İlginç Şiiri - Mehmet Postallı

Mehmet Postallı
656

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

İlginç


Başörtüsü denince kızdılar darıldılar
Mahkeme yollarında koştular, yoruldular
Türbana hayır diye meydan meydan gezenler,
Seçimler yaklaşırken çarşafa sarıldılar

2008

Mehmet Postallı
Kayıt Tarihi : 2.1.2009 22:16:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Mahmut Nazik
  Mahmut Nazik

  Ustam zaman gazetesi yazarı! Abdurrahim Karakoç a yazdığım yorumu aynen alıyorum.. SAYGILARIMLA

  ŞİİR: Faydası Ne? -Abdurrahim Karakoç

  SEVGİLİ USTAM,
  ŞİİRLERİNİZİ BELKİ YİRMİ YILDIR TAKİP EDİYORUM, VE BEĞENİ İLE OKUYORUM. ANCAK BU ŞİİRDEKİ BİR ÇARPITMA, BELKİ GÖRMEZDEN GELME YOK MU SİZCE. ÇIPLAKLIĞI, HAYASIZLIĞI KİM İSTİYOR Kİ.
  BELKİ BİRKAÇ KENDİNİ BİLMEZDEN, DENSİZDEN, KADIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KARYOLA GICIRTISI, HAYASIZLIK SANANLARDAN BAŞKA.
  İZLEMİŞSİNİZDİR UĞUR DÜNDARIN BİR PROĞRAMINDA KOCA KOCA HERİFLER 80-90 YAŞINDAKİ ŞEYHLERİNİN ŞEYİNİ ÖPMEYİ (ADINA DA KENDİ ARALARINDA MUZ YEME DİYORLARDI) SANKİ İSLAMİYETİN, SANKİ TARİKATIN BİR GEREĞİ GİBİ YAPIYORLARDI. HANİ ŞU KADI ŞEYHİ HATIRLADIN MI? KENDİNİ PEYGAMBER SANAN, BİR ELDE KUR'AN MÜRİTLERİYLE......YA ALİ KALKANCILARA, HÜSEYİN ÜZMEZLERE, ŞU FADİME DAVASINA NE DİYELİM.
  ŞİMDİ İSLAMİYET, ŞİMDİ TARİKAT BÖYLE BİR ŞEY DESEK YUNUS'A HACI BEKTAŞİ VELİ'YE, YANİ BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERE SAYGISIZLIK OLMAZ MI. VE BİZ ŞİİR YAZANLAR DA! SIRF OY AVCILIĞI UĞRUNA BUNLARI KULLANANLARIN POLİTİKASINA ALET OLMUYOR MUYUZ? KANIMCA BU ÜLKENİN AÇLIK, SEFALET, SÖMÜRÜ, YOLSUZLUK, YOKSULLUK ULUSAL DEĞERLERİMİZİN YOZLAŞTIRILMASI, HALKIN CEHALETİ, ''AYDINLARIMIZIN! '' ÇANAKÇILIĞI,GİBİ DAHA YAKICI SORUNLARIMIZ YOK MU? VE BİZİM DE BU KONUDA SÖYLEYECEKLERİMİZ.
  KÖY YERİNDE KÖPEKLERDEN KORUNMAK İÇİN ÖNÜNE DIKIM ATARLAR, KÖPEK ONUNLA OYALANIRKEN YAPARLAR YAPACAKLARINI. BİZ BAŞ ÖRTÜSÜYLE OYALANIRKEN NE DEĞERLERİMİZ GİTTİ FARKINDA MIYIZ?
  HOCANIN GÜLÜŞÜ'NÜN KÜSTÜĞÜNÜN; YUNUSUN BİLİŞİNİN, KÖR OĞLUNUN ÖLÜŞÜNÜN, YUNUSUN GEL DEYİŞİNİN SUSTUĞUNUN FARKINDA MIYIZ BE USTAM?
  TÜRKÜLERİMİZ, NİNNİLERİMİZİN, MANİLERİMİZİN NEYE TESLİM OLDUĞUNUN FARKINDA MIYIZ?
  ÜLKEMİN ALIN TERİYLE, ŞEHİTLERİN KANIYLA KAZANILAN DEĞERLER KİMİN ELİYLE PEŞ KEŞ ÇEKİLİYOR.YA DA HALKIN FARKINA VARMASI İÇİN NE YAPIYORUZ. DURMADAN BİZİ BİRTAKIM YAPAY SORUNLARLA OYALAYANLAR BİRİBİRİMİZE DÜŞÜRENLER ELİYLE OLUYOR TÜM BUNLAR.ÖRNEĞİN ŞU ANDA TELEKOMDAKİ HİSSESİNE 20 MİLYAR DOLAR BİÇEN ULUSLAR ARASI SERMAYEDER BUNU KAÇA ALDI DERSİN? CUMHURİYETİN KAZANIMLARI YOK PAHASINA SATILDI YERİNE NE KONDU USTAM. KAÇ FABRİKA YAPILDI YOKSUL ÇALIŞSIN DA SOKAĞA DÜŞMESİN DİYE.
  TÜM KADINLAR BAŞÖRTÜSÜ TAKSA HATTA BURKA, BU GİDENLER GERİYE GELECEK Mİ?

  ÇİNLİLER TOPRAK İSTEDİĞİNDE. ''ATIMI OTAĞIMI ALIN, KADINIMI ALIN, AMA BİR KARIŞ TOPRAĞIMI VEREMEM; ÇÜNKÜ TOPRAK MİLLETİN MALIDIR'' DİYEN; GİRİT'İ PARAYLA ALMAK İSTEYENLER OSMANLI HAKANINDAN: FİYATINI SORDUKLARINDA.: '' ŞU KADAR BİN CAN! '' DİYE CEVAP VEREN. ''HİÇ BİR MİLLET YOKTUR Kİ BAŞKASININ TAVSİYESİYLE KALKINABİLSİN''....DİYEN ATALARIMIZI NEREYE KOYACAĞIZ. YOKSA BOŞA MI ÖLDÜ ONCA ŞEHİT?
  ÖRTÜNMEYLE İLGİLİ TOPLASAN BEŞ AYET VARDIR. YA DİĞER AYETLER HADİSLER NİYE GELMİYOR GÜNDEME MESALA GAYRİMÜSLÜME TABİ OLMAYI, GAYRİMÜSLÜME HİZMETİ: ZULME, SÖMÜRÜYE, NAMUSSUZLUĞ KUL HAKKINI ALLAHIN KENDİ HAKKINDAN DAHA ÖNEMLİ GÖREN HADİSLER, AYETLER NİYE GELMİYOR GÜNDEME.
  İSLAMIN ŞARTI BAŞ ÖRTÜSÜ OLMADIĞI GİBİ BEŞ DE DEĞİL USTA BANA GÖRE.BAŞÖRTÜSÜ DE DEĞİL. 6666 AYETİN TAMAMIDIR İSLAMIN ŞARTI.
  HALKIN, YETİMİN, ÖKSÜZÜN, TÜYÜ BİTMEMİŞİN VERGİLERİYLE YAPILANLARI, DEVLETİN HAZİNESİNİ, OĞLUNA KIZINA, YANDAŞLARINA, SIRF İKTİDARMDA KALMAK İÇİN SES ÇIKARMASINLAR DİYE PEŞKEŞ ÇEKECEKSİN SONRADA BİZE İSLMİYET NUTUKLARI ATACAKSIN. VE BİZ DE SESİMİZİ ÇIKARMAYACAĞIZ YOK USTA. KENDİN MALI GÖTÜRCEKSİN GARİBAN MÜSLÜMANI BAŞ ÖRTÜSÜ, KIL, KEÇE KANUNLARIYLA OYALAYACAKSIN. AÇLIKTAN KENDİNİ SATAN MÜSLÜMAN ÇOCUKLARINA NE YAPIYORSUN? RAMAZAN ÇADIRLARINDA YEMEK SIRASI BEKLEMENİN NE ONUR KIRICI ŞEY OLDUĞUNU BİLİR MİSİN USTA. SEN HİÇ AMELE PAZARINDAKİ İŞSİZLERİ ''BENİ AL AABİ KAÇ GÜNDÜR İŞSİZİZİM22 DİYE YALVARANLARI GÖZLEDİN Mİ?

  SONRA
  1-HALİFELİK MAKAMINA DEĞİL
  2- CEPLERİNDEKİ HARAM ARACI BANKAMATİKLERE DEĞİL kİ BU YAYGARA KOPARANLARIN HEPSİNİN BANKADA HESAPLARI VAR
  3-KADINLARIN ÇALIŞMAMASI GEREKEN AYETLERİ HÜKÜMLERİ BİLE BİLE DEVLET DAİRESİNDE ÇALIŞMAYA DEĞİL
  4-KENDİNE HELAL OLMAYAN ERKEKLERLE BİR ARADA BULUNULAMAYACAĞINI BELİRTEN HÜKÜMLERİ BİLE BİLE KADIN ERKEK KARIŞIK BİNİLEN TIKLIM TIKLIM BELEDİYE OTOBÜSLERİNE DEĞİL
  , AYNI OPDAD ÇALIŞAN KADIN ERKEĞE DEĞİL

  5- GAYRİMÜSLÜMLE DOST OLUNACAĞINI Bİ,LE BİLE ABD İSRAİL VB,İLE YAPIALN DOSTLUK ANTLAŞMALARINA, ONLARA SATILAN MÜSLÜMAN MALLARNIA
  IRK İŞGALİNDEKİŞ İSLMCI TAŞERONLARA DEĞİL Kİ HOCA EFENDİLERİ VAŞİNTONDA BİR KERE KATLEDİLEN İSLAM KARDEŞLERİ, İSLAM DÜŞMANLARINA PEŞKEŞ ÇEKİLEN MÜSLÜMAN MALLARI İÇİN BİR DAMLA YAŞ DÖKMEDİ...
  7- BÜTÜN YASALARIMIZI AVRUPADAN TERCÜME ETMİŞİZ NERDEYSE ONA DEĞİL...
  ......
  ......

  SADECE BAŞ ÖRTÜSÜNE TAKILINIYOR.

  BİR İŞ BİR KANDIRMACA, HALKI BİRİBİRİNE DÜŞÜRME PLANLARI, BİR UYANIKLIK YOK MU BU İŞTE..

  HER BAŞÖRTÜSÜ AYUKA ÇIKTIĞINDA BİR KAPİTİLASYON YASASI ÇIKARILDIĞININ VE KİMSENİİN BUNULA UĞRAŞIRKEN FARKINDA OLMADIĞININ FARKINDA MIYIZ...

  BİLİYOR MUSUN USTA İNSANA KUL OL DEDİĞİ İÇİN EN BÜYÜK MELEK MELEK-İ TVUS CENNETTEN KOVULMAYI GÖZE ALMIŞ. YANİ KUL OLMAYA CENNETTEN KOVULMAYI ŞEYTAN OLMAYI YEĞLEMİŞ. KENDİNİ YARATANA BİLE KARŞI GELMİŞ KUL KÖLE OLMAMAK İÇİN. KALDIKİ KUL OLACAĞI, HİZMET EDECEĞİ ABD, DEĞİL, AB DEĞİL, YARATILMIŞLARIN EN ÜSTÜNÜ İNSANI KAMİL Dİ. ŞEYTAN KADAR DAMI ONURSUZUZ BE USTAM

  VE PEYGAMBERİMİZ DEMİYOR MU'' HAKSIZA, ZULME SUSAN, DİLSİZ ŞEYTANDIR''
  DÜNYA DA İKİ ÇEŞİT MİLLET VAR SÖMÜRÜLEN, SÖMÜREN. BAK TV.LER BANKALARIN, BASININ BİR BİR EMPERYALİST ÜLKELERİN ELİNE GEÇİYOR. GEÇTİ. GENÇLERİMİZİN AHALKINI, DÜŞÜNCE YAPISINI DA BURADAN EMPOZE EDİLEN FİKİRLER BELİRLEYECEK. VE BELİRLİYOR. 90 LI YILLARDAKİ YURT MİLLET SEVGİSİ DİYEN, SÖMÜRÜYE AHLAKSIZLIĞA HAYIR DİYEN GENÇLİĞİN YERİNİ NASIL BİR GENÇLİĞİN ALDIĞININ FARKINDA MIYIZ?

  BEĞENİLMEK İÇİN,KÖR NEFSİMİZ İÇİN, İNSANIN ÇOĞUNDAN YANA OLMAK MI, DOĞRUNUN YANINDA OLMAK MI?

  ADAM NAMAZ KILIYORMUŞ. O SIRADA BAKARKİ KURT GELİYOR EŞŞEĞİNİ YİYECEK.
  ADAM NAMAZINI BOZMADAN KURDU KAÇIRMAK İÇİN BAŞLAMIŞ ''VEŞŞEMSU VEDDUHA HA HA. VELGAMER İZA CELA HA.! HA! YAHŞA BENA YAĞŞA HA! HA! '' DİYE SURE OKUMAYA.
  AMA KURDUN ALDIRDIĞI YOK HA BİRE GELİYOR,ADAM DA SUREYİ OKUMAYA DEVAM EDİYOR. EN SONUNDA YANIANDAKİ OĞLU DAYANAMAZ VE:
  BABA SURENİNI YOK FAYDAS BIRAK SUREYİ SEN ÜRÜMESİNİ BİLİYORSAN ÜRÜ BELKİ KÖPEK SANIP DA KAÇAR DER.
  USTAM BAŞ ÖRTÜSÜNÜN FELAN BU SÖMÜRÜYE, BU NAMUSSUZ DÜZEN FAYDASI YOK, KENDİ KÖYÜMÜZDE EL OLDUK. ÜLKENİN DEĞERLERİ BİR BİR ELDEN GİDİYOR, ADAMLAR TOPUYLA, POPUYLA
  LEJYONERİYLE, MİSYONERİYLE, DOLARLARIYLA,
  ÇULLANIYORLAR ÜSTÜMÜZE.
  NAZIM HİKMET, KURTULUŞ SAVAŞI DESTANINDA MANDACILARA SESLENİEKEN ''EN ACISI KENDİ KÖPEK DÖLLERİMİZ'' DİYE SESLENİYORDU.
  YARIN ÜLKE GİDERSE BAŞ ÖRTÜSÜ DEĞİL DON DA BULAMIYACAĞIZ YA YOKSULLUKTAN YA DA YOZLAŞMIŞ OLMAKTAN...
  TEMSİLDE HATA OLMASIN. SEN ÜRÜMESİNİ BİLİYORMUSUN USTAM!
  SAYGILARIMLA USTAM?

  NOT: BU MESAJI YAZARKEN SAYFANIN TAM SOL KÖŞESİNDE ÇIRIL ÇIPLAK BİR KADIN VE ÜSTÜNE SAÇILMIŞ PARALAR
  SAĞ KÖŞESİNDE DE AMERİKAN VATANDAŞI OLMAK İSTER MİSİNİZ DİYE BİR GRİN KART REKLŞAMI VARDI.. İŞTE İŞİN ASLI BU.. mahmut nazik...

  Cevap Yaz
 • Yakup İcik
  Yakup İcik

  adi gecen partiye derhal kapatma davasi acilmali ! ! !

  ;))

  saygilar agabey

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (2)

Mehmet Postallı