Necati Tarak Antoloji.com

Şairlerin kendilerini tanıtmaya bilmiyorum amma neden ihtiyaç duyuluyor. Yazdıkları şiirler kendilerin değil mi ki? Benim şiirlerim beni tanıtır. Beni tanımak isteyenler şiirleri mi okusunlar..Amanosların bağrından sızan bir sızıntı olabilir miyim diyorum.Şairlik konusunda 65 yılın 41 yılı öğretmen ve devam eden yöneticilik deneyimliliği, Hatay’ın Hassa İlçesinin Gazeluşağı köyünde dünyaya gelmişim. İlk okulu doğduğum köyümde okudum İlk okul ardından Düziçi ilk öğretmen okulunda 6 yıl yatılı olarak devam eden öğrencilik 5 yıl sınıf öğretmenliği Ardından devam eden üç yıllık Selçuk Eğitim Enstitüsünde öğrencilik Hassa Lisesinde öğretmenlik Müdür Yardımcılığı Okul Müdürlüğü, Karabük Eflani Lisesi, Bartın Ulus lisesinde Okul müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zonguldak Tunceli Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcılılığı Dedende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğünde Eğitim Uzmanlığı toplam 35 yıla yakın yöneticilik memleketin uzak olarak okumak görev yapmak İstek harici defaten tayinlerimin yapılması. Öğretmenlikten başka bir meslek düşülmemesi toplumla sürekli iç içe olunması etkisi şiirlerin ortaya çıkmasında etken olmuştur.
Şu fani ömürde toplum için ne yapmak gerektiği önemli benim için ŞAİRLİK Benim için şiir gibi bir şey, aşktır sevdadır. tutkudur ya şair sohbetleri aşık sohbetlerin hatırlatır bana. Şiirlerimin bir çoğunu seyahatte kaleme almışımdır.
Seyahatti çok severim. Seyahatte geçen zamanın ömürden sayılmadığına inanlardanım Benim en iyi arkadaşım şiirle arkadaşlığım sayılabilir.
Buyurunuz ŞİİR BAHÇESİNE HOŞ GELDİNİZ.

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 01.03.2016 - 21:45

  Öğretmen ve Şair arkadaşımız Sayın Necati Tarak

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Bir ...

 • İrem Altaş
  İrem Altaş 05.08.2015 - 23:00

  Merhaba sizi ŞAİRLER DÜNYASI isimli grubumuza ve - ANTOLOJİ ŞAİR KALPLER adlı gruplarımıza davet ediyorum iki grubunda link adresleri aşağıdadır gelirseniz çok sevinirim. Sevgilerimle

  NOT: Şairler Dünyası Grubu İçin: Bu linki girerekte ulaşabilirsiniz http://gruplar.antoloji.com/sairler-dunyasi/ ...

 • Naime Özeren
  Naime Özeren 13.06.2014 - 00:15

  Değerli arkadaşım,

  Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle, umudun gerçekle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

  Saygı ve sevgimle...

Toplam 12 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 501 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • HATAY HASSA GAZELUŞAĞI KÖYÜ

  01.01.2011 - 21:19

  Gazeluşağı köyü: Gazel, köye yerleşen ailelerin ileri gelen kişinin adı, Uşağı da ondan sonra gelenleri hatırlatmaktadır.
  Bir rivayete göre, Gazel, Nuh ve Salman'ın üç kardeş oldukları Nuh ve Salmanın şu andaki 3 ve4 kilometre uzaklıkta olan daha önce köy olan şu anda Akbez Belediyesi sınırları içerisindeki Nuhuşağı Salmanuşağı mahallesine dönüştürülen yerlere yerleştikleri Gazel'inde en üste Amanosların dağ yöre bine yerleştikleri rivayet edilen köydür
  . Havası suyu coğrafi konumu itibariyle Hassa İlçesinin en güzel köyüdür. Köyün içerisinden Çardak Yaylasına çok güzel bir yol yapılmıştır. Bu yol aynı zamanda HASSA ilçesi DÖRTYOL ilçesini bağlantı yoludur Amanosların orta yer geçidi olacaktır.
  Yol asfaltlanırsa çok güzel dağ yolu güzergâhı olacaktır.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR