Ayla Selçukoğlu Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması


Nice bir yaşam sunulmuştur hizmetimize? Ya da biz bu nimeti ne denli hakkıyla omuzlayabileceğiz? Sürüp giderken ömür,süreçlerin akışına yön vermemiz imkan dahilinde değil lâkin elimizde olan bir şey var….Başımıza geleni ya ki aklımıza düşeni dile getirmek….

Sana Benim İçin :)))))))))))

Kuşanıp mavi huzuru
Dağıtıp,topladığım saçlarını güneşin
..

Devamını Oku
 • Sadi Yıldırım
  Sadi Yıldırım 27.11.2020 - 19:03

  " Gönül hokkasından bal değil kan damlayan saygıdeğer hocam,şairim...
  Cevabı bilindik bir sorunun tüm açıklığıyla dile gelmesi belki de bambaşka cevaplara sürüklenmek isteyiştendir.'Evet'imize hayır,'hayır'ımıza EVETler yüklemek adına bir yüreklice çaba:)
  İster gözler doluksun isterse coşagelsin u ...

 • Sadi Yıldırım
  Sadi Yıldırım 27.11.2020 - 19:03

  " Gönül hokkasından bal değil kan damlayan saygıdeğer hocam,şairim...
  Cevabı bilindik bir sorunun tüm açıklığıyla dile gelmesi belki de bambaşka cevaplara sürüklenmek isteyiştendir.'Evet'imize hayır,'hayır'ımıza EVETler yüklemek adına bir yüreklice çaba:)
  İster gözler doluksun isterse coşagelsin u ...

 • Arda Can Çetin
  Arda Can Çetin 17.11.2012 - 10:07

  A y esir olmuş gibi güneşe
  Y ıldızların gizli şahitliğinde
  L iman iskelesi gibi,kalabalık yüreğinde
  İ çinde vatan sevdasıkabarıyor sessizce
  N eyzende can veren,Mehmetçikler seni kaleminde
  A dını tarihe yazacaklar,.şiirlerinde gizlice
  Y ok olan bedenlerde.yaşattığın o kutsal mabedine
  L al ol ...

Toplam 28 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Dil Yarası

  Cengiz Özkan

  05.09.2011 - 19:08

  Yazgıya bozgu,çizgiye dizgi olmazmış sevgili şair...Ne pir bilir,ne kul.Kula değil yaradana sormalı halin,ahvalin...Mutlak gerçek senin kaybettiklerinden ziyade sahip oldukların.Kıymet biçişin ,ederi değildir yüküne sancıyan diline doladığın aşkın..Ederi; hakkını vermektir HAKKın,haklının...Kolay de ...

 • İslamın Şartları

  Salih Kozan

  05.09.2011 - 18:53

  Canım kardeşim,ürpererek ve tüm saflığıyla gerçeğe gönülden boyun eğerek okudukça doymadım satırlarına.Safiyet,samimiyet ve teslimiyetle yerine getirmek değil kulluğu asliyet,paylaşmanın hazzına varabilmen ve yaşadıklarını yaşatabilmen kadar hazzı yok:)Gönlünden çağlayan satırların bendeki tesiri ta ...

 • Ümit Kesilir mi Hak'tan?

  Halil Manuş

  06.12.2010 - 10:56

  Sırat-ı müstakim'e El-Hadi rabbim dilediğini alacaktır.İnşallah hidayet eyledikleri arasında bizler de varızdır.El-Vedud rabbim en sevdiklerinin arasına sizi-beni-ailelerimizi ve muhammed ümmeti tüm kardeşlerimizi katsın ve inşallah hep orada sabit bıraksın...Şu korkusuzca dillendirilen yaratılış ef ...

Toplam 384 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • ahmet

  01.02.2006 - 19:35

  ELDEM DOSTUM AHMET' E! ! !
  Kayitsiz ismin dolanir.Belli belirsiz,biraz içten,biraz ciliz,biraz da “SEN”! Hem gülerken sevincime ortak,ya ki üsüdügümde kapi ardinda yanimdaki.Bir kelimeyle ifade edilmeye çalisilan ama zaten bastan galip bir tabir.Adi belki Ahmet,belki Gülsah.Ya da ne bileyim Yunus,Songül,Yelda. Önemli olan hepsinin tarafimdan bilerek ve isteyerek DOST ortak parantezinde bir araya getirilmesi,”TEK” ifadesi.Dost demek istendik sözlerle gururumuzu oksayan,istege bagli yanimizdaligiyla bize hareket serbestisi saglayan,gel gitlerde nefessiz kalan misale tamamen ters.Günesin yakici harinda da semsiyesi hazir bekleyen,ünlemeden; saganak yagmurun ortasinda bitisen sirtimiza,ellerimizden biz el vermeden tutabilen,dokunabilen bazen yüregimize eski türk filmi hissiyatinda,açabilen kapilarini umarsizca belki gecenin en zifir vakti,tüm agirliginca yüklenebilen ve mümkünse yikabilen engel teskil edebilecek tüm duvarlari,çözebilen tek selamiyla en çogul SIZ-BIZ leri,eksik ve yanlis yasanmisligini hakkiyla yüklenebilen ve yasama sirasi gelmemisleri senle süsleyebilen…Yapilacak ve beraber ömre katilacak öyle çok güzellik var ki; BEN olarak tasimasi zor ama birinci çogul haliyle her mevsim degisikliginde omuz omuza en unutulmayasi.Yanlislarin üzerine bir çizik atmak yerine beraber silebilmek ve neticesinde yan yana en güzel görülebilecek BIZ’ce hazirlanmis yediveren bir hayat tablosu.Bezek yerine ister ellerini kullan,ister gözlerini.Her haliyle bir isik oyunu.Basrolü beraber paylasirken bu sahnede “SEN”le yer almaktan mutluyum,en güzel DOSTUM! ...


  ----------

 • beraberlik

  01.02.2006 - 19:32

  yaşamak beraberce;
  tarifi aşağıdadır :)))
  Yeknesakligi çigrindan çikarip sadece senle kurulu olmayan bir dünyada sadece senle kapi aralamak en güzel düslere.Sessiz,masum,bir o kadar da bir önceki düsle “sen” hariç bir alâkasi olmayan büyük düsler.Bir yaprak “sen”i,bir telefon ya da aynadaki yüzüm “sen”i haykirirken nasil olur da sükretmem sensiz de olsam seni yasadigim için her anima? Kendi kendime kalmayi hiç bu kadar siddetle dilememistim. Sadece gülümseyen yüzünü ve bocugumsu parlayan gözlerini görsem yeter.Belki ancak o zaman bendeki hasret firtinalari diner,akarim zamana inat.
  Dünlerde yasanan düs kiriklarini; canimi acitmadan,kendi elleriyle toplayan sen varken yamacimda,her sikintiya mukavemet bu denli edna iken senle… Düslerimde bir gün sahildeyiz,bir gün odalari krem ve maviye boyali huzurlu günesin salina salina kol gezdigi evde,bir de bakmissin ki; bir düste de tüm çarsi ve sokaklar bizim.Seni düslerimde konuk edisim,ruhen bütünlendigimin resmidir.Seni daha önce hiç görmedim,ama bir bakima mâzim sensin.Sesini hiç duymadim,ama nedense en kalabaliklardan bende yanki bulan tek,senin sesin. Nasil ki bir anne,henüz dünyaya gelmemis en kiymetlisinin en içten düslerine sarilir; sen de benim için henüz görmeden düsüne sarildigim en kuytum,en KIYMETLIMSIN.Zira kilometrelerce uzakliga,gün asiri uzayip giden yollara,bilmedigim bir memleketin bilmedigim insanlarinin yüzlerine bakarken hem de.Hayata pembecik sarilmak ve varliginla günü; dünden güzel icra etmek.Yasamak budur; biraz sen’ce,biraz ben’ce,YANI BERABER’CE…

  21.03.2005-Pazartesi 11.30

 • umut

  01.02.2006 - 19:28

  Hayat dedigimiz sonlu süreç,tek bilinmeyenli bir denklemden ibaret.Kendini buldun mu hayatin en karmasik çözülmeyenini çözmüssün demektir.Yani esitligin bilinenler tarafinda yer almaktasin.
  Geçmisin yeseren küfsü kokusunu da esitligin karsi tarafinda yek basina birakabilmissen,umut dolanmadaysa en kilcal damarlarinda,güne her seye ragmen gülen yüzünü dönebilmissen,akabiliyorsan gürül gürül agaran safakla ve dahasi bezeyebilmekteysen en canli ve sicak renklerle ömür yelpazeni; iste o zaman yasiyor ve yasatiyorsundur umudunla suladigin,zâtina bahsedilen nefesi.Ardimizda biraktigimiz illâki çirkin görünmez aslinda.Hani demem o ki,bugün bile dünkü aklimiz yetim kalir zannimca.
  Yapilandan ya da yasatilandan öte yarinin sadece gerçek yarindan ibaret olmadigini,belki bundan iki gün önce hayal edemezdik ama ihtimali bile bugüne tasimaya yetmistir bizi.Ama belki yarim yasanmis ya da hiç yasanmamis sayilmis anilara benim sözüm.Tabi ki hepsi yasanacak ki; duygularimiz ve sözümüzle soluk alip veren biz,bugünden talimli olacagiz yarinlarda yer alan yasama.Hayata,ayakta ve dimdik bir sarilisla ödetecegiz sevgiye; bugünün bedelini.
  Dün zaten bizim olmusken,yarinlara kapi aralayacagiz umutla satin aldigimiz bugünden.Öyleyse tasinma vaktidir.Ezilmek,üzülmek ve hüzün adina telaffuz edilebilecekler için vakit yok.Sevgiyle,inançla ve sabirla yarina yolculuk vakti…Hem “Basari her zaman en güçlünün degil,sonunda basaracagina inananindir”(Annom) denmistir.Inanin ve sevgi ile kol kola umut kokan yarinlarda hep birlik olalim!

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR