Vatana İhanet Suçu Şiiri - Sevinç Kavuk

Sevinç Kavuk
1200

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Vatana İhanet Suçu

Türkiye Cumhuriyeti Hükümet Şirketine sorumdur:
Vatana ihanet suçunun cezası nedir?
Vatana ihanet suçunu körükleyene hangi suç ile soruşturma yapılabilir ve akabinde hangi ceza verilir?

Cumhurun olası bir vatana ihanet soruşturmasıyla Türkiye Cumhuriyetinde hangi makamlar sorumludur?

Bir toplumda din devşirme misyonerliği suç mudur?
Bir toplumda din devşirme misyornerliğine ortak bir çalışma örgütü var mıdır Türkiye’de?
Bu çalışmada insan onuruna, vatan onuruna işkence ediliyor mu? Hiç böylesi çalışmalar var mı? Her hangi bir ülkede böylesi bir durum nasıl hasıl olmuş, ki dikkatimi zorlandırıyor. Böylesi bir endişe ile doğan ilgiler adına bir araştırma örgütleri var mı?

Savunma şansı bırakılmayan 168 ülke felaketine sebepler nelerdir diye bir çalışma var mı?
Savunma şansı olmayan bir milletin bu durumu dokunulmazlık postunu bürünen milletvekilleriyle mi peydahlanmıştır acaba? Bir ekip çalışması düşünüyor musunuz, en azından, belki bu milletler adına?

Yeryüzünde 168 ülke ölüm döşeğinde, onları bu acılarla öldürmeye bir laboratuar hizmeti için mi karar alınmış? İşkence suçunun cezası var mı? Hangi ülkeler için geçerlidir bu hak?
168 ülke kendilerine kaba güçle kendi kendini ölüm döşeğine zorladıysa, ölmeden önce onlara ceza hukuku yargısı da işliyor mu yeryüzünde? Bu makamın adı nedir ve nerededir adresi?

Şimdilik sorularım sadece bu kadar. Bilgili bir halk toplumu vicdanıyla onurlu bir vatan milletinin bireyi olarak, beni aydınlatacağınıza inancıma güveneceğim, şüphesiz. Peygamber ocağında bir ordu sağlığıyla güvende olan bu onurumu endişede bırakmayacağınıza, inancımda sağlıklı bir sağduyu taşıyor olan vatan evladı olarak, emeğiniz ve yardımınıza teşekkür etmiyorum, yanıt aldıktan sonra ancak teşekkürümü kıyafetlendirme sorumluluğuyla, asil bir ecdadın adil evladı olduğumu şerefle hatırlıyorum. Saygılarımla arz ediyorum

Sevinç Kavuk
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!