Nehir Özen Adlı Antoloji.com Üyesinin Şair v ...

 • Babama

  Aysun Aksu

  20.12.2021 - 17:37

  sevdiklerimiz yanımızdayken hep erteleriz sevgimizi göstermeyi.. hani yanımızda ya hiç gitmeyecek sanırız ve o ani gidişleri ile koca bir boşluğa düşeriz.. vah ki vah! keşkeler yer bitirir işte o zaman bizi.. aslında o iki cümleyi hem kendimize hem de sevdiklerimize çok görürüz kısacası üşeniriz "se ...

 • O'na

  Nermin Seyratlı

  04.11.2016 - 21:42

  mesele aşksa önünde hiç kimse duramaz, aşkla acı çekerken aşkla sevgi büyürmüş.. güzel dizelerdi, kutluyorum sizi sayın Seyratlı.. saygılar..

 • çok duygulandım Cevat hocam.. Anne yarısı bir teyzeyi de ben yolcu etmiştim bir zamanlar.. şu an inanın gözlerim dolu dolu.. sıcacık, sevgi dolu, özlem kokan duygu yüklü bir şiirdi.. yazdıklarınızı hayranlıkla okumaya devam ediyorum, kutluyorum her daim..

 • hayata dair ne varsa yaşanacak, içinde umut beslediği sürece daha bir dört elle sarılıyor insan hayatın getirilerine.. daha bir göğüs gerebiliyor hayatın acılarına hayallerinde de olsa umut edebildiği aşk varsa..
  çay gibi demlenmiş bir yudumda içilesi bir şiir :) saygılar..

 • Onbeş Temmuz

  Salim Erben

  26.10.2016 - 11:00

  Salim abicim yüreğim kabardı gurur duydum vatan sevginle.. duyarlı kalemini yürekten kutluyorum..

 • Hayat Yolunda

  Mehmet Harimdar

  09.08.2016 - 11:50

  sevgi sevmek emek ister.. öyle hemen pes etmeyle olmaz.. ama karşılıksız sevgide insanı yorar ve yıpratır.. allah insaflısına denk getirsin diyeyim :) şairin beslendiği hep karamsar aşklardır aslında, sevip kavuşamamaktır ki yürek döküntüleri böyle dizelensin.. çok güzeldi dostum, kutlarım..

 • bugün bu şiir gününe çok uygun geldi bana .. malum dünyaya birlik beraberlik kardeşlik durumumuzu gösterme zamanı.. barışa bir mum yak, tek devlet, tek vatan, tek bayrak için barışa bir mum yak.. kutluyorum hocam :) saygılar..

 • Sahil

  Dede İrfan Çelik

  07.08.2016 - 17:33

  olsun varsın silinsin, anlattıklarım ve bütün sırlarım zaten onda saklı, anı defterim gibi.. her bir sayfası dalga dalga açıldıkça satır satır dökülecek avuçlarıma şiirim ve sevdiğim.. minicik şiirine koca bir sevdayı sığdırmışsın ustam .. sevgiler saygılar..

 • Benim denizimde

  Canan Ereren

  06.09.2015 - 09:46

  hayatın zor evrelerini atlatmak öyle kolay görünmüyor.. her zorluğa göğüs germek, olacaklardan kuvvet almak sanırım insan doğasında olan bişey.. hayatın gidiş yönüne ayak uydurmak en iyisi gibi görünüyor..
  Canan hanım güzel çalışmanızı kutlarım..

 • her aşk yaşama, tutulma çabası, gayesidir aslında.. insan sevgisiz yaşayabilir mi.. illa ki tutunacak sevginin bir dalına.. her defasında 'bu daha derin bir aşk' dediğimiz yaşama sebebimiz hiç eksilmesin .. saygılar dosta, kutluyorum güzel çalışmanızı..

 • söyleyebileceğim tek şey, keşke savaşlar olmasa, keşke çocuklar ölmese.. biz de bu acıları şiir diye yazmasak.. hiç ama hiç yakışmıyor acılar şiirlere.. şiirler ağıt olmasın..şiir aşk olsun, şiir çiçek olsun, böcek olsun...:((

  kutluyorum İnci hanım, duygular karmakarışık..

 • Ünal hocam, şiirinizi okuyunca gülümsedim.. o kadar tatlı tatlı sitem etmişsiniz ki gönlünüze.. başlarda 'ah! hiç sevgi tükenir mi, illa ki bir köşeden çıkar gelir, el uzatır bir kedinin başını sevmeye' dedim ki, bir baktım yürek yine çırpınmakta deniz gibi .. deniz hiç çarşaf gibi kalır mı.. illa k ...

 • Ünal hocam bu satırlara ne eklenebilir ki.. dünyanın en ücra köşesine de sıkışsa insanoğlu, içinde hep bir umut taşır.. illa ki bir ışık arar.. bu ışık ateş böceğinin ışığı da olsa medet umar.. insanlık nereye gidiyor, dünyanın hali ne böyle, İNSAN kelimesinin ne çok anlamları oluştu.. hangisine ina ...

 • 'evet aşk kalacak en son, bir şiirin içinde yaşayarak'
  düşüncelerini kaleme aldığın bu eserin özü bu olsa gerek sevgili Volkan.. aşkın özeti şiirlerle ölümsüzleşiyor.. kutluyorum, sevgiler..

 • NEYLEMELi? ...

  Naime Özeren

  28.08.2015 - 12:56

  hakikaten herkes kendine yontuyor yongayı.. 'neylenecekse' güzel eylemeli artık.. şimdi birlik zamanı, tek yürek olma zamanı.. gidişata dur demenin vakti geldi de geçiyor.. canlar daha fazla yitip gitmeden..
  sevgili öğretmenim, duyarlı yüreğinizi kutluyorum ..

 • işte bir yüreğin 'şiir, şiir' diye atması budur.. bütün sevgisi, merhameti, gözünün alabildiği tüm güzellikler ve ruhunun incelikleri böyle satır satır dizilir gelir bizlere.. ne mutlu bana ve şiir severlere ki, sizin şiir dolu yüreğinize ulaşıyoruz mısralarca.. sevgi ve saygımla kutluyorum..

 • Hiroşimalı hüzünlü kalpler.. o kalpler hiç bir zaman onarılmadı ki.. hep hüzün kaldı yüreklerde..
  tebrik ederim..

 • Bugün

  Arslan Arslan

  24.08.2015 - 15:27

  sevgi dolu, incinmiş bir yürek ve sitem dolu satırlar.. kutlarım Arslan bey..

 • Doğallık

  Dede İrfan Çelik

  24.08.2015 - 11:13

  insanlar artık doğal yaşamın kıymetini kavradılar.. poşete giren yaşamı istemiyorlar.. esen rüzgarıyla, başına geçen güneşin kıymetiyle, eğri büğrü meyveleriyle, yaşamın doğallığını anladılar artık.. bir de insan ilişkileri doğallaşsa.. teknoloji ile bayramlar kutlanmasa :)

  kutluyorum İrfan bey . ...

 • aşkın; ulaşılmaz, dokunulmaz halleri, düştüğü çaresizlikleri en çokta geceleri cenderesine alır sevenin yüreğini... bitmeyen ama hep okunası romandır işte aşk..
  yüreğine sağlık Cevat hocam...

 • Çılgınım ''

  Gül Keleş

  21.08.2015 - 16:48

  hayat bazen çılgınlık edilmezse çekilmiyor Gül hanım.. arada bir çılgın fikirleri yürürlüğe koymakta fayda var.. işte o zaman herşey serbest..:)) çıldırın..

 • Istanbul

  Nihat Kuruyer

  21.08.2015 - 16:10

  İstanbul'a ne yazsan azdır da bu şiirde bir başka yakışmış ona.. İstanbul'un gizemini anlatmış sanki.. çok hoştu, kutlarım..

 • Sömürü

  H Yusuf Şahan

  20.08.2015 - 16:59

  ülkemi bir bölebilseler (allahım korusun) afrika ülkeleri gibi sömüre sömüre yiyip bitirecekler.. allah fırsat vermesin düşmanlarımıza.. gözü olanın gözü çıksın.. yüreklerine ateşler düşsün de kendi dertlerinden başkalarını göremesinler..
  tebrik ederim sayın Şahan..

 • bu kadar acı gelmemişti tarihten hatırladıklarım.. hikaye gibi dinlemişiz meğer olanları.. sanki şehitlerimiz yeryüzüne indiler gerçekleri bir bir anlattılar.. bire bir bizlere.. her birimize.. yüreğim sızladı, bin kere lanet okudum içimden sebep olanlara.. gel gelelim oy vermekten başka bir halt (ö ...

Toplam 3104 mesaj bulundu