Suzan Çelik: Hayatı, Biyografisi, Eserle ...

108

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

SUZAN ÇELİK HAYATI

SUZAN ÇELİK Gazeteci-Yazar (24. Dönem BBP İstanbul 3. Bölge 5. Sıra MİLLETVEKİLİ ADAYI)
1969 Malatya Doğumlu, TRT ve çeşitli televizyon kanallarında tüketici ve haber programları hazırladı.
Selam ve Yenişafak Gazetelerinde köşe yazıları yayınlandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Devlet Memuru olarak ZABITA TÜKETİCİ BÜROSU’nu kurdu, sokak çocukları için PROJE KOORDİNATÖRÜ olarak görev yaptı.
Zabıta Dergisi’nde ZABITA TÜKETİCİ HATTI isimli köşe yazıları yayınlandı.
TÜKETİCİLER BİRLİĞİ’NDE Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde resmi belgeler ve mahkeme kararlarına rağmen faaliyetlerine son verilen Zabıta Tüketici Bürosu’nun yeniden açılması ve “Sokakların Çatısı Olsun” adlı projesinin sürmesi için MÜCADELE EDİYOR!
Bu mücadeleleri kapsamında ayrıca Fatih Sultan Mehmed Han’ın talimatı ile kurulan ve Belediye’nin uhdesinde bulunan SIBYAN MEKTEBİ BİNALARININ (Örneğin Piyerloti’deki İdris-i Bitlisi Sıbyan Mektebi ve eksenindeki binaların) yasal gerekçeler gereği ÇOCUK EVLERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İÇİN ve “MUHTESİBLİK”den çalıntı “batı sistemi” Ombudsmanlık yerine Osmanlı İhtisab Sistemi’nin yeniden kurulması için MÜCADELE EDİYOR!
Danıştay’ca da onanmış fakat uygulanmamış(!) Mahkeme kararları ve tüm DAVALARI
Yazar Hasibe Nisa ve şair Şifa ismiyle DEVAM EDİYOR! SUZAN ÇELİK’in tüketici hakları ve sokak çocukları, şizofreni hastası evsizler, YARDIMA MUHTAÇLAR İÇİN projeleri mevcut. Bilgi-belge www.muhtesibhaber.com adresinde.