Volkan Bingöl Şiirleri

47

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Volkan Bingöl

Sevda; karşılıksız sevmektir
İtiraf etmeden gömmektir kalbine
Derinlerde yaşamak
Sessizce seyretmektir
Dokunmadan sıcaklığını hissetmektir
Ölümcül acılara gülmektir sevda...

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Aşk yalnız bir vücudun güzelliğine ve cazibesine kapılmak değildir. Kainattaki güzelliklerin, tabiattaki genel ahengin, hayatın, ruhun ve bunları var eden Allah'ın esrarına kalbi bağlamaktır. Nereden geldiği, nasıl geldiği, ne olduğu bilinmez. Öyle bir meyvedir ki; lezzeti muz gibidir. Yiyenin niyetine değil, kaderine bağlıdır. Allah'ın sıfatıdır. Saltanatı yıkılmayan bir saltanattır.

Aşk her şeyin başlangıcı, kainatın mimarıdır. Aşk tüm evrenin ufalıp bir varlıktan ibaret kalması, tek bir varlığın genişleyip Allah'a kadar erişmesidir. Bizde bulunanların en ilahisi, hislerin şiiri, ölümden kuvvetli, sabrın suyu ve ekmeği, en büyük mürebbi, kalbimizin saygısız misafiri, insanlarda bulunan hassaların en yükseği,yalnız kendini düşünen bir tutku, ihtirasların en korkuncu ve aynı zamanda en cömertti, dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısı, cennetin dilinden bize kalan tek anı.

Allah'ın dünyayı aşkla yarattığına kainim. Her şey aşktan doğar. Aşkı çıkartığımız zaman hiçbir şey kalmaz. Ezeli ruh aşktadır. Aşkın tabi olanı asla yanılmaz. Aşk her şeyi açar; ona boyun eğin...

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Hünerli ellerindi anne, dantel gibi işleyen
Avuçlarının pamuksu yumuşaklığı
Parmaklarının sihirli dokunuşları
Çelik yüreğimi tava getiren
Hamur gibi yoğurup
Gökyüzünde ki özgürlük kadar anlam veren...

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Sevmeden yaşamak yaşamak değildir. İnsan sevmeye başladı mı yaşamaya da başlar. Sevdikçe insan, eskisinden daha başka biri olduğunu anlar. Sevmek bir anlamda hayatın bütünleşmesi, insanın kendi kendini aşmasıdır.

Allah'ın bütün yarattıkları, sevgiye hizmet etmek için ortaya çıkarılmıştır. Sevgi; ilerleme ve ahenk dairesinde, herkes için ve başkası için hayatta bulunmaktır. Hiç bir zaman hiç bir kimse çok fazla sevildiği için şikayet etmemiştir. Sevgi kabiliyeti olan bir kalp kadar değerli bir şey dünyaya gönderilmemiştir. İnsanoğlu sevildiğini sandığı için aşık olur. Sevgi aşkın ilham perisidir. Sevmek, yenilikler içinde, can çekişmeye katılmış vecd halidir. İnsan katlandığı fedakarlıklar, çektiği acılar nispetinde sever.

Sevmek devam eden en güzel huyum. Biliyorum ki kalpten sevgi silinince onun hatıralarına kadar her şey unutulur. Hiç sevmemiş olan bir gün sevecektir. Sevilmek için sevmeyin, sevmek için sevin bu meleklere özgüdür. İnsan hayatında bundan daha güzel bir şey yoktur...

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Aşka yön veren sözsün sen
Bilinmeyene yönelten
Kalkarken gözlerimin perdeleri
Işıkları söndürüp,
Oyunu bitiren ansın...

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Kimsin sen?
Bir asırda açıp,
Bir anda solan naz çiçeğim mi?
Saatleri su gibi önünde harcadığım,
Huzur veren balıklarım mı?
Yoksa dertlerimi alıp götüren,

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Şimdi ben sığınırım
Ölçüsüz ve uyaksız şiirlerime
Şimdi ben sığınırım
Çöl yalnızlığımdan eylüle
Ey pilatonik aşkım
Şimdi ben sana sığınırım

Devamını Oku
Volkan Bingöl

Karşılıksız seviyorum seni
Hiç görmeden
Bilmeden ve korkmadan
Kaybedecek bir şeyimin olmadığı bu dünyada
İstemiyorum özlü sözlerini
Aklımı alacak gözlerini

Devamını Oku