Sinop Kalesi Şiiri - Mehmet Yaş

Mehmet Yaş
1104

ŞİİR


23

TAKİPÇİ

Sinop Kalesi

Sinop Kalesinde açılmaz gedik,
Beyzadeler akıl edemediler.
Geldikleri gibi gitsinler dedik,
Araçları haşat gidemediler.

Önce Tersane’den hava aldılar,
Sonra birkaç kapı daha çaldılar,
Öğretmen Evinde rehin kaldılar,
Günah keçisini güdemediler.

Sinop’un girişi tek ve daracık,
Oyuna gelmiş bu bir iki kaçık,
Dökülen kanların hesabı açık,
Daha bedelini ödemediler.

Gördüler nasılmış insan naçarken,
Cizre’de taşlayıp ateş açarken,
Sinop’ta içine binip kaçarken,
Panzerden de özür dilemediler.

Kuzeyde en serhat şehir bu yöre,
Tam 47 şehit vermiş teröre,
Halkı kışkırttılar göz göre, göre,
Sinop’ta infial var demediler!

18.02.2013

Mehmet YAŞ

Mehmet Yaş
Kayıt Tarihi : 19.2.2013 10:43:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


(BASINDAN) BDP'Lİ VEKİLLERİN SİNOP ZİYARETİNDE GERGİNLİK YARATTILAR BDP'li Vekiller Sinop'tan Polis Panzerleriyle Geceyarısı Ayrıldılar Çözüm süreci bahanesiyle Karadeniz'deki illeri ziyaret etmek için yola çıkan BDP'li milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Levent Tüzel, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü'ye bir grup genç tarafından müdahale edildi. 18.02. 2013 Günü yaklaşık 2000 Kişi civarındaki protestocu grup, öğretmenevi çevresinde sloganlar atarak BDP'li heyete tepkilerini dile getirirken, polis, itidalli davranılması için sık, sık anons ederek kalabalığın dağılmasını istedi. Öğretmenevinin ön tarafında yaşanan olaylarda yaklaşık 100 kişilik bir grup arka taraftan bahçeye girip binanın giriş kapısından içeriye girmeye çalıştı. Ancak burada önlem alan çevik kuvvet polisleri grubu engelledi. Dışarıda olaylar yaşanırken, BDP'li vekiller öğretmenevinin toplantı salonunda beklemek zorunda kaldılar. Öğretmenevinde mahsur kalan milletvekillerini çevreleyen grubun sayısı giderek artarken protestoları da şiddetlenerek sürüyor.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Gökhan Ateş
  Gökhan Ateş

  Hocam, gönlünüze sağlık elinize bileğinize kalemize sağlık....

  Cevap Yaz
 • Mustafa İleri
  Mustafa İleri

  yüreğin daim olsun gardaş vatan üç beş çapulcunun at oynatacagı yer zanndedenler sinoptan ders çıkarmaldırlar.Unutmasınlar ki anadolunun aga kalkmaması için dua etsinler......

  Cevap Yaz
 • Ülkü Şahin
  Ülkü Şahin

  Anarşiye zemin ihzar eden davranışlardan uzak kalmak ve sağduyuyu elden bırakmamak lazım mehmet bey kardeşim. Dış güçlerin istediği tam da bu! 12 eylül öncesini der-hatır edin lütfen! İstiklal savaşında verdiğimiz şehit sayısından dah çok insanımızı iç çatışmalarda ve anaşik olaylarda niyazi ve cani ettik! Lütfen tahriklere kapılıp menfiliklere alet olmayalım! Memleketimizde hakim olan huzur ve sükun bir giderse Allah korusun Suriyeye döneriz!
  İtdial ve sağduyu efendim. Develtin kolluk kuvvetleri ve kanunları var işi onlara havale edin ve her işinizi demokratik kurallar çerçevesinde halletmeye çalışın!

  Selam ve saygılar.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (3)

Mehmet Yaş