Sen Giderken Şiiri - Atilla Kızılkaya

Atilla Kızılkaya
129

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Sen Giderken

Gidişin acıtmadı yüreğimi de hani o son bakışın var ya iç çekişin olan o son bakışın.. Hiç gitmek istemiyordun, Belki sen hiç düşünmemişsindir böyle olacağını, ve ben hiç istememiştim..

Oysa gözlerin söyledi o an beni sevdiğini, çok şeyler itiraf etti gözlerin ama dilin söyleyemedi.
Gitmeyecektin belkide, ama bu sefer ben istedim gitmeni yalanla, dolanla olmayacaktı. İtiraf bile edemedin ondan dı galiba böyle içten ağlamaklı olman.

Gitmeyecektin, ama gidiyordun, gitmek zorundaydın daha fazla yıpranmak istemedim o yüzden gitmeni istedim..

Gidişin acıtmadı yüreğimi de hani o yalanların varya seviyorum derken bile söylediğin yalanlar, işte onlar acıtıyor yüreğimi..

Hani giderken o son bakışın var ya unutulur gibi değil, mıh gibi aklımda. Çünkü ilk defa böyle içten ağlamaklıydın. O an konuşabilseydin şuan yanımdaydın gitmeyecektin, ama yapamadın yalan söyledim diyemedin, gururluydun belki de o yüzden gitmeyi tercih ettin ve ben sana engel olmadım.

SUSUYORUM ARTIK

Ve gidişini seyrediyorum ufak adımlar atarak iç çekişin olan ağlamanı, o gözyaşlarıyla dolu kahverengi gözlerine bakarak gidişini seyrediyorum.

Kelimeler bir kere daha düğümleniyor du boğazım da gitmeyi hiç istemiyordun oysa, ama gidiyordun. gitmek zorundaydın çünkü bu sefer ben istedim gitmeni.

Gidişin acıtmadı yüreğimi de hani o son sessiz yalvarışların vardı, Belki sen farkında bile değildin o yalvarışlarının oysa ben hiç aldırmadım o sessiz yalvarışlarına. Yalanla, dolanla olmayacaktı o yüzden engel olmadım gidişine.

Paramparça olmuştu yüreğim ve sen giderken bende gidiyordum ağlamaklı olan gözlerine bakarak.

Gidişin acıtmadı yüreğimi de hani o yalanların varya seviyorum derken söylediğin. işte onlar acıtıyor yüreğimi..
SEN GİDERKEN

Atilla Kızılkaya
Kayıt Tarihi : 23.9.2007 15:56:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Uzun süren bir aşkın ardından sevgili'nin giderken bıraktığı derin bir yaraydı.. gidişi acıtmadı da işte o yalanları yakıyor yüreğimi... Oysa ne o nede bu yürek bunları hiç hak etmiyordu.. Ama o ağlamaklı gözlerle gidiyordu... ve ben sessizce gidişini seyrediyordum ufak adımlar atarak...

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Atilla Kızılkaya