Zeki Akdoğan Antoloji.com

Şiire gönül veren,dostlukları önemseyen, duygusal başak burcu.Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde doğdum.1999 yılında editörlüğünü Ayşegül Aşkım Karagöz’ün yaptığı Işıktan Mısralar adlı şiir kitabımı yayınladım. TRT repertuarında güftesi kendime, bestesi Mustafa Malay’a ait 17334 repertuar numaralı )hüzzam bir eser ve yine güftesi bana ait bestesi Murat Demirhan'a ait Amasya belediyesi Altın Elma beste Yarışmasında repertuara alınan eserler arasına seçilen (22628) repertuar numaralı) Hicaz-Uzzal makamında eserlerim mevcut . Ayrıca üç şiirim değerli bestekarlar Bülent Nuran, Hasan Cemil Şensever ve Uğur Cuci hocalarım tarafından Türk Sanat Müziği makamlarında bestelenmiştir.

Şiirlerim; Adana Ozan, İstanbul Ana, Simav Anadolu, Dikili Ekin,
Konya Yağmurun Sesi, Aydın Efesi dergilerinde ve Aydın Hürsöz, Salihli Bizim Ece,İstanbul Ana,Adana Ozan antolojilerinde yayınlandı. Mustafa Akay isimli pop sanatçısının kasetine adını veren Esirin Oldum albümü piyasaya çıktı.

Osmaniye' de düzenlenen sembolik ekmek ödüllü şiir yarışmasında Gurbet Akşamlarında isimli şiirim dereceye girdi. 2009 yılında Ortanca Dergisince düzenlenen şiir yarışmasında Zarardayım Ömürden isimli şiirim üçüncülük ödülü aldı.. Şiirlerim ayrıca Yürüyen Merdiven, Neşeli Dakikalar ve daha birçok radyo ve televizyon programlarında okundu.Çorlu KASAİD (Kadının Sosyal Haklarını Araştırma ve İnceleme Derneği) tarafından düzenlenen ‘ Kadınlar Ne İster’ konulu kompozisyon yarışmasında mansiyon ödülü aldım.Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) İzmit şubesi tarafından düzenlenen ödülsüz şiir yarışmasında Hasrete Dair isimli şiirim serbest vezinde üçüncü oldu.18. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASINDA Kırıkkale Güzellemesi isimli şiirim Türkiye Birincilik Ödülü kazandı. ''Hanım Benden Ev İstiyor'' isimli şiirim değerli sanatçı Ahmet Ece tarafından bestelenerek Vizyon Türk 7 Bölge Türkiye programında canlı yayında seslendirilmiştir. Pop tarzında bestelenen şarkı sözlerim bulunmaktadır. Şiirlerimi ve bestelenen eserlerimi sosyal medyada ''Zeki Akdoğan Şiirlerini Beğenenler'' isimli sayfada paylaşmaktayım.

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.09.2021 - 21:35

  Şair arkadaşımız Sn. Zeki Akdoğan
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.09.2021 - 21:34

  Şair arkadaşımız Sn. Zeki akdoğan
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.09.2020 - 20:48

  Arkadaş Grubumdan Sn. Zeki Akdoğan
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **
  - Ayrıca sizi bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.
  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

Toplam 13 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Afyon Kalesi

  Rabia Barış

  20.03.2015 - 14:08

  Hemşerim bir Afyonlu olarak yazdığınız bu şiirden dolayı sizi tebrik ediyorum. Ne tesadüftür ki,kitabınızın ismi olan ''Gurbet Akşamlarında'' isimli bir şiirim mevcut.Size benim de güzel memleketimiz için yazdığım bir şiir yorumun sonuna ekliyorum. Başarılarınız daim olsun.

  İlim Güzel Afyon'dur
  ...

 • İncinsen de incitme

  Yusuf Tuna

  27.02.2015 - 16:11

  İnsan ilişkilerinin yozlaştığı günümüzde bu şiiriniz alçak gönüllülüğün ve insana verilmesi gereken değerin aynası olmuş.Tebrik ediyorum.

 • Veda

  Türkiyecumhuriyetisevda Odabaşı

  06.02.2015 - 10:57

  Bakınca gökyüzüne sana giden
  En güzel yolum karanlık gecem
  Ekmek, su kadar kutsalım
  Emek kadar değerlim ol.

  Kutluyorum sade ve güzel bir anlatım.Şiirin finalini beğendim. Başarılar diliyorum.

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • naat

  26.02.2006 - 18:09

  bu türe çok yabancıyım.bu konuda bilgi almak istiyorum.ama sanırım bir övme türü..

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR