Ölüm neki Şiiri - Selahattin Yaşar

Selahattin Yaşar
7

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Ölüm neki

Aman yarabbi. emri hak vaki olmuş ölüyorum.azrail a.s,görmüyorum ama tüm bedenimde varlığını hissediyrum.kanım kuruyor sanki.bütün sinirlerim bir merkezden koparılırcasına çekiliyor.kulaklarımda ölümün uğultusu beynimi kemiriyor.nefesim boğazımda düğümleniyor.ruhum sanki çıkmak için zorluyor. Birden sıçrayarak uyanıyorum.rüya imiş.ama ne rüya? o hal bende hala devam ediyor.eşime ölümümü haber vermek istiyorum dilim dolaşıyor konuşmayı unutuyorum adeta.oysa ne süslü laflar ederdim.şiirler yazar, ilahiller okur, şarkılar söylerdim.demekki can boğaza geldi; artık edebiyat sökmüyor.ölümede hazır değilim.azığım neki? bir yaşındaki sümeyye m aklma geliyor.beşiğinde ne kadarda güzel uyuyor yavrucak.uyandığında ölmüş olacağım.kadersiz yavum diyorum içimden,bu yaşta babasız kalacak.tüm bedenimi müthiş bir titreme alıyor.bacaklarımın soğumaya başladığını hissediyorum.ölüm meleği iş başında,işte canım yavaş yavaş çıkıyor diyorum.tüm hayatım gözümün önünden geçiyor.zamansızlıkda otuzbeş yılı yaşıyorum. eyvahhh,eyvah.şunları hiç yapmasaydım.şunları daha çok yapsaydım. binlerce kez eyvah.son pişmanlıkda fayda vermiyor Nasıl fayda versinki. Benim icin artık kıyamet kopuyor..birden aklıma her işin başında kullandığimız kelam geliyor.aşk ile sarılıyorum; BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.bir kaç kez tekrar ediyorum.birazcıkda olsa rahatlıyorum sürünerek laobaya kadar gidip abdest alıyorum. tekrar yatağıma dönüp ölümün beni almasını bekliyorum.artık ALLAH a dönme zamanı bundan kurtuluş yok.teslimiyet içime bir sevnç dolduruyor.ALLAH beni seviyor diyorum. sevmeseydi uykuda canımı alırdı.bak abdest aldım adını anarak ölüyorum.binlerce hamdediyorum. O yüce Yaratana.. .
Değerli kardeşlerim.bundan sonra o ölüm hali bir anda üzerimden alındı.o korku ve dehşetten sonraki teslimiyet.ALLAH ın beni sevdiğini düşünmek bana ölümü sevdirmişti. yaşadıklarımı burada tam manasıyla anlatabilmem imkansız.onun için hepimiz ölüme hazır olalım.ALLAH bizi severek.bizde ALLAH ı severek ruhumuzu teslim edelim.AMİN.

Selahattin Yaşar (05.03.2009 20:31) (bakınız: ölüm, hayat, zaman, şiir, baba, güzel, uyku, korku, deli, edebiyat)

Selahattin Yaşar
Kayıt Tarihi : 20.12.2009 15:34:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


ÖLMEDEN ÖLÜMÜ YAŞADIM.varmıki bundan daha ötesi

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Sevgi Özkan
  Sevgi Özkan

  Anlamlıydı.....

 • Vahdet Mehmet Güneş
  Vahdet Mehmet Güneş

  BU ANLATIMI ŞİİR TARZINDA ANLATABİLİNSEYDİ ÖLÜM BU DEVİRDE ÖYLE ZOR Kİ ONU ŞEREFLE KARŞILAMAK ÇÜNKÜ KAÇINILMAZ ASIL YURDA DÖNÜŞ GÜNAHKARLIĞIMIZDAN KORKUYORUZ ASIL CİHANA GÖÇÜŞ ŞEYTANİ VE NEFSANİ OLMASINDAN DOLAYI BU DEPRESİF HAREKET BÜYÜK BİR MEZARLIĞA GİDİLEREK TASAVVUFİ BAĞINTI KURARAK DÜNYEVİ İKLİMİN NE KADAR BEYHUDE VE ÇETİN BİR İMTİHAN OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR YAKIN ZAMANDA AHİRETE GÖÇEN SAKIP SABANCI ZENGİN HAYATI VE DİĞERLERİNİN İBRET TABLOSU-EMEĞİNİZE VE KALEMİNİZE SAYGIYLA --! ! ! BENİM ÖLÜMLE İLGİLİ ŞİİRİ OKUYUNUZ VE SADE YORUMUNUZU LUTFEDİNİZ

 • Salim Erben
  Salim Erben

  tebrik ederim
  sevgi yüreginden
  şiir kaleminden
  eksik olmasım
  kutlarım hoş paylaşımı

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu

  YÜREĞİNİZE SAĞLIK ANLAM VE ANLATIMI ÇOK GÜZEL BEĞENİYLE OKUDUM TEBRİKLER SAYGI VE SEVGİLERİMLE • Can Abdullah Yıldırım
  Can Abdullah Yıldırım

  Malesef o onu hepimiz göreceğiz yeter ki o acı mahşerde yaşanmasın yüreğinize sağlık dost anlamlıydı

TÜM YORUMLAR (5)