Ümmühan Yalçın Şiirleri

47

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ümmühan Yalçın

Bir varmış bir yokmus diye başlar masallar.... Seni masallara benzetiyorum... Bir vardın.... Bir yoktun.... Ama BENİM için bir sonduun... Sen bir padisahtın... Ben İSE kölen... Bir gece vakti beni kapından kovdun... Sensiz yoksul kaldım.. Sonra her yerde seni aradım,, Nerelerdeydin..? ? Sana susadım, Sensiz kaldım.. Mevsimler geçti, Aylardan sonbahar ekimdi.. Bir yaprak gibi sarardım soldum.. Neredeydin ki sevgili..? ? Renkli hayatım renksizleşti.. Gülen yüzüm gülmez oldu.. Deliden kalır yanım yok şimdi, Neredesin ey sevgili.? ?

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Ben sen olsaydım, Benden vazgeçmezdim sevgili, Sevgim öyle büyük ki, Sürükler bizi ebedi... Aylar yıllar geçse de unutamazdım o sevgiyi, O ummansız bulut gözlerini, Yaşamanın tadı seninle, Sırf sen varsın diye güzel kii. ! Sen ben olsaydın benden vazgeçer miydin..? Hadi söyle be rüya bakışlım..? Şu saf yüreğimden bıkar mıydın ebediyen..? Söyle sümbül kokulu sevgilim..

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

KENDİMe TERTEMİz bir sayfa açtım SENİN ardından, Bıktım artı aşktan yalanlardan Ebediyen kapattım o defteri, Ne olursa olsun açmayacağım geri TERTEMİZ bir dünya İSTİYORUM! Kirlenmemiş satırlaryla Kara kalem bile deyip silinmıs olsa dahi istemem Bana dokunulmamış bir sayfa gerek Bana gerek TERTEMİZ içten bir yürek Bana mazisi değil, HERŞEYİ ile harbi olan sevda gerek HERŞEYİ İÇTEN İSTEYECEK NOKTA OLMAYACAK BU TEMİZ SAYFAMDA KOYACAKSAK DA O NOKTAYI BİRLİKTE KOYACAGZ..

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

HADİ SEVMİYORUM desene... HİÇ de sevmedim de... Zaman harcadım, Oynadım SENİNLE de.... Korkma karşında ağlamam... Acıma bana.... Hadi sen gercekleri söyle... Yağmur altında yururken elimı simsiki tutarken gözlerime bakarken başkasini hayal ediyordum de..... Söyle artık bitsin bu işkence... Tek taraflı sevmek bu olsa gerek..... ! Rüyalarda gördüğüm insan sen olamazsn ey sevgili... Sevmek yürek ister... Sende o yürek nerde! ? .. Senin sevgin de aşkin da bakışlarin da YALAN.... ŞİMDİ İÇİmde sen bir HİÇsin... SENİ İLK GÜN GİBİ HATIRLAYACAGM SADECE ... !

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Avazın çıktığı kadar bağırmak istersin... Yüreğin acır... Herşey üstüne gelir... O an gözlerini kapat ve sadece beyaz düşler kur... İÇİNDE kötülük olmayan...

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Yeterince oynadınız kalbimle,,
Yetmedi mi sizce de? ?
Bir kan misali akıyor işte gönlümde,
Yeterince acı çektirmediniz mi bu garibe?
HAYAT ZATEN ÜSTÜME GELİYOR YETERİNCE,,
SİZ DE ÜSTÜME GELMEYİN,,

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Yemek mi içmek mi aşk, Gezmek mi gitmek mi aşk, Kalkmak mı yatmak mı aşk, Aşk aslında bir masaldı.. Sevmek mi sevilmek mi aşk, Yürümek mi nefes almak mı aşk, Ardışık mı doğal mı aşk, Aslında aşk bir hikayeydi.! Hissetmekmi hissetmemek miydi aşk, Kalp ağrısı mı yoksa acı mıydı aşk, Mest etmek mi coşturmak mıydı aşk, Aslında bir romandı Aşk...

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Bir yavrunun anneye ihtiyacı nasıl varsa,
Bir ağaç nasıl dalsız olmazsa,
Bulut nasıl yağmurdan ayrilmazsa,
bende senden ayrılamam yar

Gün gece olsa da,

Devamını Oku