Hande Ortay Antoloji.com

Hande ORTAY kimdir?

1993 yılında Almanya’nın Stuttgart yakınlarında bulunan Heilbronn şehrinde doğan Hande Ortay, aslen Trabzonludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya’da tamamlayarak, ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönüş yapmış ve üniversite yaşamı için tercihi İstanbul Üniversitesi "Almanca Öğretmenliği" bölümü olmuştur. 2018 yılında Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Almanca Öğretmenliği Bölümünü derece ile tamamlamıştır.
İstanbul Üniversitesi Yabancı Bilimler Enstitüsünde lisansını tamamlayan Ortay, Yeni Yüzyıl Üniversitesinde "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler" alanında yüksek lisans tez çalışmasını sürdürmektedir.
2018’de DergiZan Yazı ve Sanat Ülkesi tarafından başarı plaketi ile ödüllendirildi. Ortay aynı zamanda Adana Bölgesinin başarılı söz yazarı ile Adana Bölgesinin tanınmış ünlü yazarı olarak iki plaket ile ödüllendirildi. Book Culture Art Times Gazetesi tarafından düzenlenen “Altın Kalem Ödülleri” kapsamında yazar olarak ödül almaya değer görüldü.
Ödüllere doyamayan Ortay; Turyap Büyükçekmece Temsilciliği, Şaban Türker tarafından “Onur Yazarı Ödülü”ne layık görüldü. 2018 yılının Aralık ayında da, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin 100. yıl kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen 2. Azerbaycan Türkiye Kardeşlik ödülleri gecesinde yılın başarılı yazarı olarak ödüllendirildi.
Oyunculuk anlamında kendini geliştirmeyi hedefleyen Ortay, birçok ünlü ismi yetiştiren Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya devam etmektedir.
..

Devamını Oku
 • Murat Karaosmanoğlu
  Murat Karaosmanoğlu 17.02.2020 - 23:44

  Şiirleriniz kendi sitilinizi bulmuş, ne mutlu, kaleminizi devamını dilerim.

 • Bulent Oz
  Bulent Oz 06.02.2020 - 23:13

  Başarılı ve güzel ruhlu genç şaire başarılar diliyorum

 • Yunus Baba
  Yunus Baba 06.02.2020 - 20:23

  Şiirleriniz gayet güzel ve başarılıdır, sizi tebrik ederim.

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR