Ümmühan Yalçın Şiirleri

47

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ümmühan Yalçın

Aşk filmlerde yaşanırmış SEVGİLİM....
Aşk bir tiyatro bir sinema,
Aşk bir komedi MİSALİymiş...
Şimdiki aşklar tuhaf...
Bambaşka....
Kimi düşmüş peşine paraya...

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Anne bak ben büyüdüm... Büyüdüm de ne olduu sanki..? ? dertlerim de büyüdü.. Anne bak gittikçe herşeye terslenir oldumm.. sana kafa tutar oldum... Bilemedim annem senin kıymetini.. Bilemedi şu evladın değerini sevgini.. Anne bak ben büyüdüm.. Büyüdüm de elin ewladı alıp götürecek yarın birgün.. Belki senın verdiğin değerin yarısı kadar bile değer vermeyecek.. Belki sevgisi daha çok azalacak.. Anne bak ben büyüdüm işte.. Büyüdüm de başına dert oldum her günden güne.. Kadir kıymet bilmez oldum.. Oldum da burnum diklendi süründüm her halikuladede... Anne bak yüreğim kanıyor işte.. Dostlarım tarafından itilip kakıldım,, Hep iyi ben oldum yenildim... Anne bak işte birgün ölüp gideceğim... !

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Aşk DEDİgın; bir günlük değil,
Bir ömürlük aynı yastığa baş
koyarak yaşanır
Aşk DEDİĞİn herşeye rağmen
yanında olur, hastalıkta yanında
olunur

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Yüreğimden akan rüzgarlar, Yine seni bana hatırlattılar. Hani derlerdi ya her akşamın bir sabahı var, O sabah işte birgün hiç olmayacak.! Güneş açmayacak, Ay çıkmayacak, Sahilde el ele dolaşamayacağız, Kim bilir belki de o gözlerine defalarca derin derin bakamayacağım.! Leyla mecnun efsanesi gibiydik ya, Onlara benzetirdik hani, Ben yüreğimdeki seni, Her defasında hasret kaldım ey sevgili.! Tükendi umutlarım kalmadı tek fırsat.! Bitti yarınlarım, Kalmadı tek edat.! Son buldu işte satırlarım, Tek harf dahi yazamaz oldu parmaklarım. YıL bitti ay bitti gün bitti, Saatler saniyeler birbirini kovalar idi, Hayat yarına ulaşmadı; ulaşamadı.. Cümle bitti kelimeler yok oldu silindi.

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

NEYİm vardı ki?
sana verdiğim KALBİmden başka?
sen vardın herşey tamdi.
Şimdi sen yoksun herşey EKSİK!
Durdurun dünyayı bu filmi kestik

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Söyle yüreğine yüreğimden vazgeçsin!
Söyle bir daha TEMİZ kalbime el surmesin!
Söyle ruyalarima sakın ugramasın!
Söyle ey dost bir daha adımı anmasın!

Hani asklar bir ömürlüktü ey yar! ?

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Neden derız KİMİ zaman.! Herşeyden PİŞMAN olurz çoğu zaman Yani sıra kayıplarimız olup üzülür yikilirz... Ama nedenlerimiz daha coktur... Sorariz KENDİMıze, Neden işlerim yolunda gitmiyor? NEDEN aşk hayatm düzene girmiyor? NEDEN hep uzulen benim? DİYE kendinızi suçlarsınz veya muptela hayata suç atarsınız... İlk önce hatayı KENDİnızde bulmalısnz ki doğru yolu varasınz.... ||| inceden HAYAT VE PİSMANLİK

Devamını Oku
Ümmühan Yalçın

Bazen sorarlar nasılsın DİYE?
iyiyiz deriz ya...
hep iyiyiz zaten ya...
İyi değilim demek istersın aslında...
NEYİmmm yolunda da iyiyim ki demek istersin
Kahrolası bir acı yaşıyorum..

Devamını Oku