Uzay Türkmen Antoloji.com

Şiir yazarım, web sayfası yaparım. Hayatımı yazsam roman olur demeyi bıraktım yazmaya başladım. Bir alman ata sözü var 'Bütün başlangıçlar zordur' ama bizimde atasözümüz var 'Başlamak bitirmenin yarısıdır'.

Atasözlerini severim. Eskiden atasözüyle Atatürk sözünü birbirine karıştırırdım. Artık her şeyi birbine karıştırıyorum. Siyahla beyaz arasındaki farkı ayırt edemiyorum. Yumurta-Tavuk meselesine benziyor bu. Biri olmadan diğeri olmuyor. Siyahla beyazı birbirinden bağımsız düşünemiyorum.

Kendime ait bir felsefem var. Buna uzayoloji diyorum. www.uzay.eu web sitemde uzayolojiyi açıklayan yazılar ve şiirler yazıyorum.
..

Devamını Oku
 • reenkarnasyon

  16.02.2008 - 13:02

  reenkarnasyon, ruhun başka bir bedende yeniden bedenlenmesi denilebilir ancak bu kadar basit bir konu değildir.

  Her beden, anne karnından başlayarak kendi ruhunu oluşturur. Ve bu ruh hiç ölmez. Ancak bedensiz olan ruhlar ikinci ruh olarak bedenlere yerleşir.

  Yani bir ruhun bedenin ölümünden sonra tek başına hakim olarak başka bir beden görülmesi durumu değil, bedenin asıl ruhunun yanında ikinci ruh olarak bedenlenmesi söz konusudur.

  Bu ikinci ruh her koşulda, bedenin asıl ruhundan daha tecrübeli ruhtur ve genelde birinci ruha göre baskın çıkar. O ruha bildiği kadarıyla hayatta kalma koşullarını ve başka ruhlarla iletişime geçme yöntemlerini öğretir.

  Burada unutulmaması gereken şudur, ikinci ruh ta öğrenme sürecinde olan bir ruhtur.

  Bu yüzden insan yaşamı bu iki ruhun birbirine öğretme süreci ve çelişkisiyle geçer.

  Bu çelişkilerin derin olması durumunda psikolojik denilen sorunlar başgösterir.

  Ruhlar uyumlu olduğu zaman huzurlu ama geleceğini düşünmeyen bir yaşam tarzı ortaya çıkar. Bu durumdaki ruhlar bedenin ölümünden sonra daha bilinçlenmiş olarak başka bedenlere yerleşirler.

 • beden

  16.02.2008 - 12:34

  beden ruhumuzun geçici olara bulunduğu bir ruh okuludur. Bu okulda diğer ruhlarla iletişime geçme yöntemlerini öğreniyoruz.

  Ruh aslında beden veya maddi süreçler olmadan diğer ruhlarla iletişime geçebilir ama yeni oluşmuş ruhlar bunu bilmemektedir. O yüzden beden okuluyla ruhlar diğer ruhlarla iletişime geçmeyi öğrenir.

  Diğer ruhlarla iletime geçmeyi öğrenen ruh, bunu öğrenene kadar başka bedenlere girere. Bu da reenkarnasyon doğurur. Öğrenimini tamamlayan ruh reenkarnasyon yöntemiyle başka bedenler içinde yaşamayı bırakarak diğer ruhlara iletişime geçmeyi öğretecek çalışmalarda bulunur.

 • esin

  16.02.2008 - 12:31

  esin veya ilham dışımızdaki ruhların bize gönderdiği sinyallerdir. Bu sinyalleri iyi alabilen kişiler bunu şiire veya sanata döker. Böylece bedensiz olan ruhlar, bedenlilerle iletişime geçecek, duygularını anlatacak yöntem bulmuş olurlar.

Toplam 41 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR