Seni Özlemek Şiiri - Naz Arık

Naz Arık
5

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Seni Özlemek

Seni özlemek ve seni istemek:
Hayalin gözlerimin önünde kelebek gibi uçuşurken seni özlemek ne demek, seni istemek ne demek sana nasıl anlatsam ki ben?

Ömrümü yoluna merdiven etsem diyorum. Hayatın basamaklarını çıkarken benim ömrümün kademesinde duraklasan, bebekliğimi, çocukluğumu, ergenliğimi seninle yaşarken, genç kızlığımın bütün düşlerini, sevinçlerini ve hüzünlerini sana anlatsam. Yorumlasan o güzel yüreğinde bu duygularımı, bazen huzur, bazen keder biriktirsem sözlerinle ve göz yaşlarımı assam kirpiklerime, sen versen o katrelere idam kararını diyorum.

Sonra yola devam etsen ve gelsen ömrümün en güzel yılları olan 20 ve 30 larına ve o basamaklarda kalsan benimle. O arayı yaşasak sarmaş dolaş. İpek böceği gibi olsam ve açsam kelebek misali, uçsam gözlerinin önünde rengarenk kanatlarımla. Güneşin yansımasında kanatlarımın rengi kamaştırsa gözlerini ve seninle olgunlaşmış olduğumu, senin sabrınla piştiğimi anlatsan bana, Şımarmasam, bencilleşmesem, kaprislerden ve kendini beğenmişlikten uzak olsam.

Bulutlara yükselsem ve nisan yağmuru olup insem yere, en güzel ve en bereketlisinden damlacıklarla yağsam, yağsam yüreğine. Ben senle filizlensem, sen benimle tomurcuklansan. Açsak aynı dalda bir çiçek misali ve yine sen arı olsan uçsan uzaklara gitsen, dolaşıp, yeniden bana dönsen, aradığın tek renk, tek koku bende olsa ve en güzel balı sen yapsan, kanatlarında getirdiğin tozlarla çoğalsam, Yeniden Çoğalma isteğiyle sana boyun eğsem, sana mecbur olduğumu söylesem, iki iken seninle tek olsam, cemre misali düşsen, havama, toprağıma, suyuma. Can versen sensizlikten solmuş ruhuma.

Ömrümün Zirvesi olan yıllarımda senle dalsam mutluluk denizine, vurgun yemiş olsam da sen olsan yanı başımda, senin varlığının huzurunda duymasam hiçbir acıyı sancıyı ve inişe geçerken ellerimden tutanımsın diye umutlansam, dayanağım, güvencem, dinlencem ve eğlencem hep sensin diyebilsem. Düştüğümde kaldıranım, ağladığımda güldürenimsin ve yanımdasın diye şükretsem seni bana bağışlayana ve yollayana. Ömrümün son basamağında başımın ucunda bana dua okuyanım sen olsan, Nihayete erse ömrüm senin son dokunuşlarınla.

İşte, sana olan özlemimi, anlatmış olabilir miyim, can suyum, biriciğim nerelerdesin?

NAZ:

Naz Arık
Kayıt Tarihi : 5.9.2012 14:53:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur

  Begeniyle okudum

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur

  Begeniyle okudum

 • Abdülmennan Akturk
  Abdülmennan Akturk

  okadar uzaklar ki kendi değerlerini yaratma çabası içerisinde olupta dış dünyanın ergenliğini sürdüren yetişkinlerin elinde olması çok uzak tutuyor sevdiklerimizi

 • Necati Ocakcı
  Necati Ocakcı

  Şiir tadında akıcı bir nesir.
  Özlemeyi özlemek var içinde.
  Lirizm denizinde yüzen duygu yüklü tonlatosu yüksek bir gemi koca dalgaları yara yara özlemin bittiği diyara doğru gidiyor sanki.
  Selam ve saygılarımla kutlarım öz verili çalışmayı, yazanı ve kalemini.

 • Emine Tokgöz
  Emine Tokgöz

  Dördü bölmüşler ikiye iki kalmış,İkiyi bölmüşler ikiyi ağlamış. Birlerin bile rahatlıkla bölünebildiği bir dünyada hiç bölünmemek.... cemre gibi... toprakta suda havada hep beraber olabilmek ... Güzeldi ost kalem hem de çok güzeldi yazdıklarınız,özlemi böyle içten anlatmanız.

  Benden de sevgiler

TÜM YORUMLAR (15)