Vatan Sevgisi Şiiri - Bülent Arkan

Şiir Yarışması
Bülent Arkan
453

ŞİİR


67

TAKİPÇİ

Vatan Sevgisi

Maksatlar korumaksa sorgu sual sorulmaz
Vatan kutsal Cennet'tir, yaşamaya doyulmaz
Bütün yük üstündedir, tepinsekte yorulmaz
Everest'ten yüksektir, bizde VATAN sevgisi

Bizde vatan kutsaldır, asla ihanet olmaz
Fırsat vermem haine, hainin eli durmaz
Düşman hain elele, bize nefes aldırmaz
Hainleri yaşatmaz, bizde VATAN sevgisi

Azimle çalışmadan, bal'a petek örülmez
Düşmanı iyi gözle,sinsi olur görülmez
Birlikte çalışırsak korkma vatan bölünmez
Petekle bal yapmaktır, bizde VATAN sevgisi

Konu eğer vatansa teferruat sorulmaz
Vatan namusumuzdur, onsuz abad olunmaz
Korumazsan vatanı, onun beli doğrulmaz
Gerekirse ölmektir, bizde VATAN sevgisi...

25.01.2014

Bülent Arkan
Kayıt Tarihi : 19.2.2015 12:24:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Özcan İşler
  Özcan İşler

  Değerli şairim güzel şiirinizi beğenerek okudum tebrik ederim.
  Yüreğinize sağlık.
  Sağlıcakla kal
  Şiirle kal...

  Cevap Yaz
 • Derviş Akçay
  Derviş Akçay

  Tebrik ederim.

  Vatan sevgisinin kutsallığını güzel dizelerinizle ifade ettiğiniz şiirinizi gururla okudum.

  Yüreğinize sağlık.

  Cevap Yaz
  Bülent Arkan

  Teşekkür ederim Derviş hocam gönlüne ömrüne bereket

 • Murat Barış Çimen
  Murat Barış Çimen

  Yüreğinize sağlık hocam,

  "Konu eğer vatansa teferruat sorulmaz
  Vatan namusumuzdur, onsuz abad olunmaz
  Korumazsan vatanı, onun beli doğrulmaz
  Gerekirse ölmektir, bizde VATAN sevgisi..."

  Kaleminiz daim olsun.

  Saygılarımla

  Cevap Yaz
  Bülent Arkan

  Teşekkür ederim " Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" bilmukabele selamlar

 • Murat Barış Çetin
  Murat Barış Çetin

  Vatana karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu.
  Milletleri ayakta tutan, toplumda birlik ve beraberliği sağlayan değerlerden biri de hiç şüphesiz vatan sevgisidir.
  Vatan sevgisi, imandandır. Vatan sevgisi, en asil, en yüce sevgilerden biridir. Gerektiğinde vatan için savaşmak vatan sevgisinin bir tezahürüdür. Vatan sevgisi, millet olma şuuruyla birlikte var olan bir duygudur.

  Cevap Yaz
  Bülent Arkan

  Aynen öyle vatan sevgisi sözde değil özdedir. Çok teşekkür ederim

 • Filiz Kalkışım Çolak
  Filiz Kalkışım Çolak

  Türklük kaderimizdir hocam .Peygamber ocağının neferleri, ülkemizde ve dünyada barışın temini için mücadele etmeye devam ediyorlar sonsuza dek edecekler de!Bundan kimsenin şüphesi olmasın.İlk Pkk terörü 1984 yıllarında ortay çıktı ve o zmanlarda Siirt'in Eruh ilçesinde düzenlenen alçak saldırı sonucu şehit düşen askerimiz Süleyman Aydın'dır.Bugün kendisinin abisi Kürt açılmının ancak ve ancak ülkeye zarar getireceği ve kürtleri ayrıcalıklı konuma getireceği ni de vurgulamıştır.Değerli vatandaşımızın kürt açılımının patlak verdiği yakın dönemlerde ki düşüncesinin bugün ne kadar haklı olduğunu anlamamak sanırım mümkün olmayacaktır .Elbetteki Pkk ,Daeş,Dhkp_C vb. birbirinden türeyen bu hainlerin önceside var.Hatta Osmanlı'da dahi kanlı emellerinin dayandığı olaylar ve kökleri var.İsim değiştirir el değiştirir lakin bu şerefsizlerin emelleri hiç değişmez hep aynıdır.Ebunların arkasında kim var?Elbette ki Amerika Fransa İngiltere Almanya İsrail Rusya vb.emperyalistler...
  ABD ve müttefikleri 11 Eylül olaylarından sonra Usame bin Ladin’i aramaya gelip kala kaldıkları Afganistan da 1(BİR) trilyon dolarlık zengin maden yatakları buldukları söyleniyor.
  İngiltere’nin 1. dünya harbinden sonra 75 yıllıgına Irak petrollerinin isletmesi için yaptıgı anlasmanın bitiminin besinci yılında da ABD Saddam’ı devirerek Irak’a demokrasi getirmek için Irak’ı isgal etmisti.
  Yine İsrail’e tehdit unsuru oldugu gerekçesi ile İran isgal edilmek ve petrolleri ele geçirilmek için çalısılıyor.Türkiye için kurulan tuzakların, gelecege dönük oyunların hesabı yok. Ülkenin bölünmesi için yıllardır dökülen kanların hesabını kimse tutmuyor artık. Sömürge ülkeleri önce askeri isgalle sömürdükleri ülkelerin insanları isgale direnmeye basladıklarında ve hürriyet istediklerinde, askeri baskı ile sömürüyü kültürel sömürü düzenine çevirmislerdir. Kendileri gibi düsünen sömürgeci mantıklı, kültür erozyonuna ugramıs yandaşlarını is basına getirmek yolu sömürgelerine devam ettiler.Binlerce masumun kanı döküldü binlerce daha doğmamış bebek babasız kaldı.Binlerce insanın ekmeği elelrinden alındı hunharca katledildiler.Bu alçak sömürü düzeni ülkemize Pkk olarak ya da Daeş olarak girmekle kalmadı.Yabancı yatırımcı olarak da girdiler elebette ki.Kendi topraklarımızda iş vaaadiyle insanlarımız bu şerefsizlere hamallık yapıyorlar.Çalış babam çalış asgari ücrete talim çalış da çalış!Yeraltı kaynaklarımızı zenginliklerimizi çıkartmak için Amerikadan izin istiyoruz.Ha izin çıkıyor mu elbette ki hayır.Onlar gelip üç beş kuruşa mal sahiplerini susuturarak kendi rafinelilerini kendi ocaklarını fabrikalarını santrallerini kurup ülkemizden rant elde ediyorlar.Elbetteki yönetim anlayışımız bu alçaklara çanak tutuyor.Ve masum halkı işçi olarak çalıştırmak vaaadiyle kandırıyorlar.Sonra Ermeni asıllı Kürtlerin ellerine makineli tüfekleri verip dağlara çıkarıyorlar .Onların elebaşları zevki sefa içinde yurt dışında yaşıyorlarken kendileri dağlarda sefalet içinde evlatlarımıza kurşun sıkıyorlar.Kandırılanı var kandrılmayanı elbet.Lakin vatan haişnleri hep bu alçakalardan çıkıyor.Amaç elbetteki mevcut anayasal düzeni silah zoruyla yıldırmak demokrasiyi ve araçlarını ortadan kaldırmak ve sonrasında kendi yandaşlarını kuklalarını yönetimin başına koyarak ülkeyi sömürmek kanını iliğini sonuna değin içmek Türkleri tarihten yeryüzünden silmek!Türk Bayrağını yakarak, vatanıma göz dikerek, mehmetciğimize ateş ederek amaçlarına ulaşacağını snana gafiller anacak satılık soysuzların ne idüğü belirsiz dölleridirler.Ve bu alçaklar maşalalr unutmasınlar ki bir askerimizin canı onalrın topuna bedeldir ve mutlak intikamı alınacaktır.Bu alçakalara bu topraklarda yurt yok yöneticilerine baksınlar hele!Arkalarındaki elebaşlarına onların bu topraklarda dikli bir taşı oldu mu ki kendilerinin basacağı bir avuç toprağı olacak.Ey nereden türedikleri belirsizin piçleri unutmayın Türk unutmaz Türk esir edilemez Türk esaret altına alınamaz.Canını alırsın Türkün ama özgürlüğünü asla !NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

  Cevap Yaz
  Bülent Arkan

  Aynen katılıyorum Filiz kardeşim emeğine sağlık teşekkür ederim En tehlikelisi vatansever görünüp vatan satanlar

TÜM YORUMLAR (32)

Bülent Arkan