Ümidim! ! Şiiri - Gülay Atilay

Gülay Atilay
Tüm şiir dostlarına! ! Kucak Dolusu sevgilerimle..
52

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

Ümidim! !

İçime sığmayan, benliğimden taşan sevgin var yüreğimde. Uzakta olsanda anılarla avunduğum, heran beynimde koşuşturup duran anılarla varolduğum o yüce sevgin var. Üzerinden dalgalanmalar geçsede, bazı zamanlar bastırıldığı sanılsada gerçek ve ölümsüz sevgin var taa... içimde. Kendimi ölüme yakın hissettiğimde, boşluğun tam ortasına düştüğümde, yediğim darbelerden kalkamaz hale geldiğimde, karanlıklarda yaşadığımda, bir kalem ve bir kağıtla ağladığımda, bana güç ve destek veren sevgin var yanımda.

En uzaktayken de en yakındayken de kavuruyor içimi sevgin.. Hiç bir zaman sakinleşmeyen aksine, aksine gittikçe büyüyen fırtınasın zihnimde, duygularımda, hayatımda.Sen gerçek aşkım, gerçek büyümsün benim.

Ben artık ben değilim.Tamamen seni yaşıyorum. Dışardan güçlü ve berrak gözüksemde aslında karmakarışık, bulanık ve sevginle zayıf düşmüş haldeyim. Sen varsın her yerde. Sürekli anılar var zihnimin içinde, gözlerim ise değil kapalıyken, açıkken bile o can alıcı bakışlarını görüyor. Dünyamda tek sen varsın tek başına....

Sonra birden 'hayır'lar 'olamaz'lar, 'olmamalı'lar geliyor aklıma, pürüzler hatalar, engeller geliyor önüme. Bütün bunlar yaralıyor. Neden sevgini dizginlemedin diyor. Ama tüm bunlara rağmen seviyorum diyorum, tüm zorluklar, tüm sıkıntılar, tüm sorunlara rağmen benim olmanı, ölene dek seni yaşamayı istiyorum seninle birlikte! ! ! . Bütün karşı çıkan sebeblere rağmen hissettiklerim değişmiyor. Bana en büyük mutluluk ve huzuru veren erkeğimsin, sevgilimsin. Hayatta hiçbir zaman olmadığı kadar azimliyim. Sana layık olabilmek, hakettiğine ulaşmana yardımcı olmak amacıyla; hayatta seni istediğim için ilk kez bu kadar hırslı, ilk kez bu kadar kararlıyım dönmemecesine. ilk kez düzen kurmayı planlıyorum kendimce hayata dair. Mutluluğa dair. Mutlu olup mutlu etmeğe dair.

Bunca darbeden sonra kötümser hayatımda bir ışıksın. Ben isteksizcede olsa ilerlerken yardım eden, önüme ışık tutan, aydınlıksın. Umudumu yitirdiğim bu kötümser hayatımda, seni görmek, seninle olmak, anılara daha özel ve güzellerini, ekleme umudunu büyüttüm içimde ve ona gözüm gibi bakıyorum. Bunun için herşeyi yoluna koyup bu uğurda yaşıyorum...

Gerçekten 'O' Sun.Hayatta herşeyimi paylaşmak istediğim, sevmek ve sevilmek istediğim, yaşanılabilinecek mutluluklar ön plana çıkınca vazgeçmek istemediğim, kaybetmekten korktuğum Sevgilimsin. Seni Seviyorum. Eğer ipuçları doğruysa seninde beni sevmenden, gurur duyuyorum. Umarım benim kadar çok seviyorsundur. Kendi hayatımdaki herşeyi ve senin hayatını paylaşmak istiyorum.Seni Seviyorum çünkü sen benim desteğimsin, aşkımsın, en doğru kararımsın, hırsımsın, umudumsun, ÜMİDİM'sin herşeyimsin, çünkü sen benim için 'O' SUN! ! ! Gel gittiği yere kadar yaşayalım.

SENİ ÇOK SEVİYORUM ÜMİDİM! ! !

19/ARALIK/2002

Umarım sonsuza dek yaşatacağız 07/Şubat/2003 evlendik....

Gülay Atilay
Kayıt Tarihi : 13.3.2003 20:25:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Yılmaz Garip
    Yılmaz Garip

    Gönülden kopup gelen dizelere, ırmaklara ve çağlayan kaleme tebrikler.
    Herşey gönlünüzce olsun.

TÜM YORUMLAR (1)