Abdullah Oral Antoloji.com

Merhaba İçinden geçtiğimiz şu zaman diliminde her şeye rağmen yaşama tutuna bilmenin zorluluğunu yaşadığımı inkar edemem, yaşayan her şeyin kendi yüzünü yitirdiği bir dönemden geçiyoruz..
Medya kanalları insanın kendi yüzünü yitirmesindeki oynadığı o büyük rolde gayet başarılı olması, her geçen gün insanlığın, kendi bedeninde bir başka insanın yaşama olanağını tanımıştır.
Örneğin çocuklar duymasın dizisinden etkilenen bayanların bir çoğu çalıştığı işyerinde sekreter/ yada ayak işlerini yaptığı halde/ kendini tanıtırken(personel müdürüyüm) diye kendini tanıtmaktadır, bu duyguların seyrine kapılanlarda işyerinde kendi olamayanların ortak hatalarını getiriyor günümüze yani insanın kendine yabancılaşmasını ve işverenin malının sahiplenişiyle de kendi köleliğini yaratıyor işte size masum bir dizinin getirisi.
Tüm tv dizileri insanın nasıl kendi öz kimliğinden koparır da azim ile ederek soysuzlaştırırız ın hesabı tutularak güne uyarlanmakta.
Ve gayette başarılılar birde tanrıyı kadercilik bazında kendilerine figüran seçtiklerinde ise amaçlarına ulaşmak çok kolay oluyor.
Kurtlar vadisini anlatmama gerek kaldı mı bilmem bugün hakları işveren tarafından her gün gasp edilen işçiler in, her biri ayrı bir/ Polat alemdar/ patrona karşı, boynu kıldan ince, kendi gibi ezilene karşı, kılıçtan keskin, ve sadece kendi gibi ezileni düşman belliyor.
Ben kimim derseniz, ben hakkını arayan ve hak ettiği değerlerden taviz vermeyen Emekçi bir şair şairim, yaklaşık 33 yılını sanayinin sömürü çarklarında geçirmiş, asla hiçbir şeye sahip olamamış ama onurundan zerre kadar taviz vermeyen ve hala ürettiği değerlerin getirisiyle yaşamaya çalışan torna işçisi bir Proleterim.
..

Devamını Oku
 • Bayram Kaya
  Bayram Kaya 01.11.2009 - 21:35

  Abdullah'cığım nerelerdesin? Alternatif Sanat Dergisi ve ASEM'de Cumartesileri gözümüz seni arıyor...

 • Ahmet Guven
  Ahmet Guven 26.05.2007 - 18:03

  Ülkemiz de toplumcu ve gerçekçi şairler tarihin her döneminden çeşitli baskılara maruz kalmışlardır.Tabiyatı ve toplumu izah etmek ve bunların değişmesi için çaba sarf etmek toplumcu ve gerçekçi şairler için bir görevdir.

  Elbetteki eserleri ilerici ve devrimci bir ruh taşır.Sevgili Abdullah Oral ...

 • Muhsin Yener
  Muhsin Yener 19.03.2007 - 16:43

  Dost olmak özüyle belki barışmak Sevgiyle güvenle aşkla karışmak Kendine güvenmek belki konuşmak Dostluk öyle kolay kurulmuyor ki.....sanal alemde antoloji sayfalarından olsada tanıdığım tam bir gönüldostu........iyi varsınız........ iyiki sizi tanıdım

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • * BORABOY ŞiiRi *

  Ali Rıza Atasoy

  20.05.2007 - 12:58

  Ufuklarda tül gibi parlar güneşin nuru,
  Bir musiki ritmiyle yağar nisan yağmuru.
  Balıkların raksının seyrine doyum olmaz,
  Mevsimler değişse de açan çiçekler solmaz.
  Göl kıyısı zirveye yamaç yamaç uzanır,
  En devasa denizler görse onu kıskanır.
  Sarıçamlar ardıçlar ince uzun serviler,
  Ki, ...

 • Boraboy / Bir Rüya Gibi Bitti (11-12 Mayıs 2007)

  Ali Rıza Atasoy

  20.05.2007 - 12:56

  şiirlerin ve şairlerin buluştuğu bir yerde yaşamın elbette en güzel renkleri serilecektir gözler önüne ve bunca güzellikten özel sorunlarım dan dolayı uzak kalmam benim için büyük kayıp diye düşünüyorum umarın gelen yıllarda yaşanacak güzelliklerden uzak kalmam sonsuz saygılarımla

  abdullah oral

 • Yanarsu

  İbrahim Eroğlu

  20.05.2007 - 11:07

  Artık büyüdüm,büyümez olsaydım!
  Sazcı Mehmet İstanbul'a kaçtı,hiç dönmedi.
  Tam otuzbeş yıl oldu
  Mahsum Almanya'da elektirkçi,
  Abim coğrafyacı,Dino çimento fabrikasında,
  Ben de öğretmenim.
  aramızda sadece biri yok,o da çocukluğumuz...tam kırk beş yıldır arayıpta bir daha bulamadığım tek s ...

Toplam 394 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR