Abdullah Doğan Antoloji.com

Şiir Yarışması

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN

YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 28.10.2016 - 21:26

  * Arkadaş Grubumdan * Abdullah Bey

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  * Ayrıca sizi sitemizdeki bu grubumuzda aramızda görmek dileklerimle
  esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Üyeler Birliği *

 • Bilal Özcan
  Bilal Özcan 28.10.2013 - 13:53

  Doğum Gününüzü Can-ı Gönülden Kutlar sağlık,sıhhat, huzur ve mutluluk dolu nice nice yıllar dilerim.
  Sevgi, Saygı ve Muhabbetle

 • Türkiyecumhuriyetisevda Odabaşı
  Türkiyecumhuriyetisevda Odabaşı 28.10.2012 - 00:22

  Abdullah bey
  Doğum gününüz kutlu olsun.
  Sevdikleriniz ve ailenizle mutlu bir yıl geçirin diyorum.
  Sevgiler
  Sevda ODABAŞI

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • iman

  25.04.2012 - 09:26

  İmanın Tadı
  Cenâb-ı Hak buyuruyor:

  “İnsanlardan öyleleri de var ki, Allâh’ın rızâsını kazanmak için kendini ve malını fedâ eder. Allâh da kullarına karşı şefkatlidir.” (Bakara, 207)

  Rasûlullah (sav) buyurdular:

  “Allah’ı rab, İslâm’ı din, Muhammed’i peygamber olarak benimseyip onlardan râzı olan kimse imanın tadını tatmıştır” (Müslim, İmân 56)

  İslâm düşmanları, Hz. Suheyb (ra) ’ı da bayıltıncaya kadar döverlerdi. Bu işkenceler hicrete kadar devâm etti. Nihâyet Suheyb (ra) , Peygamber Efendimiz’den sonra Medîne’ye hicret etmek maksadıyla yola çıktı. Mekkelilerden bâzıları arkasından yetişerek:

  “–Sen buraya fakir ve zayıf bir kimse olarak geldin. Aramızda bol servete kavuştun! Sonunda kendinle birlikte servetini de alıp gitmek istiyorsun ha! Vallâhi buna müsâade etmeyiz! ” dediler.

  Suheyb hemen hayvanından yere indi. Sadağındaki okları çıkardı ve:

  “–Ey Kureyş cemaati! İyi bilirsiniz ki, ben sizin en iyi ok atanlarınızdan biriyim. Vallâhi yanımda bulunan okların hepsini üzerinize atar, bitince de kılıcımı çekerim. Bunlardan birisi elimde bulundukça bana yaklaşamazsınız. Ancak onlar elimden çıktıktan sonra bana istediğinizi yapabilirsiniz. Şimdi, servetimin yerini haber verip onu size terk edersem yolumu açar, beni serbest bırakır mısınız? ” dedi.

  Müşrikler, teklifi kabûl ettiler. Bunun üzerine Suheyb (ra) , servetinin yerini onlara bildirerek yoluna devâm etti. Rebîülevvel ayının ortalarında Kubâ’ya varıp Rasûlullâh’a kavuştu.

  Allâh Rasûlü (sav) onu görünce tebessüm etti ve onun îmânı uğruna bütün servetini fedâ etmesini îmâ ederek:

  “Suheyb kazandı! Suheyb kazandı! Ey Ebû Yahyâ! Satış kârlı oldu! Satış kârlı oldu! ” buyurdu. (İbn-i Sa’d, III, 226-230; Hâkim, el-Müstedrek ale’s-Sahîhayn, Beyrut 1990, III, 450, 452)

 • allah için sevmek

  25.04.2012 - 09:22

  Hakk’a Dâvet
  Cenâb-ı Hak buyuruyor:

  “Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten menedersiniz…” (Âl-i İmrân, 110)

  Rasûlullah (sav) buyurdular:

  “Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.” (Müslim, Îmân 78. Tirmizî, Fiten 11; Nesâî, Îmân 17)

  Kâinâtın Fahr-i Ebedîsi bir gün, iyiliği tavsiye edip kötülüğe mânî olma mes’ûliyetinden bahsederken şöyle bir misal vermiştir:

  “Gemi yolcuları alt ve üst katlara yerleştiler. Geminin alt katında seyahat edenler; Su ihtiyacımızı karşılamak için ikide bir yukarı çıkıyor, üsttekileri rahatsız ediyoruz. Geminin tabanında bir delik açıp suyu oradan alalım. diye konuştular.

  Bu durumda üst kattakiler onlara mânî olmazsa, hepsi birden boğulup giderler. Şayet onlara gemiyi delmenin yanlış olduğunu anlatırlarsa, hem kendilerini, hem diğerlerini boğulmaktan kurtarırlar.” (Buhârî, Şehâdât, 30; Tirmizî, Fiten, 12)

 • Abdur Rahman As Sudais

  03.02.2012 - 09:16

  allah razı olsun ondanda sizdende kardeş

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR