Mehmet Sever Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması


Çok mutsuz olabilirsin. Çok acı çekebilirsin. Mahvolabilirsin. Her şeyini kaybetmiş olabilirsin. Hüngür hüngür ağlıyor olabilirsin. Ölmek istiyor olabilirsin sen ne yaşarsan yaşa; Ne kar yağmaktan vazgeçer, ne de yağmur diner. Hayat kendine, gelmeni beklemeden akar gider ve zaman seni asla durup da beklemez. Sen ne kadar gözyaşı dökersen dök, bir yerde insanlar kıskanılacasına mutlu olmaya gülmeye hatta kahkaha atmaya devam eder.
Yani; Çektiğin acıları en derin sen hissedersin. Ve onların verdiği zarar yetmiyormuşçasına kendini öldüresiye hırpalarsın.

Aslında çeker gidersin, herkes kaldığını sanır...

Bilmezsin sen: yıldızlar kayardı her gece saçlarıma! kimseler görsün istemezdim düşlerimde sabahladığını... O yüzden en büyük korkum olurdu talan edilmesi düşlerimin, çaresiz kalmışlığım olurdu yalnızlığım, kimsesizliğim... Yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerdi en ağır sevdalarım. hep içimde yıkılma korkusu, hep göçük altında sessiz çığlıklarım olurdu en sesli sevdalarım.İçimde kopanlar ruhumun iç gıcırdatan yalnızlığı değildi, bunca ağırlığı göğüslemiş olmanın yorgunluğu vardı üzerimde. Sesli sevdalarımın sessiz çığlıkları tırmalar kulaklarımı, can yakar her seferinde külleri uçuşmayan. Geceler örtemiyor içimdeki yangının dışa vuran anlamsızlığını. Hep yüzükoyun sevdalarda buluyorum kendimi, o yüzden sıkıştırıyor göğüs kafesim, sımsıcak ellerime susamış yüreğimi... Darmadağın oluyorum düşlerime daldığında, hiç birşey oluyorum yanında, yokluğundaysa herşey... Sevgiler büyütüyorum içimde sana, en büyük sevdamdan daha büyük kalıyorsun yanımda, hep biraz daha fazla aşk, hep biraz daha fazla yoğunluk var mayanda ve tututluyorum ben sana aşkın en koyu kıvamında.Sen bilmezsin! Ya dipteyimdir yada tavan yapar sevgilerim, o yüzden çok ses çıkartır aşklarım, yüksekliği kadar sancılıdır benim sevdalarım ki seni paylaşmak yine de acı veriyor bana; doğan güneşle, saçlarına değen rüzgarla, dudaklarına değen bir fincanla, belkide yalnızlığınla! Kim bilir? Anlamsız kuru gürültüler büyütüyorumdur sevdana dair, anlamsız şarkılar besteliyorum, şiirler yazıyorum sana, en büyük en ateşli sevdama...
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 30.11.2017 - 21:35

  Şair arkadaşımız Bay Mehmet Sever

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * Evrensel Sanatçılar Birliği ESB *
  * Özgür Şair ...

 • Gül Keleş
  Gül Keleş 16.09.2016 - 21:02

  Kurban bayramınızı kutlar nicelerine dileklerimle sevgiler... tatildeydim geç oldu ama hala bayram

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 30.11.2015 - 21:39

  Şair arkadaşımız Mehmet Bey

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  Işık German Ersoy

Toplam 35 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 119 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR