Metin Bedir Antoloji.com

ben  hayretten ibaretim desem abartmış olmam .herşeyi merak ettim en sonda kendimi merak etmeye başladım . nasıl düşündüğümü duygularımı nasıl oluşturduğumu .nasıl hissettiğimi  merak etmeye başladım  . daha sonrada hissettiğim duygularımın neler olduğunu merak etmeye başladım . sevgiyi ve zıttınnı anlayıp bildiğimdeyse artık alemlerde sörf yapmak gibi bişeydi . çünkü sevgi kalp katından bi bilgi.profilimdeki aslan resmi bazıları için tuhaf gelebilir . google den arslan resimleri yazıp profilimdeki arslan resmini bulup büyüterek bakın ve resimdeki arslanın yüz halini inceleyin ve o arslan resminin yüz halini  yüzünüzde hissedin .ruhunuzda hissedin . ve resimdeki aslan gibi baktığınızda . kendinizi daha güvende  daha güçlü daha cesur hissediceksiniz denemesi bedava :)görenle görülen birdir derler .
..

Devamını Oku
 • Metin Bedir
  Metin Bedir 21.12.2015 - 16:34

  bugün size saf sevgiyi anlatıcam. ve bişeyi anlatabilmek için bi benzetmeden faydalanıcam. ve sizi bi düşünce dene
  yine davet ediyorum. elinizde bi tabanca var ve karşınızda beyaz badanalı bi duvar.ve tabancaya iki tane mermi basıyoruz. ve duvara nişanalıyoruz tetikboşluğunu alıp tek el ateş ediyor ...

 • Metin Bedir
  Metin Bedir 20.12.2015 - 22:51

  AKIL:
  akıl benzerlik ve farklar la çalışır sanki benzerlik ve farklar. aklın alet çantası gibidir taş okey veya iskambil kağıdı ile oynanan oyunları bilen ler dediklerimi anlıcaktır varsayalım taş okey oynuyoruz renk benzerleri olan kupadan 1-2-3-4 lü ve cins benzeri olan 4 tane papaz. kupadan -6-7 ...

 • Metin Bedir
  Metin Bedir 20.12.2015 - 20:39

  AŞK

  zamanın birinde bi padişah var birde cariyesi var gerçi padişahın bir çok cariyesi var ama birini çok seviyor.günlerden bir gün cariye çok rahatsızlanıyor.beti benzi sararıyor.yataklara düşüyor. padişah cariyesini o halde gördükçe çok üzülüyor.ve zamanının en iyi hekimlerine haber salıyor car ...

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Beyazınım

  Sebahat Turşucu

  28.07.2013 - 00:41

  son iki şiirin ikiside birbirinden güzel yüreğine dokunduruyorsun insanın. çok beğendim son iki şiirini harika satırlar kutlarım sizi.

 • Suçlu Gözlerin

  Gökhan Ateş

  14.07.2013 - 20:51

  dört dörtlük bi şiir kutlarım dostum .

 • Aforizma 1

  Nergiz Garibli

  10.06.2013 - 21:51

  evet mutlu olmayı bilmek mutlu olmak değildir katılıyorum size.25 yıl sigara içtim ve sigara içmek deliliktir dedim.ve yine içtim.sigara içmemem gerektiğini bildiğim halde yine içtim. sigaranın ne olduğunu ne kadar zararlı olduğunu herkez biliyor.ne kadar nalet bişey olduğunu herkez söylüyor en çok ...

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • eter

  04.09.2019 - 23:17

  İlk Çağlardan itibaren esir(ether) ile ilgili en önemli görüş ve sözler şu şekildedir.
  Aristo Toprak, hava, su ve ateş bu dört unsura esir adını verdiği beşincisini eklemiştir. Aristo’ya göre esir, göklerin ana maddesiydi. Böylece Aristo yerle göğü felsefi olarak birbirinden ayırmış oluyordu. Bilim ve felsefede olduğu kadar dinler için de önemli bir ayrımdı bu. Buna göre yer, yani Dünya, dört elementten oluşmuştur; ancak gökler bu dört elementten farklı olan esirden yapılmıştır. Böylece yer ve gök, kendisini oluşturan unsurlar nezdinde birbirinden ayrılmış oluyordu. Daha sonra da açıklayacağımız gibi Aristo’nun kozmolojisinde bu ayrım önemlidir. Çünkü onun Evren görüşünde yer ile göğün davranışları birbirinden farklıydı; o halde, onları oluşturan unsurlar aynı olamazdı.

  Aristo’nun öğretmeni olan Platon’un felsefesinde bu cisimler önemli bir yer tutuyordu. Platon, dört ana unsurun atomlarının Platonik katılar biçiminde olduğuna inanıyordu. Buna göre toprağın atomları küp, havanınki düzgün sekizgen, suyunki düzgün yirmiyüzlü, ateşinki ise düzgün dörtyüzlü biçimindeydi. Platon’a göre beşinci katı olan düzgün onikiyüzlü, takımyıldızların inşasında kullanılmıştı.
  Newton, esir maddesini uzaktan etkiyi açıklamak için kullanıyordu. Mükemmel kuramının tek eksiği, boşlukta gök cisimlerinin birbirine nasıl etki yapabildiği sorunuydu. Newton, gezegenlerin hareketini yer çekimi kuvvetiyle matematiksel olarak açıklamıştı ama, boş uzaydaki onca büyük mesafelerden nasıl olup da bu kuvvetlerin hissedilebildiğini, bir başka deyişle bir cismin bir başka cismi uzaktan nasıl etkileyebildiğini açıklayamamıştı. Esir, kuvvetlerin aktarımını sağlayan bir ortam görevi görmekteydi. Aksi taktirde kuramının eksik olacağını hissediyordu.

  Micheal Faraday 1846’da manyetizma ile ışık arasında bir ilgi olduğunu gösterdi ve esirin hem manyetik kuvvetler, hem de bir ışık ortamı olabileceği tahmininde bulundu. Faraday, esirin farklı türdeki kuvvetleri bağlayabileceği görüşünden etkilenmişti; 1851’de şunları yazıyordu:

  “Eğer bir esir varsa, bunun ışınların iletilmesinden başka yararlarının da olabileceği hiç de ihtimal dışı değildir.”

 • eter

  04.09.2019 - 23:17

  Esir Ether Nedir?
  Esir maddesi (ether, aether), eski çağlardan beri maddenin özü olduğuna, evreni doldurduğuna inanılan ve ilk madde (materia prima) olarak varlığına inanılan bir kavramdır. Evrenin oluşumundan önce ilk cevher halini ifade etmek için kullanılırdı. Maddenin katı-sıvı-gaz hallerinden farklı olarak duyu organlarımızca algılanamadığı düşünülen, bildiğimiz anlamdaki maddeden çok daha seyrek olduğu varsayılan ve boşluğu, maddeyi, havayı, yeri doldurduğu farzedilen bir ortam olarak tanımlanıyordu. Tıpkı denizdeki balıkların suyun varlığını idrak etmelerinin imkansız olduğu gibi, bizim de esir’i algılamamız imkansızdı.

  Einstein’in izafiyet teorisinin fizikçiler arasında kabul görmesinden sonra pek sıcak bakılmayan bu görüşü savunanlar arasında Newton, Michael Faraday, James Clerk Maxwell, William Crookes, Albert Michelson (1852-1931) Edward Morley (1838-1923) ve Nikola Tesla sayılabilir.

 • eter

  04.09.2019 - 23:15

  Nikola Tesla, Dinamik Gravite Teorisi hakkında şunları söylemiş: Aydınlık eter, tüm uzaydaki boş alanı dolduruyor. Eter, yaşamı veren yaratıcı güç tarafından etkiliyor ve ışığın hızına yakın bir hareket sergiliyor, sonsuz küçük kıvrımlarla düşünülebiliyor ve madde haline geliyor. Kuvvet kaybolduğunda ve hareket kesildiğinde, madde tekrar etere dönüyor (bir nevi atomik bozulma şekli).

  Tesla’nın Eter konusunda sözleri;
  Ben tüm detaylarda çalıştım ve çok yakında dünyaya umut verecek gelişmeleri duyuracağım. Çalışmam bu kuvvetin nedenlerini ve gökyüzündeki cisimlerin onun etkisindeki hareketlerini o kadar tatmin edici bir şekilde açıklıyor ki, boş spekülasyonlara ve sahte kavramlara son verecektir. Sadece bir güç kaynağının varlığı cisimlerin hareketlerini açıklayabilir ve varsayımla uzay eğriliği teorilerini ortadan kaldırır. Bu konuda tüm literatür boşunadır ve unutulmaya mahkumdur. Çünkü, tüm eterin varlığını ve olaylarda oynadığı vazgeçilmez rolü tanımadan evrenin işleyişini açıklamaya çalışırlar. ”
  Tesla’ya göre insan bu maddeyi anlarsa şunları gerçekleştirebilecekti:
  İstediği maddeyi etere dönüştürebilir
  Maddi ve sürekli türeyen enerji oluşturabilir
  Dünya’nın boyutunu değiştirebilir
  Mevsimleri kontrol edebilir
  Evrenin sınırları boyunca seyahat edebilir
  Gezegenlerin çarpışmalarını yeni güneş, yeni yıldız, ısı ve ışık kaynağı üretmek için kontrol edebilir
  İnsan kendisini sonsuz biçimlerde canlandırıp geliştirebilir.

Toplam 321 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR