Şükrullah Yavuzer Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

ÖZGEÇMİŞ
Yazarımız Van Başkale doğumludur. İlk ve ortaokul öğrenimini Başkale’de, lise öğrenimini Gevaş Lisesi ve Van Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde, Yükseköğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladı. Yüksek Lisansını Yüzüncü Yıl Üniversitesi “ Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı, Eğitim Yönetimi ve Teftişi Bilim Dalı’nda” yaptı.
1995 yılında İstanbul iline öğretmen olarak atandı. İstanbul’da iki yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Van iline tayin oldu. Van ilinde çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. Vatani görevini Ankara ili Etimesgut ilçesi ve Bitlis ili Tatvan ilçesinde Asteğmen-Öğretmen olarak ifa etti.
Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Eğitim Yöneticiliği Sınavını başarı ile kazanarak sırası ile Okul Müdür Yardımcılığı, Okul Müdürlüğü, İskele Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Kurucu Müdürlüğü, Van Merkez Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Şişli Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Kurucu Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırmacı görevlerinde bulundu.
Görev yaptığı süreç içerisinde yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı çok sayıda ödüller aldı.
Taekwondo Sporu ile profesyonelce ilgilenmektedir. Van ilinin ilk özel spor salonu olan DO-SAN YAVUZERLER SPOR MERKEZİ’nin (1984) kurucularından ve ilk antrenörlerindendir. Bu salonda binlerce öğrenci yetiştirmiştir. 1994 yılında da Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde Taekwondo Çalışmalarını başlatmış Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonasında Üniversiteye çok sayıda Türkiye Birinciliği kazandırmıştır. On beş yıla yakın Taekwondo antrenörlüğü yapan Yazar 1988-1992 yıllarında Türk Milli Takımına Davet edilmiş olup; İl, bölge, Ulusal ve Uluslararası şampiyonalarda dereceler elde etmiştir. Bu sporun Van’da yaygınlaşması için 25 ayrı okulda spor salonları kurmuş ve Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile bu salonlarda kurslar başlatarak spor alanında önemli çalışmalara imza atmıştır. Bu spor salonlarında yetişen sporcular Türkiye, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında dereceler elde ederek ülkemizin ve ilimizin gururu olmuşlardır.
Yazar, yerel ve bölge gazetelerinde belirli dönemlerde köşe yazarlığı yapmıştır.
..

Devamını Oku
  • Kutluay Erdoğan
    Kutluay Erdoğan 07.03.2023 - 17:32

    Selamlar Şükrullah Bey Hanım. Doğum gününüz kutlu olsun. Şiirlerinizi okudum ve çok beğendim. Enerjinizin ve ilginizin hiç bitmeden devam etmesi dileklerimle. Sağlıcakla kalın.

  • Hüsamettin Sungur
    Hüsamettin Sungur 07.03.2021 - 09:10

    DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR