Halil Gülşen Antoloji.com

1976 yılında Erdemli'de doğdum. İlkokulu çok farklı köy okullarında okudum. Esenpınar (Güvere), Çiriş Köyü ilkokulu ve Erdemli merkez Türbe İlkokulunda okudum. Orta okul yıllarım tam bir facia. Esenpınar Ortaokulu'unda okurken, sadece Fen Bilgisi Öğretmenimiz vardı. Diğer branşlarda gelen öğretmenler, kısa süre kalırlar, torpil bularak giderlerdi. Orta 2. sınıfta, Erdemli Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda okumaya başlayınca, biraz kendime geldim. İlk şiirimi o okulda yazdığımı söyler arkadaşlarım. Bir ahu gözlünün hatıra defterime yazdığı papatya manisi mi şair etti ben? Kimbilir...

Erdemli Lisesi...
Sayısaldan hiç çakmadığım ortaya çıktı orada. Şiir yarışmalarının favori ismi oldum bir anda. İçe kapanık bir yapım vardı, utangaç ve yarı münzevi bir gençtim o zamanlar. O halimi çok seviyordum aslında. Sosyal hayatım neredeyse yoktu. Modernizme pek yavaş ayak uydurmuştum. Hiç aşık falan olmazdım o zaman. Okuldan çıkınca kara şalvarını giyen, ellerinde çalı çiziği ile dolaşan bir keçi çobanı nasıl aşık olabilirdi ki...Derviş gönüllü biri zannederlerdi.
Oralarda da epey şiir yazdım. 11'li hece ölçüsü bende o zaman pekişmişti. Serbest şiire çok karşıydım.

Güç bela bitirdim 1993 yılında. Hiç sınıf tekrarı yapmadım ama, çok zorlandım sayısal derslerde. Mezun olup giderken, şiir defterimi, Alata Köprüsünden aşağıya attım. O denizin derinliklerine doğru ilerlerken, ben şiirin derinliklerindeki yerimi çoktan almıştım bile..
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 10.12.2022 - 22:58

  * KUTLAMA *
  Şair arkadaşımız Sn. Halil Gülşen
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 10.12.2022 - 07:44

  Şiirinizi
  beğeni ile okudum
  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 10.12.2020 - 23:39

  Arkadaş Grubumdan Halil Bey
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Fedakârlık

  Şerife Çoban

  03.11.2014 - 19:49

  Çok hoş bir şiir... Her haliyle yaşanmış, paylaşmayı, fedakarlığı çok temiz duyguları anlatan bu çalışmayı çok sevdim. hani biraz da kıskandım Şerife hocam Böyle bir şiiri ancak yaşayan yazabilir. Zihinsel kurgudan çok yaşanmışlık ve tadı dille anlatılamayacak bir güzellik gizli.
  Ailenin bir üyesi ...

 • Ben de Keten Ekerim

  Şerife Çoban

  16.03.2014 - 12:32

  Didaktik şiir, edebiyatımızın belki de en dikkat çeken şiir türlerinden biridir. Okuyucusuna dolaylı ya da direkt olarak bir ders vermeyi amaçlar.
  Şerife hocamızın bu çalışması da didaktik şiire çok güzel bir örnek. Aslına bakılırsa, Nasrettin Hoca'nın bütün fıkraları, mahiyetinde didaktik öğeler b ...

 • Babamız

  Şerife Çoban

  23.02.2014 - 01:46

  Öğrencilere kavramlar üzerinden değerler eğitimini temel alan şiirler sunmak bir eğitimcinin en meşakkatli yönü olsa gerek. Zira çocukların temiz ve saf dünyalarına böylesine akıcı ve sade şiirlerle katkı sağlamak takdir edilecek bir meşgale.
  Biliyorsunuz ki, 'Çocuk şiirleri' konusunda son derece s ...

Toplam 199 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • bağdat

  04.07.2007 - 15:57

  Bağdat, Türk edebiyatında kemikleşmiş bir kelime-i güzide.
  Bağdat Harap: karnım aç.
  Bir de Sümbülzade Vehbi Efendinin o sözü:
  'Belki ma'mur ider vali-i Bagdat bizi;
  Dest-i ihsanı ile ba'de harab-ül Basra! '

 • ateist

  04.07.2007 - 15:51

  Ateizm, bazı insanların, yaratıcının olmadığı şeklinde gelişen inançsızlık inancıdır. Oysa insan bir sineğin kanadını bile yapmaktan acizdir. Bir iğne bile ustasız olamaz. İnsanlık sorumluluğundan kaçış, insana yakışmayan bir haslet olsa gerekir. Sahip olduğumuz bütün nimetlerin bize bahşedildiği, karşılığında da bizden sadece teşekkür etmemiz gerektiği gerçektir.
  Farzedelim ki, bir mağazadan alışveriş yaptınız.Karşılığı olan parayı vermeyip de, 'o mağaza sahibi zaten zengin. Benim parama ihtiyacı yok ki' derseniz, bu borç ödemeden kaçmak değil midir? Allah'ın namaza ihtiyacı yoktur. Bilakis bizim ihtiyacımız vardır. Çünkü verilen nimetlere karşı borcumuzdur. Ateistin kaçacak yeri yok. Dönüş ancak O'nadır. Zira insanlar, yaşadıklarından, yaptıklarından ve yapması gerekirken yapmadıklarından tek tek sorguya çekileceklerdir. Ebedi hayatı kazanmak için, Allah'ın buyrukları doğrultusunda hareket etmek, çok onurlu, karlı ve şerefli bir uğraştır.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR