Taksim notum Şiiri - Hekim Coşkun

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Hekim Coşkun
181

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Taksim notum

Küresel bir vatandaş olarak, ulusal kimliğimi ve aidiyetimi kaydettiğim tarihten ve bu kimliğimin hükümsüzlüğünü ilan ettiğim tarihten itibaren pati adımlar la insanlaşma yolunda mesafe almak için çok fırsat olmamıştı, neredeyse yerim de sayıyor gibiydim, neyse k,; ilk kez üniter-ulus hapishanesinde isyan çıktı, tüm tutuklular, adına Gezi parkı denilen 'üç_beş' ağacın gölgesine sığınarak özgürleşmek için adım atmaya başladılar.
Ortak akıl ve kolektif zekanın nelere KADİR olduğunu görme şansını yakalayan YIĞINLAR şaşkın ama bir o kadar da yakındılar özgürleşmeye.
Hala da umutluyum özgürleşecek, küresel dünyanın tüm ezilen ve sömürülen toplumları hiç bir ağacın gölgesine sığınma gereği duymadan, DİREK olarak, kapitalist dünyanın tüm köhnemiş, ULUSAL ZİNDANLARININ duvarlarını yıkarak küresel vatandaş olma bilinciyle TÜM ZİNCİRLERİNİ KOPARACAK.
Dip not olarak şunu eklemeden geçmek istemiyorum. her ne kadar özgürleşmek isteyen topluluklar içinde halen ÜNİTER-ULUS-DEVLET bayrağı ve flamalarıyla ZOMBİLER aramızda eskiyi hakim kılmaya çalışıyorlar sa da, bu zombilerin de aynı HAPİSHANE ZEBANİLERİ tarafından gaz-tazzikli su, jop vs gibi şiddete mazur kalmaları küresel vatandaş saylarına geçmelerine neden olabilmesini umut ediyorum şimdilik sadece.
Şimdilik küresel insan yüreğimle tüm renklere inat BEYAZ kalmaya özen gösteren yığınların arasında öylesine mutluyum ki, tüm dünya vatanım ve tüm ezilen ve sömürülen ailemle ilk kez bir araya gelmiş gibiyim.
Bizi bir araya getiren ve bir arada tutmaya çalışan en genç insanlarımıza çok teşekkür ediyorum, ne isterlerse ve ne dilerlerse onların yanındayım.
Asla ve kıta; eski toplumun yarı insan yarı köle anlayış ve tutumlarından uzak özgürleşmek için ne gerekiyorsa, HİÇ KİMSENİN ASKERİ olmadan, ve hiç bir sistemin kölesi olmadan küresel bir vatandaş olarak, emeğimi ve aklımı kolektif bilincinize katmak istiyorum yanınızdayım.
Bana biraz yer açar mısınız çocuklar..

Hekim Coşkun
Kayıt Tarihi : 23.6.2013 23:27:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Hekim Coşkun