Mürsel Adıgüzel Antoloji.com

Mürsel Adıgüzel Kimdir
Sevgili okurlarımız, Mürsel Adıgüzel1946 Kars doğumlu olup, İlkokulu Koçköy’de, Orta öğrenimini Kâzım Karabekir İlköğretmen Okulunda okudu ve 1966-1967 öğretim yılında mezun oldu. Eğitim Fakültesi’ni bitirerek, öğrenimini tamamladı.
Yurdun çeşitli il-ilçe ve köylerinde görev yaptı. Meslek yaşamı boyunca, sivil toplumcu anlayışı öne çıkardı. Eğitimin temel ilkelerine sahip çıkılmasının mücadelesini verdi. Birlik ve beraberlik içinde toplumsal dayanışmanın önderlerinden birisi oldu. Altı yıl TÖB-DER Yönetim Kurulu üyeliği ve bir dönem başkanlığını yürüttü. “EĞİT-DER” den “EĞİT-SEN”e çalışmaları içinde yer aldı. Dört yıl (Öğretmenler Sendikası) EĞİT-SEN’’in temsilciliğini yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev alarak, dört yıl ilçe eğitim sekreterliği, bir yıl il eğitim komisyonu başkanlığı görevini sürdürdü. 10. Dönem Ümraniye’den seçilerek, İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği ve Grup Sekreterlik görevini yürüttü. Şimdi ise Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği Yönetimi işbirliği dâhilinde, aylık şiir ve musiki dinletisi yaptırmaktadır. Boş zamanı Dahi Yayıncılık bünyesinde, editörlük yaparak geçirmektedir.
Kültürel bilgi birikimlerini toplumla paylaşmak adına, İstanbul Çamlıca Gazetesini kurdu ve yönetti. Makalelerini Gazetesinde ve “Serhat Kültür Dergisi’nde” yayınlamaya başladı. İstanbul Çamlıca Gazetesini kapattıktan sonrada, çeşitli konularda www.turkhaber.com, www.habersitesi.com da bir müddet yazılarını yazdı. Şimdi ise www.yazarportal.com köşe yazarları gazetesinde yazılanı yazmaya devam etmektedir.
Öğrencilik yıllarından başlayan şairliği ve yazarlığı, emekli olduktan sonrada devam yazmaya devam eden Adıgüzel, on şiir ve öykü kitabının yayınlanmasıyla edebiyat dünyasına dâhil olmuştur.
İlk olarak 2000 yılında “Şiirlerle Bayramlar” ve “Vatan Haritası ” piyesi, “Var Git Kendi Yoluna” adlı şiir kitapları yayınlandı. 2007 yılında, “Dem Vakti Şiirleri” bir ve iki, “Deli Mavi Sevdalar”, “Güllük Güldestesi” ve “Şairane” Antolojilerinde çeşitli şiirleri yayınlandı. 2008 de “Şiirlerle Bayramlar”, “Var Git Kendi Yoluna” ikinci baskısı yanında, “Yüreğimin Sesini Dinle” ile “Adam Olursun” şiir kitapları da okurlarıyla buluştu.
2011’de “Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği”nin Şairler Grubunu kurdu. Bu grup içinden çeşitli konuları içeren atışmalar düzenledi. Bu atışmalarla ilgili iki “Şairler Antolojisi” Kitabı yayınlandı, 2012 de “Duy Beni” , 2016 da “Karapapaklar ve Öykülrim” ile “Karapapaklar Soyağacı” ve “Mustafa Kemal Destanı” adlı eserleri yayınlandı.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.06.2015 - 18:13

  Saygın Öğretmen ve Şair arkadaşım Sayın Mürsel Adıgüzel

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  Dr.Jivago - Işık German Ersoy

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.06.2014 - 19:29

  Öğretmen ve Şair-Yazar arkadaşımız Sayın Mürsel Adıgüzel

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu - Evrensel Sanatçılar Birliği ESB *
  * Antoloji Sitesi Üyeler Birliği - Dr.Jivago Özel *

 • Bilal Özcan
  Bilal Özcan 04.06.2014 - 09:03

  Hocam!
  Doğum Gününüzü Can-ı Gönülden Kutlar sağlık,sıhhat, huzur ve mutluluk dolu nice nice yıllar dilerim.
  Sevgi,Saygı ve Muhabbetle

Toplam 10 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Ölme Sen

  Bahri Gören

  08.07.2013 - 21:52

  Harika bir çalışma, kutlarım.

 • Ben Adamı Ararım

  Mürsel Adıgüzel

  01.09.2012 - 14:19

  Değerli yorumlarınıza teşekkür ederim.

 • Bana Ne kalır

  Mürsel Adıgüzel

  02.03.2012 - 22:47

  Değerli arkadaşlarım, sizlere bu yorumu yazmadan öce, sizlerin çalışmalarına bir göz atmış oldum. Oluşturmuş olduğum düşüncemde zaman içinde yapmış olduğum toplantılarımda, söylediğim bir cümlemi aktarmak istiyorum. Bilgi gücü olmayanın, düşünce gücü olamaz. Kültürümüzün en büyük parçası, folklorumu ...

Toplam 3364 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • aşk

  11.12.2005 - 10:46

  Aşk,kalbin fırtınasıdır.Öyle bir fırtınakiyaşamı renklediren,omru inatına uztan,beyni ölçüsünü üzerinde çalıştıran,arzuya ulaşmak için mücadele güçünü artıran çok öemli bir kavram olarak görmekteyim.Saygılarımla.Mürsel Adıgüzel

 • üç şey

  09.12.2005 - 12:07

  1-Özgürlük
  2-Eşitlik
  3Hukuk

 • aşk

  07.12.2005 - 13:07

  Aşk,iki kişi arasındaki etektriklenmenin sonucunda,beyin merkezinde sürekli dalgalanma sınyalrırının oluşmasıdır.Bu oluşumun hayata geçirilmesi yönünde, uğraşı ve çapa harçamanın bir itici güç meydana getirmesini sağlar.İşte aşkın güçü diye tarif edilende budur.Saygılarımla.

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR