Yunus Emre Karakaya Antoloji.com

Yazarın ilk kitabı, "şu deli gönül ne zaman dinecek ey gönül" cümlesi ile başlar ve dinmek bilmeyen gönül yorgunluğunun peşinden gitmeyi, zamanın meshur sokaklarında kendini bulma arayışını hiçbir zaman bırakmaz. Ona göre gönül yorgunluğu, düşünce ve vicdan muhasebesinin harmanlanması ile başlar, zamanın ihaneti ile devam eder.

Yazar, genellikle zaman ve ihanet kavramları ile harmanlanmış eserler vermeyi, insanın çaresizliği ve bunun dışa vurumu üzerine eğilmeyi sanatına merkez edinmiştir. Zaman kavramı onun için her zaman esrarengizliğini korumuş, zamanın ihanetini kabul edememiş ve zamana karşı çaresizliğini şiirlerinde yansıtmıştır.

89 yılında Samsun'da doğan yazar; şiir, hikâye, makale ve roman gibi çeşitli edebiyat alanları üzerinde çalışmalar yapmaktadır. İlk şiirini dokuz yaşında, ilk uzun metrajlı çalışmasına ise üniversite yıllarında makine mühendisliği alanında tahsil yaptığı yıllarda başlamıştır. Fazla eser değil kaliteli eser üretme bilinciyle eserlerini yayınlamayı tercih eden yazar, şu an hala memleketinde ikamet ediyor olup mesleğini ve sanatını icra etmektedir.

Eserleri;
..

Devamını Oku