Mehmet Sever 2 Şiirleri

15

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Mehmet Sever 2

gözlerinde asılmak istiyorum, çiçeklerini ek toprağıma

fatiha eksik kalsın, allaha benim için yalvarmaktır bu, ben seni istiyorum, senli bir duayı…
düşüme can ver

sadece oku,

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

Hani içinizin ısındığını hissedersiniz ya..Kocaman olur yüreğiniz birden.Hani kanadı eksik kuş misali,yüreğiniz uçurur ya sizi.
Maziyi hatırlamak,yaşanan güzellikleri yüreğimizi acıtırcasına özlemek..Geri gelse yeniden,sıcaklığıyla sarıverse..Bir anda değişse zaman,mekan..Tüm saflığı ve güzelliği bir kez daha okşasa yüreklerimizi.
Tıpkı ufacık bir fesleğenin kokusunu içimize çekercesine,yenilense,tazelense yüreklerimiz..

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

Ramazanın gönlümü yumuşattığı şu günlerde en büyük duamsın..Oruçlunun duası geri çevrilmezmiş ya hani ondandır ellerimi hiç semadan indiresem yok..Olurda bir vaktini bulur hemen kabul olur dualarım..Ancak 'Seni istemek' değil benim duam..Senin huzurun,senin mutluluğun,senin rahatındır dilime dolanan..
Senden yana artık etmem şikayet..Anladım ki sen benim en 'acı' sınavımsın..Öyle bir sınav ki kazanırsam iki rızaya birden ereceğim..Öyle bir sınavsın ki sen dilime ondan yana söylenmeyi haram kılan..Gönlümün en çok sevdiği,en unutulmadık 'sınavımsın' sen benim..
Kabulümsün! ..Kabul eder misin diye sorulmadan kabul ettiğim,vazgeçer misin diye sorsalar sorandan tereddütsüz vazgeçeceğim kabulümsün benim..
Sana 'şunumsun,bunumsun' diye sıralasam sonu gelmez can..Çünkü sen ki; sahip olduğum ne varsa hepsine sebepsin..Elimde ne varsa ya senden geldiğinden yada sana vardığından kabulümdür..Ondandır baştan başa 'sen' olan şu bedende beraber yaşadığımsın..Ve işte tam şu anda 'sükuttan' öteye yol bulamadığımsın.

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

Şimdi kaç satır dizsem yollarına, kaç duâ iliklesem yakana, kaç gülücük düşürsem yüreğine..

Anla, emânet duracak sevgimi(zi) n üstünde, yakışmayacak.. Anla, az gelecek...

Seyreledikce, yeniden ve yeniden cennet oluyor/sun Leylam...

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

Yaratılmış en büyük mucizemsin-...
Rüyalarda bile cennet kapısını aralayıp
Bastığın her kum tanesine
Titreyen dudaklarım secde ediyor
Hissetmiyor musun? sevgilim.

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

Derinliğinde kaybolmaktan korkmadığım bir derinlik gözlerin. Ne sırlar, ne güzellikler saklı senin gözlerinde. Sevdam ne de güzel bakarsın sen

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

Sen düşüyorsun yine gönlüme,

Duâya kalkıyorum işte:
" Allahım umudumu alma elimden, en muhtaç olduğum kulunun gözlerinde söndür ruhumu! "
Seni bana yazması için uzunca sucûda koyuyorum başımı,
Bir gözyaşı dökülüyor secdeye tane tane…

Devamını Oku
Mehmet Sever 2

İnsan mutluluğun nefesini teninde hissedebilir mi? Ben hissediyorum.Söylediğin tek bir kelimenle..Hani sabahları isteksiz isteksiz uyanırsın, hava da kapalıdır.Bulutların ardı arkası kesilmeyen kasvetli bir gökyüzü..Sonra öğlene doğru Güneş utangaç utangaç gülümsemeye başlar, ışığını yayar yeryüzüne..Benim için sen de öylesin..O koca güneş gibi ısıtıyorsun içimi..Ellerimi açtığımda parmaklarıma dokunabiliyorsun.O koca güneş gibi..Aşkını öyle dolu yaşıyorum ki..Sonbahar diye bir mevsim yaşamadım sanki..Ağaçlar hiç yaprak dökmemiş gibi; yemyeşilmiş gibi..Baharı yaşatıyorsun bana.Tüm ihtişamıyla..Başıma gelen en güzel şeysin …Şeysin diyorum çünkü; tarifini henüz bulamadım.Bir durum mu, eylem mi? Anlayamıyorum ki! Bildiğim tek şey mutluluğun nefesini hissediyor olmam… Sayende.

Devamını Oku