Kemal Şanver Şiirleri - Şair Kemal Şanver

0

TAKİPÇİ

Kemal Şanver

Hayat Acımasız Güllüm.
Hayat Süprizlerle Dolu.
Bir Batak Gibi Saplanırsın.
Bir Daha Çıkamasın Güllüm.


Devamını Oku
Kemal Şanver

Sanma ki bir tanem
Bu hasret hep böle kalacak
Bir gün elbet güneş bizim için doğacak
Bizim için de doğacak

Güller bizim içinde açacak

Devamını Oku
Kemal Şanver

Güneşimi karanlık ettin
Hayatımı maf ettin
Beni hiçe saydın
Çöp gibi bir kenara atın
Sen gittiğin de ben ölmedimi

Devamını Oku
Kemal Şanver

Yüreğim yasta gönlüm acılarda
Yokluğun zaten bana bir ceza
Sensizlik çok zor
Seni istiyor seni sayıklıyorum
Sen gittin gideli

Devamını Oku
Kemal Şanver

Gitme güllüm gitme
Yaralı yüreğimi
Tek başına bırakma
Dayanamam yokluğuna
Alışamam gidişine
Ne olur gitme

Devamını Oku
Kemal Şanver

Her şeyin kötü gittiği şu zamanda şu satırlara ne yazılabilirdi yokluk ile varlık arasında kalmak nasıl bir duygudur bile bilirmisin? Her şeyin kapkaranlık olduğu bir yaşam içinde hiçbir şey senin kadar aydınlık vermiyor bana? Yoksun işte sende gittin sende bıraktın beni unutun gittin şimdi kanayan yaramla tek başımlayım hiç sevmediğin bir aşkla tanıştın ve bu adı batası aşkın içinde beni boğulmaya terk ettin. Neden geldin neden girdin hayatıma beni sevmediğin halde neden benle oldun insan bir boşluğa düşünce ila biriyle mi olması gerek neden bu kahrolası İstanbul’a geldin neden bu adı batası hayatıma girdin neden?

Şimdi yoksun unutun gittin yalanlarınla geldin yalanlarınla gittin yanlız bırakıp gittin beni verdiğin sözleri unutun gittin. Şimdi mutlu mu’sun mutlu olacağını düşünüyor musun çektiğim acılar seni boğacak düşünmedin mi sen, tanrı birini mutsuz yapanı mutlu edermi sanıyorsun sen. Nerdeyse bir bucuk sene olacak hala acılarını çekiyorum artık senin arkandan ağlamıyorum seni sevmiyorum adını bile duymak istemiyorum hata adını taşıyan her arkadaşımı sildim atım hayatımdan sevdiğin müzikleri dinlemiyorum sevdiğin yemeği yemiyorum nefret ediyorum onlardan nefret ediyorum senden de nefret ediyorum.

Sözlerim hep bir silah gibi kalbine saplanacak çektiğim her acı burnundan fitil fitil gelecek nefes aldıkça benim soluğumu sesimi duyacaksın. Kalbin her acıdığında beni hatırlayacaksın verdiğin tüm acıların fazlasını alacaksın.

Devamını Oku