Kenan Taban Antoloji.com

KENAN TABAN
2013 yılında yayımladığı “1+3 Gecede” adlı psikolojik-roman türündeki ilk eseriyle Türk Edebiyat Dünyasında yer edindiğinden bu yana sanat ve edebiyat çalışmaları sürekli devam bir yazar, şair ve Türkologdur. Doğma, büyüme Iğdır'lı olup şuan Ankara'da yaşamaktadır.
1996, Iğdır doğumludur. Iğdır’ın merkez okullarında ilk, orta eğitimini ve lise eğitiminin ilk üç yılını okuduktan sonra Ankara/Keçiören’e yerleşip Keçiören Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.
Alfabeyle tanıştığından beri günlük tutmaya; günü gününe her hissi ve fikri çağlayanlarını kâğıda aktarmaya başladı. Edebi anlamda ilk yazı çalışmaları şiirle başladı. İlk ve ortaokul zamanındaki tüm sosyal aktivitelere katılmaya başladığı süreç içerisinde sahne ve konuşma sanatlarıyla birer birer yakınlaşıp tiyatroyla tanıştı. Her ne kadar içindeki bastırılmış heyecanları uzun bir süre sahnelere yansıtmakta başarısız olsa da bu içe baskın yönü kalemle arkadaşlığının iyice pekişmesini sağlayıp dışa çıkmaya başladı.
Peşi sıra birçok şiir yarışmasına katılırken, kalemle dostluğunda yeni kapılar keşfetmeye başladı ve hikâyeler, masallar ve hatta ilkokul yıllarından itibaren tiyatrolar yazmaya başladı. Çok destek gördüğü öğretmenlerinin yardımıyla okul müsamerelerinde, milli bayramlarda kendi yazıp yönettiği oyunları ve gösterileri sergiletip her çalışmanın sunumunu da yine kendi yaptı.
Sürrealist, sembolist çizimler yapmaya, her şeyi biraz da resimle, karikatürlerle ifade etmeye çalıştı. Resim dalında da yarışmalara katıldı.
Katıldığı çeşitli geziler ruhaniyetine ve fikriyatına yeni yeni şeyler katarken, ilerleyen zamanlarda önceden aldığı dini ve kuran eğitimi, İslami yarışmalar yanı sıra çok çeşitli kültürel değerler ve inançlar da katıldı. Artık en çok yaptığı şey düşünmek ve her şeyi yeni baştan sorgulamak, anlama çabası oldu.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 07.05.2022 - 22:08

  * KUTLAMA *
  Site arkadaşımız Sn. Kenan Taban
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 07.05.2022 - 08:38

  DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 07.05.2021 - 22:35

  - Arkadaş Grubumdan - Şair arkadaşımız Sn. Kenan Taban
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

Toplam 12 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR