Semih Çorbacı Antoloji.com

Geçmişten geleceğe bir yolculuk... Zaman zaman geçmişin büyüsüne kapılıp orada takılı kaldım bazen de geleceğin umutlarına bel bağlayıp umutlarımın gerçekleşmesini bekledim.
Kısacası bu şiirler uzun ve zahmetli bekleyişlerin ürünü. Yoldaşım olan esini beklerim; gelir ve onunla beraber geçmişe,geleceğe yolculuk ederiz.
O olağanüstü büyüsüyle o eşsiz ve henüz bitirilmemiş anların tatlarını tatmama vesile olur ve ben de bundan edindiğim panaromik izlenimi sizlere yazarım.
Dikkat ederseniz önceki yazdığım şiirlerle en son yazdığım şiirlerdeki belirgin farkı göreceksiniz. İşte bu fark bir dönüşümün bir evrimin sonucudur.
Ne demiş doğa filozofu Heraklitos: "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir."

S.Ç./Keremî
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.09.2020 - 22:31

  Arkadaş Grubumdan Semih Bey
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 17.09.2020 - 08:00

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Semih Çorbacı
  Semih Çorbacı 08.12.2019 - 03:51

  Çok teşekkür ederim Işık German bey. Gayretli bir şekilde yazmaya devam etmekteyim. Takdir edersiniz ki yaşım gereği daha öğreneceğim çok şey var. Önceki çağın şairlerinden aldığım bir feyizle günümüz Türk şiirini en ileri ve özgün bçimine kavuşturmayı amaçlıyorum. Umuyorum ki çabalarım beni yarı yo ...

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • serbest kürsü

  27.03.2019 - 09:26

  Yıldız,enginliklerde parıldayan bir kandil; hilâl ise onun parıltısıyla aydınlanan ayrı bir tefekkür ummanı... Ecdadımız sarsılmaz imanını yıldızla hilâlin kavuştuğu kutsal bir birlikteliğe borçlu.O yıldız ki nice derbederleri munisleştirdi,yüceltti; o hilâl ki o yıldızın parıltılarından aldığı nurla nice karanlık ve çorak ruhları,duyguları aydınlattı. Ve sonra bu kutsal birlikteliğin yeniden ihya ettiği insan,mânevi açlığını doyuran bu ihtiyaca adeta müptela oldu;yeri geldi bir kandile dönüşüp nice medeniyetlerin doğumuna şahid oldu,yeri geldi uğrunda şehid oldu yeri geldi köklü bir çınar oldu,gölgesinde nice taze çınarlar yetişir oldu.

  S.Ç./Keremi

 • serbest kürsü

  27.03.2019 - 09:18

  The less we think,the more we sink. (Ne kadar az düşünürsek o kadar çok batarız.)

  S.Ç./Keremi

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR