Yusuf Aldemir Şiirleri - Şair Yusuf Aldemir

0

TAKİPÇİ

Yusuf Aldemir

Beni bir kez olsun dinleyin, saçma gelse de satırlarım.
Özür dilemiyorum artık, lütfen beni yanlış anlayın…
Yorgunluğun, en ölümcül olan hastasıyım,
Kim iyileşmek istemez ki diye sakın sormayın…

Annesini kaybetmiş bir çocuk, altı, yedi yaşları,

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Oysa annem için koparmıştım ben bu çiçekleri,
Sahi annem nerde, doğduğumdan beri hiç görmedim.
Melek oldu diyorlar, tüm anneler zaten melek değil mi?
Annelerin ayakları altında duran cennet değil mi?

Çok özledim göremediğim yüzünü, kokusunu,

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Güzelliğine hitaben bende bir şiir yazdım,
Sesin kulağıma çarptı, aklım sende kaldı.
Gökyüzü… Gözlerin kadar parlak mı?
Gözlerinde uçurtmama bir yer var mı?

Kalbinde saklı, gökkuşağının nakışları,

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Bir soru sor bana, için de şiiri barındıran,
Bir son bul bana, sonunda şiire kavuşulan,
Bir şair tanıt bana, mısralarını ağlattıran,
Bir şiir ol benim için, yüzyıllar bile geçse anılan…
Varsay ki hiç şiir yazmadım ben,
Varsay ki öyle güzel gülmedin, şair olmadım ben,

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Gözlerine odaklanırken kalbimden vuruldum, Nedir ruhun da ki hüner sanki esirin oldum. Belli en az sen de benim kadar yorgunsun, Hayatın hangi noktasında kalbinden vurulurum?

Belki bir daha çıkmayacaksın karşıma, Unutmam mümkün değil hayalinle yaşadıkça, Siyah saçların ömrüme karanlık gibi konduğunda, Kör olurum yolunda, yol bulamam gözlerine bakmadıkça…

Şeytana tövbe ettirir yaratanın sana verdiği güzellik. Gözlerin öyle bir yer ki cennete ediyor eşlik, Kirpiklerine melekler konup, olmuşlar birlik. Sen olmasan olur muydu hiç güzellik, gençlik?

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Sonbahar akşamında kırılmıştı umut dolu dallarım.
Şimdi hangi mevsimden yüz bulup da yaşasın sol yanım?
Umarsız bir halim kaldı bir de aşağılık birkaç zaafım,
Ağarmaktan yorulmuştu bu yüzden dökülüyordu saçlarım.

Ellerimi geçtim, mürekkep dahi sigara kokardı,

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Senden sonra bir başkasını sevmek mi? Haşa! Ben alkol kullanmam gözlerinden başka. Ruhunu hissettiğimde ilah sandığım o yaşta, Anladım, oluru yok sana esir kılınmışım en başta.

Her yaşta farklısın hele ki aşkta, Şarabın sarhoş eden tarafı gözünden akan yaşta, Duyduğun bu sözleri gönül yazar koynunda taşla, Boşluğunu doldurmak zor da, aklımdasın her an telaşla.

Beyaz bir sayfa açmak isterken adına, Günü gelir adım yazılır mezar taşına, O gün ki mührü vurular adıma, adına. Kader işte birimiz mezara birimiz aşk ayına.

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Kalbin bana dönük, göremiyorum gözlerinden. Kurtulamam sözlerimde duyduğun bu özlemimden, Kendimde hak bulduğum bu sevgimin sebebinden, Kutsal sayılan sevginin, çekiyorum inancı sen olan deminden…

Sevgisizlik ikram ediyorsun bana kendi ellerinle, Sana sunduğum sevgi seli, kalbinde ki çölünde. Sen ölümle, ben gülüşünde ki gülün ömrüyle, Sensizliği varsayarsak öldüğümde gülüşünde ki ömürde; yaşıyorum…

Ağlarken ardından, andığımı sandığım varlığından, Yokluğun dilime düşmüş bir ayrılık damından. Kâinatı sığdırdığın gözlerine aşağıdan baktığımdan, Şüphem yok gözlerinden yansıyan toprağa varacağımdan.

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Ahmet arif hasretinden prangalar eskitmiş, Ben hasretinden dâr ağacı yetiştirdim. Bir seni birde senden de öte ölümü sevdim. Yokluğuna gülümserken, ölümün sinesindeydim.

Var olmamışsın ki yar olasın sen bana, Hasret geçer, ömür biter, pişmanlıkla yaşa. Adını yazdığım her yıldızın günahı boynumda, Aşkın gözü kör oldu seni gördükten sonra.

Yalansın, dolansın bırak kalbin aşka bulansın, Sevmeyi öğren, kalbinde merhamet çoğalsın, Sen ki vicdanen kabulü olunmaz sahte yaşamsın, Ne hayır beklenir senden, edilmiş en büyük bedduasın.

Devamını Oku
Yusuf Aldemir

Maneviyat gözünün kapalı olduğu noktadayım, Sevgisizlik yüzünden noksandayım, Yaşatılan acı, sanki yaşamda doksandayım. İntihar eden ruhun her an ahındayım…

Yürü bre yolcu umut yok bu topraklarda, İyilikten uzak ölen insanlar yatıyor buralarda, Şefkat denilen duygu idama mahkum’ dur bu diyarda, Çivisi çıktı, insanlığı kalmadı uğruna yaşanan bu dünyada.

İntiharı çare olarak görme, senden sonra kim kalır? Ölüm hakikattir sen insanlığı yaşat, kurtuluşa çağır! Sevgi, şefkat, iyilik, güzellik istiyorsan çocuklara sarıl, Sadakati bilene vefa bir dosttur, yükü çekilir ağır ağır.

Devamını Oku