Ozan Şah Turna Ağdaşan Şiirleri - Şair O ...

0

TAKİPÇİ

Ozan Şah Turna Ağdaşan

AMPULU PATLAYAN IŞIKSIZ FENER! Mizah Müzik-Edebiyat
Fikirde, zikirde cüzdanların değil; vicdanların konuştuğu...Yürekte, sürekte onurun, erekte aydınlık yarınların adına; karanlıkların inadına! Güncel tema'ya ışık tutan güncel bir eserimizi, yazıp bestelediğimiz yürekten süzülen özgün türkümüzü; duyarlı kamuoyu ile paylaşıyoruz...
Sevgiyle, dostlukla kalın, umudunuz solmasın! ...

Kadın Halk Ozanı Şah Turna & Ozan ŞİAR Yazar, Sanatçı

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Her akşamın 'SABAHI' var!
Çorak toprağın ahı var
Kar, yağmur yağar BUZLARDA
Her akşamın sabahı var
Güneş doğar OMUZLARDA

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Güneşi tuttuk ağladık
AY Bizlere Şahit Oldu
Aktık Denize çağladık
ÇAY Bizlere Şahit Oldu!

Kimler ne yaptı, ne oldu

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

AYILTAK SEVGİYİ! ...

Çağımız uzaya füze gönderdi
Amma yumruk kadar kalbe inmedi
Yüzyıllardır kin ve savaş dinmedi
Barışı estiren YELE gidelim! ....

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Bir uyandık şafak tandı
Sevdamızda Canan can`dı
Pistimizde ‘alev’ yandı
Köz ATEŞLERDE dans ettik

Gece karanlığı yardık

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Öyle ya, kimileri gerçek bayramı her gün yaşıyorlar, kimileri de ‘Bayramlarda’ bile bayram’ı tadamazlar! Sevinç ve coşkuların yerini, elem-keder- hüzün alır. Kimileri özel yatlarda, katlarda zevk-i sefa sürerken, pek çokları çocuğuna mütevazi bir hediye bile alamamanın ezikliğini yaşarlar, yaşayamadıkları ülkelerinde ve dünya’da.

Dertlerini sor, saatlerce anlatırlar; ama ‘mutluluğu’ sor, çok kısa ‘anlatacak kelime bile bulamıyorum’ diyen garipler. Evet, kimilerinin gerçek bayramları yaşamın her alanında yaşadığı günümüzde. Hatta, inançlarını, ibadetlerini, mistik sağaltımlarını lüks otellerde, vip salonlarında ve konaklarda eda edenler, medya-basında şova dönüştürenler; masum inançlardan rant sağlayanlar aslında inançsızlığın, bencilliğin, insanlıktan çıkmışlığın tezat örneğini sergileyen taş yüreklerdir. Paylaşım, hak-adalet duygusandan yoksun olanlar; etik değerleri, onuru ayaklar altına alanlar...Üretenlerin ve mazlumların boynunda boza pişirenler, bayramlarda yoksul-yoksun insanlara hediye dağıtarak nasırlanmış vicdanlarını tatmine çalışırlar sözümona. Ömründe bir gün bile bayramı yaşayamamış mazlumların, çilekeşlerin dramını değerli sanatçı yazarımız sevgili Ozan Şiar ile beraber yazıp bestelediğimiz ve turna avazında yürek yüreğe yorumladığımız bir edebi-müzik bestemizle süsleyelim temamızı.

Bayramsız ‘BAYRAM’! ...
Kurban etti ömrü, bayramsız geçti

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Turna kanadında selam yolluyorum Dostlara,
Güncel Ludwigshafen faciası ile ilgili bir eserimizi paylaşıyorum canlar ile. Keşke böylesi vahim olaylar olmasa, türkü, ağıt yakmak durumunda kalmasam. Umut, sevda ve kardeşlik türkülerimizin sıcak ateşine, isli yangınların kara bulutu çökmese! Halkın sesi, sazı, sözü olmak sorumluluğundan hareketle, bir kadın Halk Ozanı olarak dünyadaki diğer katliamları, acıları kınadığım ve bestelerimde nakşettiğim gibi, Ludwigshafen vahşetini de nefretle kınıyorum! Bir daha Solingen'ler, 2 Madımak`lar, Ludwigshafen vahşetleri olmaması adına, karanlıkların inadına!
Ludwigshafen vahşetinde yanarak can verenlerin yakınlarının acılarını paylaşıyor, sabır, metanet diliyorum! Nar'ı ateşte yananların toprağı bol olsun.
Turna kanadında şiir, türkülerde sevgi, saygılarımla...

Kadın Halk Ozanı ŞAHTURNA&Ozan ŞİAR Can

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Fikirde, zikirde cüzdanların değil; vicdanların konuştuğu...Yürekte, sürekte onurun, erekte aydınlık yarınların adına; karanlıkların inadına! Değerli Dostlar, İnançları, duyguları sömürülen, maddi olarak mağdur edilen yurt içi ve gurbetçi insanlarımızın duygularına tercüman olmak amacıyla; yakıcı tema'ya ışık tutan güncel bir eserimizi, yazıp bestelediğimiz yürekten süzülen özgün türkümüzü; duyarlı kamuoyu ile paylaşıyoruz...
Sevgiyle, dostlukla kalın, umudunuz solmasın! ...

Kadın Halk Ozanı Şah Turna & Ozan ŞİAR Yazar, Sanatçı www.siarcan.com
ŞAHTURNA Kültür Sanat Evi e.V. www.sahturna.com

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Dünya tutsak büyük devler elinde
Güneş tehlikede AY tehlikede!
Radyasyon kan canda; rahimde, dilde
Kısrak tehlikde TAY tehlikede...

Savaşçılar sulh maskesi takıyor

Devamını Oku
Ozan Şah Turna Ağdaşan

Suyun başında başları
İçtikleri göz yaşları
Uy derimizin közünde
Kaynıyor haram aşları...

Vatan millet sakarya

Devamını Oku