O Kim Şiiri - Nizam Kara

Nizam Kara
1

ŞİİR


66

TAKİPÇİ

O Kim

Türküsü çıkmaz sokakta söylendi
Hem aklı karışıktan bulanık
Atılmış bombaların toz bulunağı
O aslında hep çocukça kalma niyetinde bir yalnızdı
O kimdi
O kaybolanlar Kimdi
Hep sorardı kendine
Antik yunandan kalma bir feylesof edasıyla
Kim bu içimde bekçiliğimi yapan ben

Söylendi kendine
Düşmüşse geceye ben
Volta atar yalnızlığım

Beyaz olansa siyah der
Şimdi içimdeki dert

Gözlerimde tüm afilli renkler gri
Toplum böyle istiyor der

Ben ne istiyorum
Teninden çırıl çıplak ikilemli sorusu ile
Soğuk savaş ajanlarının bir mahkumu sorgulaması gibi yıpratır körkütük zihnini

Ben ne istiyorum
Ben kimim
Başa sarıyorum o kim...

Nizam Kara
Kayıt Tarihi : 13.8.2019 14:16:00
Şiiri Değerlendir
ÖNCEKİ ŞİİR
SONRAKİ ŞİİR
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • İbrahim Kavas
  İbrahim Kavas

  Yalnızca hayallerin peşinde koşmak, başkasının ne dediğine bakmamak, nerede akşam orada sabahlamak istemek diyorum ama yapabiliyor muyum? ben de bu döngüye takıldım galiba, sahi, ben kimim? Yüreğine sağlık.

 • Serpil Tahtalı
  Serpil Tahtalı

  ' içimde bekçiliğimi yapan ben'

  Toplum yargıları ile iç ses arasında sesiz bir çığlık adeta şiir.Güzeldi...TEBRİK EDERİM Nizam Bey..Selam ve saygılarımla

 • Hiç Kimse
  Hiç Kimse

  56 yaşında hayata gözlerini yuman milyarder Steve Jobs’un yazdığı son yazı:

  İş yaşamında büyük başarılara ulaştım. Kimilerinin gözünde yaşamım başarının simgesi, fakat işin dışında çok az neşem oldu benim. İşin sonunda zenginliğim alışmış olduğum hayatın bana getirdiği tek gerçeklik. Ölümle yüzleştiğim şu anda, yatağımda uzanıp hayatımı gözlerimde canlandırırken, farkettim ki gururlandığım bilinirliliğim ve servetim ölümün karşısında ne kadarda anlamsızmış.

  Arabayı kullanmak için, size para kazandırması için birilerini işe alabilirsiniz ancak hastalığınızı taşıması için kimseyi işe alamıyorsunuz. Kaybedilen maddesel şeyler bulunabilinir ya da yerine başkası konur fakat kaybedildiğinde bulunamayacak ya da yeri dolmayacak tek şey var o da “Yaşam.” Şu an hayatınızın hangi sahnesinde olursanız olun, zaman ile, o sahne perdesinin kapanması ile yüzleşeceksiniz.

  Ailenize,eşinize,arkadaşlarınıza çok kıymet verin ve sevin. Kendinize iyi davranın ve insanlara değer verin. Yaşlandıkça ve umut ediyorum akıllandıkça farkediyorsunuz ki 300 dolarlık saat de 30 dolarlık saat de aynı zamanı söylüyor. İç huzurun bu tarz şeylerle elde edilemediğini anlıyorsunuz. İster first class ister ekonomi uçun, bilin ki o uçak düşerse siz de düşeceksiniz.

  O yüzden umut ederim ki şunu anlarsınız; kahkaha attığınız, sohbet ettiğiniz,şarkılar söylediğiniz, kuzeyden,güneyden,doğudan,batıdan,cennetten ve dünyadan
  konuştuğunuz,ahbaplarınız,dostlarınız, eski arkadaşlarınız, erkek kardeşiniz,kız kardeşiniz varsa bilin ki gerçek mutluluk bu.

  Çocuklarınızı zengin olması için eğitmeyin, onları mutlu olmaları için eğitin. Böylelikle büyüdüklerinde herşeyin fiyatını değil,değerini bilirler.

  Yemeğinizi ilacınız gibi yiyin aksi halde ilacı yemek yerine yersiniz.

  Sizi seven kişi sizi asla bırakmayacaktır. Bırakmak için yüzlerce neden saysa da mutlaka sizde kalmak için neden bulacaktır. Bilin ki insan ile insan olabilmek arasında çok büyük fark var ve bunu anlayan çok az insan var. Doğduğunuzda sevildiniz ve ölürken de sevileceksiniz. Bu arada kalan zamanı başarmak zorundasınız.

  Hayattaki en iyi altı doktor
  1.Güneş ışığı ,
  2.Dinlenmek,
  3.Egzersiz yapmak,
  4.Sağlıklı yemek,
  5.Kendine güven
  6.Arkadaşlar.
  Bunları hayatınızın her evresinde muhafaza edin ve sağlıklı bir ömrün tadını çıkarın.

  Steve Jobs

 • Yusuf Değirmenci
  Yusuf Değirmenci

  ben kimim diye sormuş kendine aziz nesin cevap bulamayınca soyadını NESİN olarak kabullenmiş sahi sen nesin kutlarım

 • Hasan Öz
  Hasan Öz

  İnsanın, kendi arzu istek hayalleri ve imkanlarının içinde yaşadığı toplumla örtüşmediği veya karşılamadığı bir noktada duygusal bağlamda yaşananların dizelere yansıması gibiydi ellerine şiir olarak sağlık nicelerine diyor esenlikler diliyorum.

TÜM YORUMLAR (5)