Gece Başlarken Şiiri - İhsan Raif Hanım

İhsan Raif Hanım
6

ŞİİR


10

TAKİPÇİ

Gece Başlarken

Ebrulu semaya hilkat elmas serper
Durgunca bir deniz sâhilleri öper
Söner ufuklarda sevdalı bir kamer;
Yıldız gibi uçar ateş böcekleri
Gecenin gözyaşı öper çiçekleri.

Bir mahmurluk sarar etrafı herkesi;
Kesilir hayatın uğuldayan sesi.
Üfler ışıkları zulmetin nefesi;
Kapanır semânın bî-hûş maî gözü
Leylin kucağında uyurken yeryüzü

İhsan Raif Hanım
Kayıt Tarihi : 6.6.2011 12:51:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Yahu arkadaşlar;onca barış çağrıma rağmen, ben sayfadan birazcık uzaklaşınca arkamdan bazıları bunu fırsat bilerek, yine gıybetimi ederek ve hakkımda epeyce su-i zan ederek haksız eleştirlerine devam etmişler! İnsaf ve vicdan denen bir şeyden sizin hiç mi haberiniz olmadı sayın su-i zancılar? Hele hele Hasan Buldu beye fena halde kırgınım! Ben onun özelime yazdığı hiç bir şeyi ifşa etmedim! Tam tersine; o kendi kendini ele verdi! Ben tahrikçi bir arkadaşa kızıp bir misal verdim, o hemen beni kastediyor diyerek başladı kendi kendine söylediklerini faş etmeye! Bende madem mevzuyu açtın, işin doğrusunu ben söyliyeyim deyip detaya girdim!
  Valla arkadaşlar seçimi aldık ve sizinle beraber tüm muhalafeti ikiye katladık diye şımaracağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Bizler asil ve mütevazı insanlarız efendim! Asla ve kat'a azmaz, kızmaz kudurup taşkınlık yapmayız! İsterse bazıları halen kendini çoban (!) bizleri de koyun (!) görmeye devam etsin! Şeytan dahil bütün kel kibirliler bu kibir ve gururları yüzünden kaybediyorlar ve ilel ebed te kaybetmeye devam edecekler! Zira gurur denen o müthiş hastalıktan ifakat bulmadıkları müddetçe kaybetmek onların kaderleri olacak!
  Arkadaşlar bütün kötü niyetlilere ve kem kelamlı şom ağızlılara rağmen, bir elimde zeytin dalı, öbür elimde tehnil dalı sizleri halen kollarım boş olarak bekliyorum! Ulvi ağabey ve Kavun kardeş kızıp sitem etselerde! Zira savaş baltalarını toğrağa gömmeye ciddi karar verdim!

  Hadi bizim büyük zaferimiz kutlu olsun, sizin de büyük umutlarınız bir dahaki bahar'a kadar tehir olsun diyelim ve geceyi kapayalım.

 • Muzaffer Akın
  Muzaffer Akın

  Bildiğiniz üzere, bugün tüm yurtta içki satışı yasaktı...Sayil de birkaç turizle konuştum...canları sıkkındı ve nescafe kupasın'dan bira çekiyolardı...bir tanesi dedi ki...

  Yahu kardeşim, ben buraya paramın karşılığı tatile gelmişim...hadi siz oy kullanacaksınız diye içki yasak..bundan bana ne?..neden benim de alkol alma özgürlüğüm kısıtlanıyor...bak kupa'dan bira içiyorum...hükümetiniz yanlış politika izliyor..deyince..e burası Türkiye kardaş dedim..alışacan her bişeye...

  Herifçioğlu, haksız mı ?
  Bence di-il...

  :))) yapmayın bunu Kanra'ya.

 • Arap Naci Kasapoğlu
  Arap Naci Kasapoğlu

  Sayın Doktor Osman Bey,

  senin eline her nasılsa geçmiş bu şiirler..şaşırdım inan ..araştırmacı analizetör şair (ne demekse)bir yanın da var anlaşılan..

  en hafif olanı elinize geçen metrukei evrak şiir bakımından..

  bunun
  a
  r
  a
  p

  n
  a
  c
  i
  3
  versiyonunu kaşla göz arası kaleme alınmış ki kaş almaktan beter tam bir aman amandır şiirsoloji açısından..rölyefler aslanbaşları ve nişleri ile sanat tarihinin de ilgilendiği bir şiirdir ve koleksiyonokonvansiyel bibr değeri vardır süslemsel açıdan..

 • Melahat Demir
  Melahat Demir

  Şifre fena şekilde çözüldü.
  Rizede top atışları devam ediyor.
  Kızım küpeli kiraz yiyor,hiç bir şey umrunda değil.
  Benim parti(bisküvet) üçüncü oldu.

  Tüm gönül insanlarına hayırlı geceler...

 • Arap Naci Kasapoğlu
  Arap Naci Kasapoğlu

  farkındamısın Osman?

  feyzi beye mutluluk çubuğu takmış adeta...

TÜM YORUMLAR (85)