takip eden kandiller, anlamlı geceler, kutlu doğum haftası, haftası gibi bir çok güzellikleri birlikte yaşarız.Şeker bayramı, Ramazan bayramı diye her iki cümleyi benimseyip yakıştırdığımız bu bayrama bir ay oruç tutarak girmek heyecanımızı kat kat artırmaktadır.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

Acı SOĞANI TATLANDIRARAK PAYLAŞIMA SUNUYORUM..

Saygıdeğer okuyan, yorumlayan gönül dostlarım. Bazı edindiğim bilgilere göre soğanın faydalarını sizlerle paylaşabilmeyi umuyorum.Genelde birbirini seven gariban gençlerin moral kaynağı olarak sıkça kullandıkları: Başımızı sokacak bir yuvamız olsun acı soğan, kuru yavan yeter bize diyerek fedakarlıklarını dile getirirler.

Soğandan uzak duran vatandaşlarımızın da paylaşacağım bilgileri algıladıkça iştahının açılacağından eminim. Soğan ve soğanın faydalarını aldığım bilgiler doğrultusunda kısaca özetledim.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

ACİZ OLANLARA ACIYIN...

Saygıdeğer gönül dostlarım: Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun. Her insanın kabiliyet derecesi vardır. Kimi insanlar yüksek lisans, makam sahibi ama yetenekli kişilerle yarışma şansını yakalayamazlar. Bazı insanlar doğuştan sanatkar gibi hafızasını mesleğine odaklar. Beceriksiz, tembel, saf vatandaşlar da aramız da bulunmaktadır.

Korkak olanlar,cesaretsiz olanlar da yerinde sayanların arasındadır. Yaradanın aciz kullarıyız diyerek nefsimizi yumuşatmaya çalışıyoruz. Bazen bizler de acınacak hallere düşebiliriz. Hiç kimseyi hor görmemek lazım. Hayat serüveninde acelecilik, bencillik yapıp hiç bir önlem almadan yolculuğa çıkıyoruz. Hava şartlarına, yol durumlarına, sağlık durumumuza bakmıyoruz.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

KİMLİĞİNİZE LÜTFEN SAHİP ÇIKINIZ! ...

Dost yürekten merhaba sizlere. Kimliğinize lütfen sahip çıkınız diye uyarı niteliğinde ki paylaşımlarım dan umarım rahatsız olmazsınız. Kimlikle ilgi bilgi vermeden önce neden böyle önemli konuyu hatırlatma gereği duyduğumu izah edeyim. Çocukluk yıllarımda izlediğim ismini tam olarak anımsayamadığım, belkide sizlerinde hatırına gelen (YAŞAR NE YAŞAR, NE YAŞAMAZ) Filmini izlediğimde kimliksiz yaşamanın zorluğunu anladım.

Bazı insanlar yeterince kimliğini koruyamadığı gibi hor kullanarak çabuk yıpranmasına sebep oluyor. Kimliğiniz kötü niyetli birilerinin eline geçtiğinde, başınıza gelebilecek felaketleri tahmin bile edemezsiniz. Kimlik konusunda ki uyarımı dikkate almanız sizin menfaatinizedir. Avuç içi kadar büyüklüğünde olan değerli hürriyet cüzdanımızı itina göstererek muhafaza etmeliyiz.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

Ispartalı Zeki Çelik Tel: 05063449909 NOT: Tanıtım yazın ve şarkı, türkü sözlerim.

www.Antoloji.com Ispartalı Zeki Çelik KISACA KENDİMİ TANITIYORUM:
SAYGIDEĞER GÖNÜL DOSTLARIM. KALEM TUTAN ELLERİN, DOĞRU KONUŞAN DİLLERİN, SEVEN GÖNÜLLERİN, BİR ARAYA GELMESİ İÇİN: GÖLLER BÖLGESİ YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİNİ 8-5-2000 YILINDA KURULMASINA VESİLE OLDUKTAN SONRA ÜÇ YIL BAŞKANLIĞINI YAPTIM.GÖREVİ İLKOKUL ÖĞRETMENİME DEVRETTİM. YİNE BOŞ DURMADIM CAMİ DERNEĞİ KURARAK DÜNYADA BENZERİ OLMAYAN YUVARLAK ORTASINDAN MİNARELİ PROJE TASLAĞI BANA AİT OLAN CAMİYİ ISPARTA ŞARKİKARAAĞAÇ KERKÜK MAHALLESİNDE İBADETE AÇTIK 1990 YILINDA ZEKİ ÇELİK YAYINLARINI KURDUM. KİTAP KİRALAMA SİSTEMİNİ İKİNCİ EL KİTAPLARININ OKUNMASINI RESMİ OLARAK TÜRKİYE'DE İLK BEN BAŞLATTIM, DİNİ ŞİİRLER, DOĞA ŞİİRLERİ, KIBRIS ŞİİRLERİ, AŞK ŞİİRLERİ, ÇOCUK ŞİİRLERİ HER BİRİ İKİ ŞERBİN OLMAK ÜZERE BEŞ ADET ŞİİR KİTABIMI, ON BEŞ SAYI DUYGU SELİ BÜLTENİNİ YAYINLADIM. K.K.T. CUMHURİYETİ KURUCUSU, 1.CUMHUR BAŞKANI SAYIN RAUF DENKTAŞIN DAVETLİSİ OLARAK KIBRIS'A GİTTİM. KIBRIS ŞİİRLERİ KİTABIMI YAYINLADIM. YÖRESEL VE ULUSAL RADYO TV PROGRAMLARINA KATILDIM TÜRK DÜNYASI KÜLTÜRÜNE KATKILARIMDAN DOLAYI ŞİİR YARIŞMALARINDA ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER ALDIM. ŞÖLENLERDE BİNLERCE ŞAİRİN, YAZARIN, SANATKARIN BULUŞMASINA VESİLE OLDUM YÜZDEN FAZLA EDEBİYATIN HER DALINDA YAZDIĞIM BASIMA HAZIR ESERLERİM VAR BİNLERCE ADET ON BİNLERCE KITA HER TÜRDE ÖLÇÜDE ŞİİRLERİM VAR. KADINLARIMIZIN SORUNLARINI, ERKEKLERİMİZİN YORUMLARINI, İYİ VE KÖTÜ HER DURUMLARINI,FIRSATI BULDUKÇA SIRALIYORUM.
ISPARTA DA ŞAİRLERİN, YAZARLARIN, SANATKARLARIN BULUŞMA ADRESİ OLARAK ZEKİ ÇELİK SANAT EVİNİ HAZIRLIYORUM. TÜRKİYE İLESAM ISPARTA İL TEMSİLCİLİK GÖREVİM. ISPARTA KENT KONSEYİ FESTİVAL GRUBUNDA BAŞKAN YARDIMCISIYIM. SELAMLAR SİZE.
Tel:05063449909 zeki32ce@hotmail.com ozanzekicelik32@hotmail.com Adresim: ZEKİ ÇELİK (Sanat Evi)

Devamını Oku