Zeki Çelik 2 Şiirleri - Şair Zeki Çelik 2

Şiir Yarışması
634

ŞİİR


14

TAKİPÇİ

Zeki Çelik 2

ANNELER YAŞASA DA, ÖLSE DE UNUTULMAZLAR Kİ...

Saygıdeğer dostlar Selamünaleyküm. Bizleri yoktan var eden yüce Allah
ana, babamızı da vesile kılmış. Karı kocanın sevgisinin simgesi evlatlarıdır.
Onların huzurlu yaşayabilmeleri için her türlü cefaya,fedakarlığa katlanırlar.
El bebek,gül bebek diye kundağa sararlar, ninniler, masallar söyleyerek uyuturlar, topluma, devlete, millete, vatana faydalı olmamız için büyütürler.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

O eşsiz büyük kahraman,
O çalışmaktan yılmayan,
O her işlerden anlayan,
Alfabeyi öğreten O.

O çehresi kararmayan,

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

ATATÜRK'ÜN MANEVİ KIZI ÜLKÜ ADATEPE'YLE ANILARIM...

Saygıdeğer gönül dostlarım: Geçirdiği trafik kaza sunucunda 2-8-2012 tarihinde kaybettiğimiz Atatürk'ün manevi kızı Ülkü ADATEPE'yi rahmetle anıyorum. Duygumu paylaşmadan önce sizlere sevgiler, selamlar iletiyorum.

Bazı arkadaşlar Ülkü hanımla Zeki beyin ne anısı olabilir diye düşünebilir.
Türk milleti olarak tarihimize sahip çıkamazsak, hatırlamazsak,anlatmazsak

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

LÜTFEN... AĞLATMAYINIZ

HOŞ GÖRÜ, GÜLER YÜZÜNÜZ, DOĞRU SÖZÜNÜZ EKSİK OLMASIN.

Kimlerin ağlamaması gerektiğini şiirimle özetliyorum. Saygıdeğer gönül dostlarım. Ülkemizin idarecileri olduğu gibi, kurum ve kuruluşların da idarecileri mevcuttur. Her hanede de söz sahibi olanlar vardır. Görevini kötüye kullananlar, Hakkın, adaletin pençesinden kurtulamazlar. Ülkeyi kötü yöneten liderler yüzünden nice canlar yok olmakta, göz yaşları sel olmaktadır.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

NOT: GÜLSES GAZETESİ SAHİBİ ALİ ÇOKYAŞA BEYLE GÖRÜŞTÜM. Sizlere dini şiirlerimden ulaştırmaya devam edeceğim. Yayımlanan gazeteden sanat evime koymak için bir veye iki adet göndermeniz rica olunur. Öncelik olarak kısa öz geçmişimi yazabilirsiniz selamlar size.
adresim: IŞIK KENT MAHALLESİ OLGUN EVLERİ 5726 SOKAK NO. 5 I S P A R T A

========================================================================================


Devamını Oku
Zeki Çelik 2

HER BAYRAM AYRI BİR HEYECAN..

Gündem konusu olan gündem konusu olan 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI canı gönülden kutluyorum, Tüm okurlara, ilgililere, askerlere, polislerimize, tüm güvenlik birimlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize saygılar, sevgiler, selamlar iletiyorum. Bir yıl içinde 365 günü masaya yatırdığımız zaman o kadar çok güzel güne rastlarız ki.. bunları saymakla, anlatmak zor olsa gerek. Vücudu sağlıklı olanın bayramı bitmez diyorum.

Her bayram ayrı bir heyecan diyorum. Dini bayramları, milli bayramları, resmi, tüzel kurumların kutlamaları, özel günlerin kutlamaları vs. Dini bayramlar da birbirini takip eden kandiller, anlamlı geceler, kutlu doğum haftası, haftası gibi bir çok güzellikleri birlikte yaşarız.Şeker bayramı, Ramazan bayramı diye her iki cümleyi benimseyip yakıştırdığımız bu bayrama bir ay oruç tutarak girmek heyecanımızı kat kat artırmaktadır.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

Acı SOĞANI TATLANDIRARAK PAYLAŞIMA SUNUYORUM..

Saygıdeğer okuyan, yorumlayan gönül dostlarım. Bazı edindiğim bilgilere göre soğanın faydalarını sizlerle paylaşabilmeyi umuyorum.Genelde birbirini seven gariban gençlerin moral kaynağı olarak sıkça kullandıkları: Başımızı sokacak bir yuvamız olsun acı soğan, kuru yavan yeter bize diyerek fedakarlıklarını dile getirirler.

Soğandan uzak duran vatandaşlarımızın da paylaşacağım bilgileri algıladıkça iştahının açılacağından eminim. Soğan ve soğanın faydalarını aldığım bilgiler doğrultusunda kısaca özetledim.

Devamını Oku
Zeki Çelik 2

ACİZ OLANLARA ACIYIN...

Saygıdeğer gönül dostlarım: Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun. Her insanın kabiliyet derecesi vardır. Kimi insanlar yüksek lisans, makam sahibi ama yetenekli kişilerle yarışma şansını yakalayamazlar. Bazı insanlar doğuştan sanatkar gibi hafızasını mesleğine odaklar. Beceriksiz, tembel, saf vatandaşlar da aramız da bulunmaktadır.

Korkak olanlar,cesaretsiz olanlar da yerinde sayanların arasındadır. Yaradanın aciz kullarıyız diyerek nefsimizi yumuşatmaya çalışıyoruz. Bazen bizler de acınacak hallere düşebiliriz. Hiç kimseyi hor görmemek lazım. Hayat serüveninde acelecilik, bencillik yapıp hiç bir önlem almadan yolculuğa çıkıyoruz. Hava şartlarına, yol durumlarına, sağlık durumumuza bakmıyoruz.

Devamını Oku