Metin Bedir Antoloji.com

ben  hayretten ibaretim desem abartmış olmam .herşeyi merak ettim en sonda kendimi merak etmeye başladım . nasıl düşündüğümü duygularımı nasıl oluşturduğumu .nasıl hissettiğimi  merak etmeye başladım  . daha sonrada hissettiğim duygularımın neler olduğunu merak etmeye başladım . sevgiyi ve zıttınnı anlayıp bildiğimdeyse artık alemlerde sörf yapmak gibi bişeydi . çünkü sevgi kalp katından bi bilgi.profilimdeki aslan resmi bazıları için tuhaf gelebilir . google den arslan resimleri yazıp profilimdeki arslan resmini bulup büyüterek bakın ve resimdeki arslanın yüz halini inceleyin ve o arslan resminin yüz halini  yüzünüzde hissedin .ruhunuzda hissedin . ve resimdeki aslan gibi baktığınızda . kendinizi daha güvende  daha güçlü daha cesur hissediceksiniz denemesi bedava :)görenle görülen birdir derler .
..

Devamını Oku
 • Metin Bedir
  Metin Bedir 13.10.2020 - 14:15

  SEVGİ:
  bugün size saf sevgiyi anlatacağım ve bi şeyi anlatabilmek için bi benzetmeden faydalanacağım. ve sizi bi düşünce deneyine davet ediyorum. elinizde bi tabanca var ve ...

 • Metin Bedir
  Metin Bedir 20.12.2015 - 22:51

  AKIL:
  akıl benzerlik ve farklar la çalışır sanki benzerlik ve farklar. aklın alet çantası gibidir taş okey veya iskambil kağıdı ile oynanan oyunları bilen ler dediklerimi anlıcaktır varsayalım taş okey oynuyoruz renk benzerleri olan kupadan 1-2-3-4 lü ve cins benzeri olan 4 tane papaz. kupadan -6-7 ...

 • Metin Bedir
  Metin Bedir 20.12.2015 - 20:39

  AŞK

  zamanın birinde bi padişah var birde cariyesi var gerçi padişahın bir çok cariyesi var ama birini çok seviyor.günlerden bir gün cariye çok rahatsızlanıyor.beti benzi sararıyor.yataklara düşüyor. padişah cariyesini o halde gördükçe çok üzülüyor.ve zamanının en iyi hekimlerine haber salıyor car ...

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Beyazınım

  Sebahat Turşucu

  28.07.2013 - 00:41

  son iki şiirin ikiside birbirinden güzel yüreğine dokunduruyorsun insanın. çok beğendim son iki şiirini harika satırlar kutlarım sizi.

 • Suçlu Gözlerin

  Gökhan Ateş

  14.07.2013 - 20:51

  dört dörtlük bi şiir kutlarım dostum .

 • Aforizma 1

  Nergiz Garibli

  10.06.2013 - 21:51

  evet mutlu olmayı bilmek mutlu olmak değildir katılıyorum size.25 yıl sigara içtim ve sigara içmek deliliktir dedim.ve yine içtim.sigara içmemem gerektiğini bildiğim halde yine içtim. sigaranın ne olduğunu ne kadar zararlı olduğunu herkez biliyor.ne kadar nalet bişey olduğunu herkez söylüyor en çok ...

Toplam 8 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • aristo

  14.06.2021 - 21:37

  Bir gün genç bir adam, büyük düşünür Aristo'ya gider yalvarır; "Lütfen, Aristo, bana bildiğin her şeyi öğret." der. "Bildiğin her şeyi, ama her şeyi bilmek istiyorum!" "İsteğini düşüneceğim. Ama önce birlikte nehre doğru böyle yürüyelim, ne dersin?" der Aristo. Genç adam nehre doğru Aristo'yla birlikte yürür. Nehre vardıklarında Aristo eğilip yerden bir taş alır, suya bırakır ve genç adama taşı sudan çıkarmasını söyler. Genç adam taşı çıkarmak üzere eğilince Aristo onu ensesinden kavrayıp kafasını suya sokar ve genç adam canhıraş bir halde kollarını sallayana dek öylece tutar. Genç adam nefes alabilmek için debelenip durur. Aristo, genç adamın bu numaradan kendine bir ders çıkarmış olacağına kanaat getirdiğinde kafasını sudan çıkarır. Nihayet tekrar konuşabilecek hale gelince şaşkınlık ve öfkeyle sorar genç adam: "Neden yaptın bunu? Az kalsın boğuluyordum!"
  Aristo yanıtlar: "Sana bildiğim her şeyi öğreteceğim. Ama öğreteceklerimi öğrenmek için, öğreteceklerime fena halde ihtiyaç duyman lazım. Yaşamak için nefes almaya duyduğun kadar gereksinim duymuyorsun, öğreneceklerinin sana bir faydası olmaz."

 • sahra

  13.06.2021 - 20:42

  bütün dünyanın iklimini değiştirebilecek ve kuzey avrupayı yaşanmaz hale getirebilecek potansiyele sahip keşfedilmeyi bekliyor.

 • hissetmek

  08.06.2021 - 11:41

  HİSSETMEK
  mutlu olmayı bilmek mutlu olmak değildir. mutluluğu her kes
  tarif edebilir ama mutlu olmak çok ayrı bi şey.
  25 yıl sigara içtim ve sigara içmek deliliktir dedim. ve yine içtim sigara içmemem gerektiğini bildiğim halde yine içtim. sigaranın ne olduğunu ne kadar zararlı olduğunu her kez biliyor. sağlığa ne kadar zararlı olduğunu her kez söylüyor en çokta içenler söylüyor ama yine de içiyor. işte bilmek yetmiyor, yine de içiyoruz işte o zaman akılda kim oluyormuş diyesim geliyor.
  şöyle bi bilgi vereyim size
  bi kahramanlık hikayesini yanınızda anlatırlar dinlersiniz öğrenir bilirsiniz yada okuyarak bilirsiniz.
  yada o kahramanlığı izler gözlerinizle görüp şahit olursunuz ve yine o kahramanlık hikayesine bilirsiniz.
  ama makbul olan ve değişimimin anahtarı hissetmektir. o kahraman siz olur o kahramanlığı siz yaparsınız o kahramanın hissettiklerini siz hissedersiniz.
  sigarayı içmemeyi hissedersiniz. işte en makbul olan budur en geçerli olan da bu yoldur.(tasavvuf ta da da makbul olan yol budur)
  mutlu olursunuz mutluluğu hissedersiniz iliklerinize kadar mutlu olursunuz işte bu hikayenizin kahramanı olmak. bilmek yetmez mutluluğu hissedip mutlu olmalı insan hissetmek gerekli. ve hissedilen kadar müthiş bir güç yoktur ve bilmek yetmez bulmak gerekli, bulmak yetmez olmak gerekli.

Toplam 395 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR