Nail Abbas Sayar: Hakkında ziyaretçi gör ...

Nail Abbas Sayar
21 Mart 1923 - 12 Ağustos 1999
55

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

 • Cihat Yılmaz
  Cihat Yılmaz 22.03.2010 - 13:54

  Abbas Sayar,(Abbas Ağabey) ile görevli bulunduğum yozgat ta 1982 senesinde tanışmak şerefine nail oldum.1982-1988 yılları arasında 6 sene her akşam diğer dostlarıyla birlikte kendisinin o güzel sohbetlerini dinlemek mutluluğuna erdim.Abbas ağabey daima muhatab hasretiyle yandığını söylerdi.Bazen gazetesindeki makalelerinde belirttiği üzre sevgili Cevdet Dündar ve sevgili cihat olmasa yaşamım çok zor diye bahsettiği banka müdürü bendim.kendisini tanımış olmayı Allahın bir lütfu sayıyorum.kendisinden çok şey öğrendim.O nun felsefesi evvela insan sevgisi idi.Yozgattan İstanbula atanmam benim için ne kadar sevinç vesilesi olduysada Abbas ağabey den ayrılmakda o kadar üzücü olmuştur.Her zaman telefonlaşırdık istanbula geldikten 1 sene sonra bir paket aldım ptt den.Abbas ağabey, yayınlanmış ve yayınlanmamış tüm şiirlerini bir deftere kendi el yazısı ile yazarak şahsıma da beni onurlandıran bir önsöz ve son sayfasına da son derece duygulu bir yazı yazarak göndermiştir.bu benim hayatımda aldığım en anlamlı ve değerli hediyedir.Sonradan ziyaretine 1990 senesi bir yaz akşamı gittim Ayvalık ta sahilde uzun uzun oturup eski günleri yad ettik çok değerli bir edebiyatçı hanımla evlendiğini,çok mutlu olduğundan bahsetti.zaman zaman konuşurduk.son görüşüm de oldu.Nur içinde yat Abbas ağabey.Yıldızlar üzerine yağsın Abbas ağabey.Bana verdiğin dostluk için binlerce teşekkürler sana Abbas ağabey.seni hiç unutmayacağım nurlar içinde yat ABBAS AĞABEY.........

 • Kibar Tavasav
  Kibar Tavasav 10.03.2004 - 11:08

  Merhaba sevgili dost

  1 milyonun üzerinde üyesi olan bir sitede tüm şair dostlarca ve okurlarca buluşmaya ne dersiniz?

  Bunun için yapmanız gereken tek şey önce www.siberalem.com sitesine üye olmanız,... gerekiyor tabiki ücretsiz üyelikte söz konusu.

  Ben bu sitede gruplar bölümü daha aktive edilmiş olmasından dolayı

  Şairler ve dostları lokali grubunu kurdum

  Buraya katılabilmeniz ve eserlerimizi paylaşabilmemiz için siteye üye olduktan sonra
  a-) Ana sayfadaki arkadaş arama sayfasını açıp
  b-) Bu sayfanın en altında bulunan rumuz arama kutucuğuna birleşik olarak KibarTAVASAV veya Kibartmen yazıp
  c-) Açılan sayfada bu rumuzun üstüne tıklarsanız profilimi ve bilgilerimi görmüş olacaksınız. Bu profilin solunda grupları vardır orada yer alan '' Şairler ve dostları lokali '' grubunun üstüne gelip tıklamış olursanız grup ana sayfamızı açmış olacak ve gruba üye olabilirsiniz.

  Ayrıca lokalimizi site ana sayfasının üst sol bölümünde yer alan sibergruplar linkini tıklayıp gruplar sayfasından da bulabilirsiniz.

  Unutmayın Şairler ve dostları lokali 24 saat açıktır...

  eeee daha çok kitlelere ulaşmak için ve hep beraber olacağımız ortama katılmak için daha ne duruyorsunuz. Sizleri bekliyorum

  Sevgi, saygı, selamlarımla
  Kibar TAVASAV