Önder Şeyhan Antoloji.com

insan sessizleştikçe ve zamana yayıldıkça ıssızlık, daha derinlere saklar özlemini..hani gözlük ya da çakmak gibi bir şey degildir ki gittiğin yerde unutasın.... eli olur ayagı olur, bir parçası olur yaşamının giz köşesinde..ve en yanlızlıklarında yerinden çıkarılıp bugulu bakışların ardından ıssızca çıglıklaşır özlenen....

hayatın süzgecinden geçmekse.. aynen de öyle oluyor.. biraz tatlı, bolca acılı..hayatın ta kendisi olan dizelerle içiçe bir yaşam.. okumayı seviyorum.. toplumsal açıdan dizelenmiş şiirler benim için bir güzellik. ustaların ustası Nazım ve Neyzen Tevfik şiir ve nükte konusunda idolüm..
..

Devamını Oku

Toplam 54 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • serbest kürsü

  23.07.2020 - 18:07

  YAVUZ DOĞAN

  Gülüşüyle hayatı güzelleştiren kadınları öldürüp bir de öldürdüğünüz kadınları suçluyorsunuz sürekli ve hiç utanmadan.

  Hiç çiçek koklamamış, hiç bebek sevmemiş, hiç şiir okumamış, hiç hayata dokunmamış kadar kötüsünüz sürekli ve hiç utanmadan.

  Ve bu kötülüğünüz boğacak sizi mutlaka.

  Bacaklarınızın arasında gezdirdiğiniz üreme organınızın da göğsünüzde yoğunlaşan ten fazlası kıllarınızın da bedeninizde birikmiş fiziksel gücünüzün de sizi herhangi bir kadından üstün kılacak şeyler olmadığını bir türlü anlamıyorsunuz sürekli ve hiç utanmadan.

  Sizin bu egonuzu ve vahşi güdülerinizi silecek yeryüzünden kadınların gülümseyen gözleri.

  Ve ben hep o gülüşlerin yanında olacağım ömrüm var oldukça, siz yok olana dek.

  Hep söyledim, hep söylüyorum, hep söyleyeceğim.

  Yeryüzü aşkın yüzü olana dek de vazgeçmeyeceğim bu söylemimden.

  Sürekli ve hiç utanmadan!

  Yavuz Doğan

 • şu an ne dinliyorum

  16.06.2015 - 16:44

  Melike Demirağ- Yakamoz....

  kimi zamanlar sevdalandık.. bilemedik haddimizi.... temmuz güneşince kavrulan oldu dünyamız... attık kendimizi yağmurlara.. ıslandı ten, ıslandı can.. daha da bir yandı yaşam...
  sonrasında ayrılık göründü başa.. savrulduk bilinmeyenlere.. gizlendik görünmeyen yüzüne yaşamın.. özlemek ve gözyaşı nefes almanın öte adı olmuştu..... yandı kavruldu yürek hasretten.. koştuk yağmurlara.. yine yeniden ıslandı ten.. ıslandı canlar.. ıslandı sevdalarımız... SOĞUMADI YÜREK..

  Mavi Deniz (15.06.2015)

 • şu an ne dinliyorum

  15.06.2015 - 14:19

  Bekle Kar Altında Kalan Buğday Tanesi, İlkay AKKAYA..... hayat gibi....

Toplam 14 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR