Yapacaklarımız Vardı! Şiiri - Mustafa Ha ...

Mustafa Hazırcı
13

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Yapacaklarımız Vardı!

Merhaba,

Bugün sana yapmak için birbirimize söz verdiklerimizden bahsetmek için geçtim sayfanın başına. Belki unutmuşsundur diye hatırlatmak istedim. Çabuk unutuyorsun bilirim... O yüzden yüreğinin bir kenarına, küçük bir not bırakmak istedim. Neresinden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası. Sımsıkı sarılıp dakikalarca kokunu ezberlemek için çabalayacağım o kavuşma anından mı? Birlikte yapacağımız ilk kahvaltıdan mı? Yeni sezonu merakla beklediğimiz dizilerden mi? Sahil kenarında bizi bekleyen umutlardan mı?

Biz sadece bizi değil, çok şeyi yarım bıraktık güzelim. Şimdi o sahil kenarında 1 bank her zaman boş kalacak. O diziler hiç bir zaman izlenme rekorları kıramayacak. Kahvaltılar hiç bir insanı tam anlamıyla doyurmayacak. Umarım sana önerdiğim filmleri izliyorsundur. İzleyip hiç değilse heyecanlı heyecanlı başkasına anlatıyorsundur. Olsun, ben yüreğim her sıkıştığında seninle burada buluşmayı da seviyorum. Yapacağımız ne kadar çok şey vardı değil mi? Şimdi her biri kaybolup gitti binlerce kilometrelik yolda.

Herkesi inandırdım. Artık herkes seni unuttum sanıyor. Herkes inandı da bir kendimi inandıramadım. Her gün sana bakıyorum. Beni sinirlendirecek tek bir fotoğraf karesi arıyorum. Her baktığımda bir kez daha aşık oluyorum. Affına sığınarak seviyorum seni. Yokluğunda seni sevmek günah mıdır güzelim? Bence, benim gibisine mübahtır...

Benim üzerimden hayal kuralların hepsini hayal kırıklığına uğratıyorum senden sonra. Kimse tebrik edemeyecek beni baba olduğum için senden sonra. Kimse yengeyi de bir akşam alıp gel bize diyemeyecek. Hayatımdaki hiç kimse hiç kimsenin yengesi olmayacak. Çok büyük harflerle konuşuyorum değil mi? Ben hiç küçük harflerle SEVMEDİM seni. Küçük harflerle nasıl konuşurum senden bahsederken?

Bazen çok olduğumu düşünüyorum. Her an biraz daha azalıp, içimdeki sana bir tutam bile dokunamıyorum. Kendimi yiyip bitiriyorum, senden bir çatal bile alamıyorum. Seni benden hiç eksiltemiyorum. İçimdeki senin sana selamı var. Kırgın bu aralar sana. Ben bu kadar vicdansız olamam diyor içimdeki sen. Kendini bile şaşırttın güzelim. Bu duruma bende çok şaşırdım. İkimiz de baya şaşkınız şu sıralar. Bildiğin gibiyim bende işte. Seni sevmek dışında hayatımda eski bir şey kalmadı. Sen geçmişin tozlu raflarından gelen ve geleceği öğrenmek için içimi kemirensin.

Böyle olması daha mı güzel? Böyle ölmesi daha mı acı? Hangisini seçsem sonu uçurumun kenarı. Zaten bende tam kıyısındayım gözlerinin. Esse bir rüzgar damlayacağım yanaklarına.

Neyse bana da artık bu kadarı fazla. Özetle unutma yapacaklarımızı.

Bir gün ömrünün sonunda bile olsa elini tutacağım bir deniz kıyısında...

Beni özlemeyi ihmal etme...

#Fesleğen (Mustafa Hazırcı)

27.08.2019 / 20:06

Mustafa Hazırcı
Kayıt Tarihi : 2.11.2019 10:53:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!