Alyel Su Antoloji.com

Gözyaşımı kendim sildikten sonra,yanındayım diyenin geçmişine selam söyle....

Toplam 27 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • peşin hüküm

  12.11.2018 - 14:49

  Bir üniversite öğrencisi anlatıyor; "Bizim üniversitede genç kızların kullandığı saatlerden takan bir doktor vardı. Bu haline sürekli güler,eğlenirdik. Sonradan öğrendik ki, ölen kızına aitmiş."
  (Acıyla kıvranan ama konuşamayan kalpler vardır)

  Hastanenin birinde genç bir kızın başındaki peruk düşer ve orada bulunan herkes gülüp, kahkaha atıp eğlenir. Bir genç adam, kadına yardıma koşar, genç kadın ağlayarak ve titreyerek; "Benim hiçbir suçum yok. Kanser ne yazık ki bütün saçlarımı aldı."der.(Davranışlarınıza ve aymaz tavırlarınıza dikkat ediniz.)
  .

  Okulda başarı seviyesi düşük bir çocuk annesinin mezarına gider ; "Anne...! Benimle okula gel. Öğretmen beni öğrencilerin önünde 'Senin annen ihmalkar bir kadın seninle hiç ilgilenmiyor' diye azarlıyor." der.
  (Daima dikkatli ol. Öyle sözler vardır ki, öldürür.)

  KİBİR ve PEŞİN HÜKÜM; İLMİN İKİ DÜŞMANIDIR.

 • yargılamak

  06.11.2018 - 19:21

  Bazı cümleler vardır, okursunuz ve tekrar okursunuz. Beyninizde gittikçe büyüyen bir yankıyla, o an tüm kapasiteyi işgal eder.

  Mevlana demiş ki;

  "Benim hayatımı yargılamadan önce, benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan,sokaklardan, dağ ve ovalardan geç. Hüznü acıyı ve neşeyi tat. Benim geçtiğim senelerden geç, benim takıldığım taşlara takıl. Yeniden ayağa kalk ve aynı ...yolu tekrar git, benim gittiğim gibi. Ancak ondan sonra, beni yargılayabilirsin..
  Geçer dediklerimi geçirdim, biter dediklerimi bitirdim.
  Nefret ettiklerimi sildim, Artık yeter dedim. Geride bıraktıklarım hesap sormaya kalkmasın o yüzden bana. Farkında olduğum için var oldunuz, Vazgeçtiğim için bugün yoksunuz.

 • Merhaba Hayat

  18.10.2018 - 19:20

  Birilerinin yaşattığı hayal kırıklığı, başkalarına tanınacak şansların katili oluyor. Ama öyle insanlar var ki büyü gibidirler ve dokundukları her yeri cennete çevirirler.Aranızdaki onca mesafeye rağmen varlıkları, hayata yeniden tutunmak için sebeptir.Zor gibi görünürler ve size ait değillerdir.Ama hep sizinledir bilirsiniz ve hissedersiniz ve yine bu insanlar en çok ihtiyaç duyduğunuz anda ortaya çıkarlar,belki bir tebessüm belki de duymak istediğiniz minicik içten bir sözle yeniden hayata merhaba demenize neden olurlar.Merhaba hayat :))

Toplam 8 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR