Vatan sevgisi.. Şiiri - Canan Güleşin

Canan Güleşin
92

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Vatan sevgisi..

Dün emekli bir öğretmen tanıdım. hem umut hemde umutsuzluğun ışığını yansıtıyordu gözleri..konuştukça elleri uzandı ellerime..sımsıkı kavradı yüreğindeki sevgiyle..sımsıcaktı bana bakan bakışları..sanki konuşmadan da anlaşıyordu bakışlarımız..anlattıkça göz pınarları doluyordu memleketin halini,tükenen umudunun, konuşmalarımızdan sonra artmıştı sanki,yeniden umudu..güvenerek dedi ki; kim geliyor misafir evimize acaba diye korkuyla sormuştum..ama şimdi görüyorum ki,sizin gibi düşünenler oldukça yıkılmayacak, vatanı emanet eden insan,Atatürk'ümüzün düşünceleri,yıktırmayacağız heykellerini,yok etmeyeceğiz resimlerini,unutturmayacağız Kemalizm'i..
pınarları dolu gözlerine bakarak;
Öğretmenim siz neden ağlıyorsunuz şimdi? umudumuz geleceğimizdir,umudu olmayan, geleceği hakkeder mi? diye sordum.
bu konuşmaları bakışlarımızla anlatmıştık..ve sımsıcak yüreğindeki sevginin yansımasını hissettiğim, o elleri daha da sıkı sarıldı ellerime..ve dediki..
Ne Mutlu Türk'üm Diyene......

Canan Güleşin
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


dün tanıştığım uzaktan akrabamızın çoşkulu vatan sevgisi ile gözyaşlarını görünce, tutamadığım gözyaşlarım ile karışan duygularım..

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Şakir Alimoğlu
  Şakir Alimoğlu

  Hanımefendi
  BUDUR! 10

  ama şimdi görüyorum ki sizin gibi düşünenler oldukça yıkılmayacak vatanı emenet eden insan Atatürk'ümüzün düşünceleri,yıktırmayacağız heykellerini,yok etmeyeceğiz resimlerini,unutturmayacağız

  ASLA!
  Sağlık, huzur ve mutluluk, hayatınızın ayrılmaz bir parçası olsun.
  Saygılar...
  Alimoğlu

 • Mehmet Yücedağ
  Mehmet Yücedağ

  ''NEDEN NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''...Bence bizim kaybınız burada...açlıktan, yoksulluktan, hastalıktan, perişanlıktan, ezilmekten, büzülmekten, suyumuzun çıkmasından vb. herşeyden bu cümle bizi kurtarıyor ve mutlu yapıyor...Atatürk'ten son mektup diye bir şiir var...Eğer bulabilirsem kitaplarımın arasından yarın size mesaj olarak aktarırım..Bence Atatürk'ü rahat bırakmak gerek...O bir insandı ve görevini layıkıyla yaptı gitti...Biz onun sözlerini ezberleyerek bir yere varamayız...saygılarımla mehmet yücedağ

 • Muammer Can
  Muammer Can

  TEBRİKLER PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER UMUTSUZLUK YOK UMUT ŞART

 • Mustafa Halit Evcim
  Mustafa Halit Evcim

  hem sizin hem emekli öğretmenimizin yüreklerinize sağlık.başarılar diliyorum

 • Osman Öcal
  Osman Öcal

  ne mutlu Türküm diyene.yüreğine sağlık.selam ve dua.

TÜM YORUMLAR (5)