Venüs Venüs Antoloji.com

İnsan, kendinde kalmayacaklar uğruna, kendisini kendisi yapan şeyleri neden harcardı? İnsanları anlamıyordu. Ummadığı insanlar adam oluyor, adam sandıklarıysa yalan! İnsanlar yan yanayken bile "biz" olamıyorsa, aslında çoktan gitmişlerdir birbirlerinden. Yokken bile var olan, zamanla varken bile olmayana dönüşebiliyordu. Hayat böyle bir şeydi işte, kimileri yokken bile var gibiydi, kimileri elimizi tutarken bile yanımızda değildi...
..

Devamını Oku
 • Sonra dedim ki

  17.12.2020 - 21:44

  Sana ait olan seni bulur.

 • Irkçılık

  03.12.2020 - 19:08

  Derisi açık olanın,koyu renkli olanını köleştirmeye hakkı var mıdır? bunu savunuyorsanız dikkat edin !bu mantıkla dersi sizden daha açık olan ilk insan tarafından köleştirilebilirsiniz.Bahsi geçen konu deri değil mi ? Beyazların siyahlardan entelektüel olarak üstün olduğunu bu yüzden onları köleleştirebileceğinizi mi savunuyorsunuz ? Tekrar dikkat edin ! bu mantıkla zekası sizinkinden daha yüksek olan ilk insan tarafından köleleştirilebilirsiniz.
  Abraham Lincoln

 • Irkçılık

  03.12.2020 - 19:05

  Bir kısım insanımsı varlıkların,dininden,ırkından,renginden,etnik kökeninden dolayı, kendisini ayrıcalıklı sanması...Kişilerin hayatta, kendi kazanımıyla elde etmediği bir şeyle övünmesi, gurur duyması kadar ahmakça bir şey varsa o da ırkçılıktır.Türk bir anneden babadan doğdun Türk oldun,Almanyada doğsaydın Alman,Nijeryada doğsaydın zenci olacaktın anlam bu kadar basit.

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR