Şirin, Şafak, Şah Turna ve Ozan Şiar’a ( ...

Ozan Şah Turna Ağdaşan
58

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Şirin, Şafak, Şah Turna ve Ozan Şiar’a (Ahmet Mortaş)

Şahturna, Şiar canımız
Şafak Şirin çift şanımız
Helal olsun al kanımız
Bu dünyada ÜNÜNÜZ var...

Ana baba ünlü ozan
Halkı için şiir yazan
İkisini üzdü düzen
Öğünecek DÜNÜNÜZ var...

Şafak Şirin güzel yolda
Devam eder doğru salda
Yok olmayın akan selde
Çok görecek GÜNÜNÜZ var

Unutmayın Pir Sultanı
Bu kültürün eti kanı
Arada bir Mor Sultan’ı
İzleyin BÜYÜYÜNÜZ var...

Şiiri yazan: Ahmet Mortaş 21 Aralık 2004 Ankara/ Berlin

Ozan Şah Turna Ağdaşan
Kayıt Tarihi : 14.8.2005 14:31:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Şafak Ağdaşan
  Şafak Ağdaşan

  Aşkın, umudun, özlemin ozanı Şiar Ağdaşan ustaya ve direncin, solmaz sevgilerin ve mücadele kadın ozanı Aşık Şahturna (Ağdaşan) ki, kadın sanatçı ve ozanalrımızın onurudur. BAşarıları, gönülleri ve kendileri güzel Şirin, Şafak Ağdaşan güzel kardeşleri kutluyor yüreklerinden öpüyorum. Böylesi başarılı kızlar yetiştirdikleri iiçinde Ozan Şiar ve Şahturna ustaları kutluyorum:))
  En güzel kadın seslerinden Ozan Şah Turna (Şahturna) önderimize en içten sevgi ve muhabbetlerimle...

  Cevap Yaz
 • Şirin Dumlupınar
  Şirin Dumlupınar

  Ozan Şiar Ağdaşan ve Aşık Şah Turna (Şahturna) üstatlarımız pek çok sanat, kültür etkinliklerini paylaştılar, yüzlerce değerli türkü, şiirlere, yazılara imza attılar. Ankara, Bağrı yara da güzel eserlerinden biridir sevgili Ozan Şiar ve Şahturna mızın. Beraber bedeller ödediler mutlu yarınlar için ŞahTurna ve Ozan Şiar. Sevgili başarılı genç sanatçı ve şairler Şirin Şafak Ağdaşan kardeşleri de öpüyorum, kutluyorum imza attıkları ödüllerini.
  Her iki büyük üstatları sevgi, saygıyla anıyorum. Seçkin Kadın halk ozanımız Aşık Şah Turna mızın yaşayan seçkin, ender Ozan olması değer ve anlamını pekiştiriyor. İçli sesleri, güzel besteleri, güçlü kalemleriyle ve makaleleriyle yürekleri ısıtan , karanlıkları aydınlatan muhteşem müzik ve şiirlerinizi öpüyorum Şiar ve Şah turna.Sağlıklarında pek kıymetlerini bilemediğimiz değerlerimizi ancak, dünyadan göçünce anmak durumunda kalıyoruz! Magazin medyasının kirli ortamında, gerçek ışık saçanlar yansıtılmıyorlar maalesef! İsli şöhretler geçicidir. Ama, milyonların gönüllerinde yaşıyorlar, yaşayacaklar ebediyen Ozan Şiar, Aşık Şahturna ve bir çok değerlerimiz.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (2)

Ozan Şah Turna Ağdaşan