Mehmet Çakır Antoloji.com

Şair ve Yazar, 1979 yılının 10 mart günü Samsun ili Bafra ilçesi ne bağlı Bengü Köyünde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda başlayan edebiyata olan ilgisi daha sonra melankolik bir hale gelerek şairimizi şiirler ve hikayeler yazmaya teşvik etmiştir. Bafra İmam Hatip Lisesi sıralarında başlayan üretkenlik neticesinde 1000 (bin)'in üzerinde şiir, 2 adet hikaye ve 1 tanesi bitiş aşamasına gelen 2 adet roman kaleminden sayfalara düşmüştür. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan şairimiz çeşitli gazete ve dergilere bulmaca sayfası hazırlamakta ve Milli Eğitim Bakanlığı personeli olarak çalışmaktadır.

ŞAİRİMİZİN ŞİİRE BAKIŞ AÇISI

Şiir yaşam tarzıdır,
Şiir hayat felsefesidir.
Şiir, şairin haletiruhiyesinin beyaz sayfaya izdüşümüdür. Hangi şairi, hangi şiiri okursanız okuyun, mutlaka o şairin iç dünyasından bir şeyler bulursunuz o mısralarda. Şiir, duygu ve düşüncelerin en güzel anlatım biçimidir. Bazen boğazınızda düğümlenen, bazen dilinizde kilitlenen, anlatamadığınız her şey, şiir sayesinde sayfalara o kadar güzel dökülür ki, bazen siz bile inanamazsınız yazdıklarınıza. İşte bu insanın iç dünyasını olduğu gibi kaleme alma hali, şairlere göre ilhamdır. Ne zaman ve nerede bir şiir yazabileceğinizi önceden kestirebilmeniz mümkün değildir. Duygularınızın akışa geçtiği andan itibaren, onları kâğıda dökmeden rahat edemezsiniz.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 10.03.2020 - 22:03

  Arkadaş Grubumdan Sn. Mehmet Çakır, sizi bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimle,

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Mehmet Çakır
  Mehmet Çakır 09.10.2019 - 15:05

  teşekkür ederim üstadım

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 10.03.2019 - 22:17

  Sayın Mehmet Çakır

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Etkisiz Eleman

  Mehmet Çakır

  02.06.2020 - 23:10

  güne seçilen eserime yorum yazma nezaketinde bulunan tüm gönül dostlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum. iyi ki varsınız..

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR