Ümmühan Yalçın Şiirleri

47

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ümmühan Yalçın

Sevmelerin az olduğu şu hayatta, Seveni bulmak ne hoş olmalı! Sevmelerin tükendiği şu zamanda, Tükenmiş olmamak ne büyük bir jest olmalı! Yüreğin daraldığnda, Yardımcı olacaktir sana dua! Yüreğin kanasa da, Umidini kaybetme savaş bu hayatta! Gülmek gülümsetmek ne büyük bir şans insana, Karşında Körüklenmiş kalpler olmayınca! BELKİ üzgün BELKİ kirginsın ona, Sen affedici ol, bir şans ver aşk adına! Leyla veya mecnun musun? Çöllerde onun için yanar mısın? Aşkiyla sararıp solar mısın? Sende onun gibi sevdalı mısın? Bu yol ince yoll, Bu yol sevda çekenlerın yolu, Gerçek sevenlerın yoktur sonu, Sonsuz aşk ile kalpleri dolu!

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Mutlu olamayacaksın bensız... Benli ruyalar göreceksın hep... Ben duramasam da SENSİZ, Bulamayacksın BENİM gibi SEVGİ eşsız.. Olamayacaksin sevgili, Bulamayacaksın BENİM gibi, Sevemeyecek KİMSE SENİ, BENİM SEVDİĞİm gibi... Aşkı çok arayacaksn, Ama bulamayacaksın... Hasret kalacaksın sevgili, Bir boşluğun içinde yok olup GİDECEKsin..

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Bir insan düşlüyorum,
Yalanı sevmeyen, yalan söylemeyen,
Doğruyu öğreten, doğruyu söyleyen,
Sevgide yanılmayan,
Seveni yanıltmayan..!

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Azrail gel al canımiii... Yaşamak koyuyor... Canıma tak ETTİ... Ne olur geç kalma... Şu kirli dünyada yaşamaktan bıktım... İnsanlar çok kötü... Sevdalar hep yalan... En yakının bile en adi bir dolan... KİMSEYE güven olmuyor be... Keşke sende şu hâlimde olsaydın... BELKİ BELKİ BENİ anlardın... Hayat denen yer bir imtihan.... HAYDİ çek al BENİ bu yalan dolan boş dünyadan! .

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Duydum ki unutmuşsun sen BENİM gözlerimın rengini, Duydum kİ BENİ sevmiyor mussun, Ne o sevgili, Bir zamanlar BENİ canından cook SEVDİĞİni söylüyordun? Ne çabuk unuttun? ? Oysa ben unutamıyorm o senli günleri O aşk dolu bakan gözleri Yazık etmişim KENDİMe, Nasıl sevmiş adanmışm sana Ben SENİ değil o ESKİ SENİ sevmiştim.. Ben SENİ değil o gözleri istemiş onlara bağlanmıştim Geri ver o ESKİ SENİ bana Onsuz yapamam ben o BENİM herşeyim Bir zamanlar aşk dolu bakan SEVDİĞİmı İSTİYORUM ben.. Ben çok BİRŞEY İSTEMİYORUM... BEN... BEN YALNIZ O ESKİ SENİ İSTİYORUM....

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

KAPAT gözlerini,,, Düşünme hiçbirşeyi,,, Yalnız sen ve benli günler gelsin aklına,,,, Yaşa hayallerde BENİ doya doya... Umudumu yitirme,,,, BENİ sensizliğe itme...! Koca bir boşluğa birakma... Hayat seninle anlamli,,,, SENSİZ bir aptalca kahkaha,,,..! Hani deliler hicbirseyi umursamaz ya,,, KENDİ hallerinde olurlar kafa tutarlar hayata... Aklı dengi yoktur onlarin işte BENİM de seninle GİTTİ AKlıM.... Mutevazi yaşantım,, Şimdi gam ve kederli oluVERDİ... ELVEDA SEVDALIM....

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Aşk yürektir, yüreği olana tektir. Aşk yaşamdır, insana hayat VERİR. Aşk mutluluktur, insanı uçurur.. Aşk salaklıktir, ne yaptigin belli değildir. Aşk aptallıktir, aklini yitirtir... Aşk şiirdir, İnsanı şair ettirir... Aşk yüzsüzdür. aniden kapına geliverir... Aşk hastaliktir. hayat boyu çektirir... AŞK HERŞEYDİR... !

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Sana bir söz yazdım gecenin karanlığında,
şöyle başlıyor mısralarında;
istanbulda sensiz bir gecenin başında,
Oturdum masama,
Düşlüyorum seni yine sessiz ve derince..
Gözlerimden bir damla yaş süzüldü narince..Sakın üzülme sevdiğim..

Devamını Oku