İbrahim Bozkurt Antoloji.com

Şiir Yarışması

1951 Malatya-Doğanşahir doğumlu,evli iki çocuk babasıyım.
İlk ve ortaöğretimimi Doğanşehir'de öğretmen okulunu Akçadağ İlköğretmen Okulu'nda, Eğitim Önlisans Eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde tamamladım.
1971-1978 yılları arasında Malatya'da,
1978-1998 yılları arasında İstanbul'da sınıf öğretmeni olarak çalıştım.1998 yılında emekli oldum.
Emekli olduktan sonra 1998 de Doğanşehirliler derneği üyesi oldum. On yılı dernek Başkan'ı, on yıldırda dernek yönetim kurulu üyesi olarak görevimi sürdürmekteyim.
Aynı zamanda da 2007 den bu yana Malatya'nın çatı kuruluşu olam Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği'nde kısaca (MASTÖB)de Eğitimden sorumlu Başkan yardımcısı,Genel Başkan vekili ve Denetim kurulu Başkan'ı olarak görevim devam etmektedir.
Acizane şiirle tanışmam, Malatya'nın bir dağ köyüne öğretmen olarak atandıktan sonra başladı.Amatörce çalışmalarım olduysada devamını getiremedim, hep erteledim.Birde evlilik söz konusu oldu.Ardında tayinim İstanbul il emrine çıktı. Burada ev kirası yol parası derken, bana şiir çalışmasını unutturdu.Taki emekli olana kadar, şiirle ilgilenemedim.Tabi bu amatörce yapmış olduğum çalışmalarım umarım okurlardan beğeni alır.Saygılarımla.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 19.03.2021 - 22:38

  Şair arkadaşımız Sn. İbrahim Bozkurt
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Çağdaş Şairler *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 19.03.2021 - 08:09

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 19.03.2020 - 23:11

  Grup arkadaşımız Sn. İbrahim Bozkurt

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

  * Çağdaş Şairler *

Toplam 8 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Aşık Veysel Şatıroğlu

  23.10.2019 - 12:14

  Aşık Veysel Allah vergisi bir duygu ve düşünce dünyasına sahiptir. İnsanlığa ve duygu dünyamıza sınırsız güç katmış, konumu itibari ile yaşama azmi vermiştir. Aşık Veysel Ülkemizde belki dünyada ender şairler arasında olduğuna inanıyorum.İnsandaki uzuv eksiklerinden dolayı karamsarlığa yer olmadığı ...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR