Muhammed Erol Antoloji.com

MUHAMMED EROL

Şair Öğretmen Muhammed Erol; 1986 yılında Manisa’nın Selendi ilçesine bağlı, Çamköy Ayanlar Mahallesi’nde, dört çocuklu, çiftçi bir anne babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde tamamladı. Ortaokulu, Manisa Gazi İlköğretim Okulunda 1997-2000 yılları arasında okudu. Liseyi, Manisa Lisesinde okuyarak okuldan 2004 yılında mezun oldu. Erol, 2006 yılında Amasya Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Üniversiteden 2010 yılında mezun oldu.

Erol, 10 Eylül 2012 tarihinde Şırnak’ın Cizre ilçesine bağlı Kebeli (Babil) Ortaokuluna Türkçe Öğretmeni olarak atandı. Cizre’de dört yıl görev yaptı. Ardından 2016 yılının Haziran ayında ikinci görev yeri olan Trabzon iline bağlı Araklı Yüceyurt Bayram Halil Ortaokuluna tayini çıktı. Burada bir yıl çalışan Erol, yeni görev yeri olan Araklı Bereketli İmam-Hatip Ortaokuluna, 2017 yılının Eylül ayında geçiş yaptı. Araklı Bereketli İmam-Hatip Ortaokulunda beş yıl görev yaptı. 2022 yılının Ağustos ayında tayini İskenderpaşa Ortaokuluna -Ortahisar/Trabzon- çıktı. Erol, Türkçe Öğretmeni olarak halen bu okulda görev yapmaktadır.

Erol, ortaokul ve lise yıllarından beri şiirler yazmaktadır. Üniversite yıllarında ve mezun olduktan sonra deneme ve öykü gibi edebî türlerde de metinler yazmıştır. Türkçeye sevdalı olan Şair; şiiri zalime tokat, mazluma da kol-kanat olarak görmektedir. Ona göre şair; hakkı ve adaleti savunan, arılar gibi ana dilini işleyen bir dil işçisidir. Anadolu şehirlerini tutkuyla seven Erol, kitap okumayı ve seyahat etmeyi de çok sevmektedir. Gezip gördüğü şehirlere bir vefa olacağını düşündüğünden; uğradığı şehirlerle ilgili şiirler de yazmıştır. Erol, şiirler ve yazılar yazmanın yanı sıra Türk Halk Müziği’ne de ilgi duymakta; bağlamayla -bir deste de olsa- türkülerimizi çalabilmektedir. Evli ve biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.11.2023 - 00:26

  Site arkadaşımız Sn. Muhammed Erol
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.11.2022 - 22:49

  Arkadaş Grubumdan Sn. Muhammed Erol
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 05.11.2022 - 07:29

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR